lamuriri

by: marianabrt
din 17.09.2007 pana 02.08.2008 am lucrat la o societate apoi din 01.09.2008 pana pe 01.12.2009 la o alta societate iar de la aceasta data sunt in somaj.asi vrea sa stiu daca in aceasta perioada de somaj raman insarcinata pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului si ce sar intampla daca acum raman insarcinata si nasc dupa ce termin somajul?de la diverse persoane am aflat,in cazul in care ar trebui sa nasc dupa ce termin somajul pot merge la casa de pensi si incheia cu aceasta un contract prin care pot sa-mi platesc toate taxele(aceasta perioada se considera continuitate in munca)pentru a putea beneficia de indemnizatie.in legatura cu acestea eu am intrebat si la somaj si au zis ca nu mai este posibil sa faci contract cu casa de pensi.cum imi doresc un alt bebe cum pot sti sigur ce este de facut? va rog sa-mi raspundeti si mie

marianabrt

marianabrt

lamuriri

08 Feb 2010, 10:44

deci din cate am inteles acum ar trebui sa ma reangajez sa pot beneficia si sa lucrez cel putin 6 luni.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.