ore suplinite

by: eve
Sunt cadru didactic titular intr-o scoala cu pana la 100 de angajati. Am suplinit 16 zile, pe o colega care a fost in concediu medical pe o durata trei saptamani si 1 zi. Mentionez ca sunt de aceasi specialitate, totusi mi s-a spus ca nu pot sa fiu platita pentru primele 3 saptamani fiindca in acest timp concediul medical a fost achitat de catre scoala si nu pot fi platiti 2 oameni pentru aceste ore, unu care a efectuat orele si unu care a primit banii de concediu medical. Astfel sunt in situatia in care am lucrat 3 saptamani pe gratis ca sa fiu platita pentru o singura zi, ziua care depaseste 3 saptamani. Nu mi se pare corect si firesc acest lucru. Va rog din suflet daca puteti sa raspundeti prompt!
Cu multumiri, Eve

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.