interdictia...

by: 
Mama mea a primit acuma 2 ani interdictie pe teritoroul Italiei.A primit-o din cauza ca nu s-a inregistrat la chestura in termen de 8 zile de cand a ajuns in tara.Legea Italiei prevede asta,dar nu a stiut nimeni.A primit interdictie pe 10 ani pt asta,cu parasirea Italiei in termen de 5 zile.A primit drept de recurs 60 de zile,dar nu a putut rezolva nimic.Am auzit ca nu ar putea intra nici in Spania.E posibil ? Este doar pe Italia,nu pe tot spatiul Schengen.
As vrea sa va intreb...am auzit ca s-ar sterge toate interdictiile(care nu sunt penale) o data cu intrarea Romaniei in UE.Este adevarat ?

mersi corinutza...

04 Mar 2006, 12:41

Sper sa poata. Daca nu .. :((
Are cineva alta parere?

inutza

inutza

:)

03 Mar 2006, 04:24

asha am inteles si eu ca atunci cand vom intra in ue se anuleaza interdictiile...in spania va putea ajunge dar fara sa treaca prin italia,va putea sa cu avionul!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.