partaj la divort

by: claudia_intreaba
Buna seara! Am o intrebare in legatura cu divortul: daca in timpul casatoriei (+ un copil) eu primesc o mostenire, casa si teren, eu cu sotul si copilul locuind in aceasta casa mostenita apropape de la inceputul casatoriei, dar cu parintii mei, in caz de divort, vreau sa stiu daca sotul meu are vreun drept asupra mostenirii primite de mine?
Cu multumiri,
Claudia Georgescu

aurali

aurali

nu are

01 Feb 2009, 16:23

casa si terenul moştenit este bunul dvs. propriu si nu bun comun. In caz de divort sotul ar putea avea pretentii doar la o despagubire cu privire la imbunatatirile aduse imobilului (modernizare, construirea unor anexe, termopan, gresie, parchet etc). la care a contribuit si el

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.