Un Bucuresti de bun-simt

by: costinmc
În data de 15 iulie 2010 Centrul Educaţional pentru Tineret si Dezvoltare Durabilă "Pilula Zero" demarează acţiunea “Un Bucureşti de bun-simţ”, acţiune ce doreşte să ecologizeze diverse zone din Capitală şi să dea un exemplu de responsabilitate sociala tuturor bucureştenilor. Primul pas al acţiunii este Cheiului Dâmboviţei.

Pentru a realiza acest lucru apelăm la ajutorul a 150 de voluntari, cu vârste între 16 şi 65 de ani, voluntari ce doresc sa dea un exemplu de respect reciproc. Avem nevoie de ajutorul vostru!

Pentru înscrieri:
http://www.agendavoluntarului.org/af...e-bunsim%C5%A3

Mulţumim pentru spiritul civic!

scorpion_girl

scorpion_girl

Pana

13 Iul 2010, 11:52

la urma m-as baga si eu, daca binevoieste cineva sa raspunda pe aici si sa ofere ceva detalii suplimentare...

lilly_buterfly

lilly_buterfly

Am intrat

12 Iul 2010, 09:29

pe site dar nu gasesc informatii mai multe despre evenimentul de pe 15 iulie. Ai putea oferi ceva informatii? merci

scorpion_girl

scorpion_girl

Am vazut

08 Iul 2010, 08:25

voluntarii la actiunea trecuta, strangand gunoaiele. Bravo lor!

Pacat insa ca suntem o tara de babuini iar unul din ei a aruncat o punga goala din masina exact langa ei...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.