Rosul unghiilor

by: autumn
Am un obicei foarte prso, de ani de zile. Imi rod unghiile.

Nu ar fi o problema ca nu mi le pot lasa lungi, ca nu sunt fana unghiilor lungi, insa mi le rod pana imi da sangele la pielite si este tare neplacut.

Cum naiba sa ma dezvat?

japonialove

japonialove

:))

04 Aug 2011, 13:25

incearca sa-ti faci o manichiura cat mai pretentioasa, de care sa-ti fie mila sa o strici:)

tweety88

tweety88

:)

27 Ian 2011, 11:33

totul pleaca de la creier....daca esti constienta de raul pe care il provoci unghiilor ar trebui sa se renunte la aceste reflexe...impune asta creierului...SE POATE..

lilly_buterfly

lilly_buterfly

O fi

11 Oct 2010, 09:33

functionat la ea, desi cand este vorba de chestii involuntare nu observi detalii gen culori, atunci deja este chestie constientizata...

scorpion_girl

scorpion_girl

O colega

03 Sep 2010, 09:06

de facultate recursese la o solutie inedita, cel putin pentru mine. Isi picta unghiile intr-o nuanta turbata, electrica, si de cate ori ducea mainile la gura sa si le roada observa invariabul culoarea turbata si se oprea. La ea a functiona...

autumn

autumn

Da,

23 Aug 2010, 09:28

cred ca daca reusesc sa constientizez gestul, voi renunta la el.

Se intampla de obicei cand sunt foarte stresata si gestul e facut reflex, pana ma trezeste durerea...

scorpion_girl

scorpion_girl

Cand

02 Aug 2010, 09:04

eram copil imi rodeam si eu unghiile si maica-mea imi tot punea chestii amare pe ele, reusind sa ma dezvete. Am mai avut un episod in liceu, cand am dat bacul, dar atunci era de la stres.

Elimina stresul si incearca sa constientizezi cand le rozi, poate reusesti sa scapi de obicei...