Recoltare celule stem la nastere

by: elle021
Buna fetelor,

Doresc sa va intreb ce parere aveti despre recoltarea de celule stem la nastere. Sora mea are DPN=20 octombrie si se gandeste sa faca o astfel de recoltare deoarece am inteles ca pot fi utile pentru copil in cazul in care se imbolnaveste.

Eu ma ocup cu adunarea de date despre aceasta tema si sper sa o ajuta sa ia o decizie buna....

Voi ati recoltat sau cunosteti pe cineva care a facut asta?

ginie_pp

ginie_pp

celule stem

11 Oct 2017, 11:02

Buna! Eu l-am nascut pe baietelul meu acum 6 luni si am optat pentru recoltarea de celule stem. Desi este un proces destul de costisitor, am considerat ca merita, deoarece ii asigura copilului meu sansa la o viata mai lunga si mai sanatoasa. M-am documentat mult inainte sa iau aceasta decizie si odata ce m-am hotarat, a urmat alegerea celei mai potrivite banci de celule stem. Am cerut multe sfaturi si m-am documentat mult , impreuna cu sotul meu, si intr-un final am decis sa apelam la serviciile celor de la BabyStem. Mi s-au parut cei mai profesionisti , calitatea serviciilor fiind la nivelul celor din Germania, avand in vedere ca sunt certificati Seracell.

ginie_pp

ginie_pp

celule stem

14 Iun 2017, 11:05

Buna. Am 35 de ani. Am ramas intr-un final gravida si sunt f fericita, insa am avut cateva probleme. Acum ma tot contrazic cu sotul meu, el nu vrea sa recoltam celule stem, insa eu nici nu concep sa nu se intample asa ceva. M-am documentat si o sa ii aleg pe cei de la Baby Stem, sunt extraordinari. M-am convins ca ofera servicii de calitate germana, e normal, colaboreaza cu Seracell. Va doresc sarcina usoara tuturor!

mari_stefanescu

mari_stefanescu

Celulele stem sunt fff importante!

21 Nov 2016, 16:48

Buna, orice parinte ar trebui sa voteze ptr o banca buna de celule stem. Noi am ales sa recoltam, asa copilul nostru va avea sansa la o viata lunga, fara sa ne gandim ca se poate imbolnavi grav. Oricine trebuie sa recolteze celule stem la nastere.
Eu si sotul meu am observant promptitudinea si profesionalismul echipei medicale de la Baby Stem. Sistemul lor de stocare in 6 esantioane, dar si normele riguroase pe care le respecta, ne-au convins ca Baby Stem reprezinta cea mai buna alegere pentru familia noastra.

eu am facut-o

16 Mai 2012, 09:19

ptr baietelul meu, la nastere, mi s-a trimis un kit de la firma de recoltare, pe care i l-am dat medicului la nastere. Sper ca puiul mic sa fie sanatos si sa nu am vreodata nevoie, dar lasa sa fie acolo, cine stie la ce va folosi in cativa ani

tashulina

tashulina

Am tot

19 Iul 2011, 14:07

citit in ultima vreme despre asta si cred ca e ceva util pentru viitor.

Problema la noi nu este recoltarea in sine, care e o procedura simpla si nu chiar asa de costisitoare, problema apare la noi cand intervine necesitatea interventiei medicale, care este costisitoare, inca cu multe lacune si riscuri la noi si cu marja de eroare foarte mare...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!