cum sa fac?

by: adysweet
Buna seara
Am 25 ani si sunt intr-o relatie de 7 ani.Problema pe care o am s-a intamplat acum apx 1 an jumate cand "sotul meu"m-a inselat.Ne-am despartit,nu am mai vrut sa ma impac cu el dar soarta ,rugamintile si promisiunile lui m-au facut sa ma razgandesc.Problema cea mai mare este ca el nici acum nu a renuntat sa vb cu ea,sa ii spuna vb dulci pe mess sau la telefon.Eu sincer nu mai sunt sigura pe sentimentele mele nu stiu daca il mai iubesc sau nu dar cert este ca nu vreau sa renunt la el.Am trecut prin prea multe lucruri impreuna si imi este greu sa las totul in urma.Nu vreau sa citesc sfaturi de genul"mai bine lasa-l si continua-ti viata",vreau niste care sa ma ajute sa il aduc cu picioarele pe pamant.
PS:l-am intrebat de ce m-a inselat si raspunsul lui a fost: Din cauza geloziei mele excesive.

japonialove

japonialove

eu nu stiu de ce

22 Aug 2011, 11:17

cautati mereu sa va complicati viata....daca vezi ca nu merge nu e bine sa fortezi lucrurile

lolitalove

lolitalove

TU ESTI NR 1

16 Aug 2011, 05:42

..toti calca pe cei slabi ...dai o lectie ...altfel nu il pierzi acum ...dar e garantat pierdut pe viitor ....dar daca tu te desparti ...iei pauza ...ii zici pot sa trec peste numai daca am un timp de respiro ...o sa-i dai o palma care nu o sa o uite toata viata ..ca stie ca o sa faci ce a facut el si nu o sa-i placa sa te culci cu altu ....dar nu te lasa vrajta de milogeli ...respecta timpul decis .

lolitalove

lolitalove

....

16 Aug 2011, 05:37

faza e daca te-a inselat ....e grav ...eu nu as ierta ......mi-as lua pauza ...sa insel si eu ...si dupa alt barbat (numai asa as concepe o iertare ca am avea o egalitate ).......dupa 7 ani NUMAI EL ARE DREPT LA O GURA DE AER? ce esti fraera ....ia un timp ...poate v-a fi bine ptr amandoi 1 an ...separat .
faza doi ....ceva ce e personal si ptr mine ...dar situatie e diversa era primul meu iubit ....ne mai iubim si suntem amici ...eu nu as avea o avenura cu el in veci ...ca nu ma mai atrage fizic ...el ar face sex ocaziunal cu mine ...da e fericit si numai sa ne iubim platonic ....si ne dam sfaturi bune de casnicie ....amandoi adembti convinsi ai casniciei unite si curate ..amadoi foarte fericiti in casniciile noastre ......eu l-am iubit ...nu il mai vreau ...el m-a f+++t i-ar placea sa o mai faca uneori ...dar redescoperindune dupa ani ne-am iertat si ne iubim ca fratii..
vreau sa spun ....DACA TINE LA TINE NU AFLI ...daca iti vb in fata de aia ...E GRAV ...separate iubita ...o sa vina in branci dupa tine .ca daca a stat cu tine 7 ani .e obisnuit .va cunoasteti .si va iubiti .ca de aia v-ati suportat atata .tu crezi ca el vrea alta .alte batai de cap .tu tr sa te faci respectata

adysweet

adysweet

m-am tot gandit

09 Aug 2011, 22:41

de vreo 2 luni ma tot gandesc sa il las dar mereu ma intorc din drum si nu pot sa plec.Nu stiu ce vrea sa imi demonstreze dar nu isi da seama ca prin tot ce face el,incetul cu incetul ajung sa il urasc.Am incercat sa vb cu el dar imi spune ca el nu are nici o treaba cu ea si sa imi vad in continuare de casa,ca ei au ramas amici,dar pe mine asta ma scoate din minti. La ultima cearta (avem si certuri)mi-a spus ca el ptr cine face casa,ca o face ptr mine,ptr noi.De plecat de acasa nu pleaca si oricum femeia e in spania ca s-a maritat acolo deci nu au cum sa se intalneasca.Nu pot sa il las ptr ca stiu ca nu poate trai fara mine(si asta mi-a spus-o dar si dovedit-o) dar nici eu nu pot trai mai mult de maxim o saptamana fara el.Am trecut prin prea multe impreuna si orice pas pe care il facem ne amintim unul de celalalt.Nu vreau sa va plictisesc dar incerc sa imi salvez"casnicia"ca totusi ne consideram inca sot si sotie (nu avem cununie).Va pup si va multumesc ptr toate sfaturile pe care mi le dati

tashulina

tashulina

ce naiba

08 Aug 2011, 12:09

ar fi de remediat daca el continua relatia cu tipa respectiva? Si da, continua relatia daca ii spune vorbe dulci, nu e nevoie sa faca si sex ca sa consideri ca inca te insala!

thepurple

thepurple

meriti mai mult

06 Aug 2011, 09:00

paraseste-l! e un dobitoc. nu e vina ta ca te-a inselat, si in plus e doar o chestiune de timp pana te va insela din nou, mai ales acum knd a vazut k l-ai iertat, deci se poate. atunci knd iubesti p cineva nu-l ranesti, nu-ti bati joc de el. oare dak el ar fi fost cel inselat din cauza geloziei sale excesive, te-ar fi iertat? nu. t asigur. e un macho patetic, un nesimtit, acum se crede cocos, isi bate joc d amandoua. cu bunul simt t nasti nu-l dobandesti in timp.
acorda-ti timp, o sa gasesti pe cineva kre sa te merite, s te respecte si sa t iubeasca cu adevarat.