despre tot felul de muzichii

by: pisi
Personal ascult f mult pop-rock, muzica punk , atat trupe romanesti, cat si straine !
Acum sunt in perioada cand ascult mai mult melodii de inima albastra, balade adica sau melodii de dragoste !
Ascult cu f mare placere Robbie Williams, Lisa Stansfield, Travis, U2, The Corrs, Blur, Richard Ashcroft, Vama Veche , Voltaj, Vank, Blur, Sugababes si exemplele ar putea continua !
Daca o melodie n-are versuri care sa-mi spuna ceva, n-o ascult ! Si inca ceva : nu-mi plac melodiile cu versuri banale !
P.S. I-am uitat pe dragutii de REM si The Cure !!!
Pt Alex :Aura Urziceanu ascult de cand sunt copil, imi place f mult cum canta !
Catalin Crisan nu e pe gustul meu, nu prea imi plac melodiile tip slagare ! :))
Ascult insa cu mare placere si muzica clasica ! Ah, si muzica anilor '80 !
Sper ca nu v-am zapacit de tot ! :))
Astept sa-mi spuneti si voi ce muzichii ascultati ! :))

pinky

pinky

da

20 Feb 2006, 14:11

stiu si de foo fighters, sunt prea tari, ca sa nu mai zic ce videoclipuri fac! yann tiersen e tipu care a facut soundtracku la amelie, e un fel de muzica clasica... merita ascultat. ma bucur ca esti fana nirvana, si mie mi se pare kurt un geniu...

hedonista

hedonista

no ordinary music

20 Feb 2006, 11:01

sunt multi care imi plac ..dar pe SADE o ador!!!

pisi

pisi

Andra

17 Feb 2006, 17:56

vreau sa-ti marturisesc ca Nirvana e prima mea dragoste muzicala ! Am varsat lacrimi amare cand am aflat ca s-a sinucis Kurt Cobain ! Despre Nirvana nu pot vorbi decat la superlativ !!! Ei sunt unici, stilul lor e unic, vor ramane in istorie, asta e clar !
Ai vazut ca Dave Grohl are trupa lui acum si canta beton armat, ca sa spun asa ! Trupa lui se numeste Foo Fighters !
Prin 2003 a aparut la o editura nemteasca o carte cu file din jurnalul lui Kurt Cobain, cu gandurile lui ! M-am dus la librarie sa-mi cumpar cartea respectiva in aceeasi zi in care aparuse, nu-ti spun, se vanduse deja !!! A trebuit sa o comand si sa astept cateva zile pana am primit-o !:))
Legat de celalte propuneri muzicale pe care mi le sugerezi , Green Day imi plac f mult (misto bucata aia cu "Jesus of Suburbia " ), Bush imi plac si mie, dar si mai tare imi place de Gavin Rossdale ( norocoasa fata, Gwen asta), iar de celalat tip, Tiersen, n-am auzit !
Pt Alex :ok, scuze atunci ! Daca am nevoie de muzica pot face rost si de la prietenii mei sa stii...
Daca voi avea vreodata nevoie de ceva te voi contacta !

pinky

pinky

haha

17 Feb 2006, 15:53

tare! cat despre muzichii, pisi, iti mai recomand mando diao si bush, sunt f tari... greenday, muse... nirvana... guns... multe... si yann tiersen pt seri linistite, omul e un geniu... din romania eu in afara de vama veche nu am gasit ceva sa-mi placa... nici nu sunt eu asa atasata emotional de tara asta :)

alex

alex

hmmmmmmmm

17 Feb 2006, 15:22

nu ai inteles sau m-ai inteles gresit, de muzica vorbe-am, sa iti dau muzica prin mess.
:):):):) nu imi vine sa cred !!!!
pa pa pa,mai vb;)

pisi

pisi

Mai Alex,

16 Feb 2006, 17:40

ce naiba iti venii sa-mi dai id-ul de mess ?:)))
Cauta-ti o fata de o varsta cu tine , acelea sunt interesante acum pt tine ! :))
Daca vrei sa vorbim, vorbim pe forum, dar pe mess, in nici un caz ! :)
Te pup, pa:)

alex

alex

nu...

16 Feb 2006, 14:34

sa nu te mai consideri batranica pt nimeni ca eu chiar ma inteleg foarte bine cu persoanele mai mari ca mine si le stimez pt ca de la ele am ce invata.
iti promit ca iti fac o lista cu melodii care "spun cu adevarat ceva" special pt varsta ta (nu cred ca iti place stilu parazitilor la varsta de 28 de ani cu toate ca ei chiar gandesc ce vorbesc(canta)
iti recomand in special muzica anilor 60 70 80 e cea mai tare.
dar mai bine vb pe mess daca vrei ID: tick_b3(disponibil mai ales noaptea pana la 3)

pisi

pisi

Poti sa-mi

15 Feb 2006, 23:54

recomanzi si melodii cu "versuri adevarate " si fara sa-mi stii varsta , cred ? :))
Sau versurile adevarate sunt doar pt cei de o seama cu tine ?:))
Ok, am 28 de ani, neimpliniti, deci sunt o "batranica " pt tine ! :)))
P.S. Dar poti sa-mi faci recomandarea ! :))

alex

alex

asculta si asta

15 Feb 2006, 23:12

Iris - Maxima (tot albumul si ce am mai zis eu acolo dar nu uita OCS(omul cu sobolanii melodia aia)
SLANG - Vreau [video mix] si asta e tare ;)

P.S daca imi zici si cati ani ai pot sa iti mai recomand si alte melodii cu versuri "adevarate"