reducere program de lucru pt gravide

by: moderator
Buna ziua.
Sant in sarcinata in 26 saptamani, si in data de 22 decembrie 2008, am trimis la depart. RU instiintare ca sant insarcinata, bilet de iesire din spital in urma unei internari pt amenintare de avort, adeverinta de la medicul ginecolog care imi recomanda evitarea ortostatismului prelungit si reducerea programului de lucru la 6 ore + solicitarea mea referitor la acest lucru. Nu am primit inca un raspuns la aceasta solicitare, si as dori sa imi spuneti, daca se poate, in cat timp de la trimiterea acelor documente, ar trebui sa primesc raspunsul. Ar avea vreun motiv sa imi refuze solicitarea? programul meu de lucru se intinde de cele mai multe ori si pana la 10 ore, in pozitia sezand. Oricum sant hotarata sa sun eu si sa-i intreb despre acest lucru, dar as dori sa stiu inainte care este mersul exact al problemei. In speranta unui raspuns din partea dvs, va multumesc anticipat.

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.