gelos pe fostul?!?

by: nopnop
unul dintre motivele despartirii noastre a fost gelozia fata de fostul prieten sau nu stiu cum as putea spune..dar acum se compara mereu cu el si imi spune mereu daca il voi iubi cel putin cat l-am iubit pe fostul meu prieten si daca voi face cu el mai multe decat am facut cu fostul.Eu l-am rugat sa nu se mai compare cu el,vad ca ii este teama,chiar asa mi-a spus si el cand ne-am impacat ca nu vrea sa greseasca...eu il iubesc,il ador,este omul care m-a face fericita..oare d.asta a zis ca relatia dintre noi depinde de mine??oare pentru ca el m-a iubeste,desi nu imi spune,si ii este frica sa m-a piarda,credeti ca despre asta este vorba??sunt foarte derutata..Mi-a spus ca s-a despartit de mine,nu neaparat pentru ca nu mai eram virgina.Eu cred ca pentru ca am fost a altuia inaintea lui si ii este teama ca inca mai am sentimente pentru fostul..desi spune ca acum e bine,mie imi este teama,nu vreau sa sufar din nou.L-am iertat pentru ca m-a lasat candva,dar stiu ca s-a intors la mine pentru ca si-a dat seama ca asta este,nu mai sunt virgina,si nu poate face nimic(asa a zis el).c.Mi-a spus ca "acum este altfel" relatia dintre noi doi,se comporta mai frumos,este respect,si cuvinte frumoase

lilly_buterfly

lilly_buterfly

prietenul

04 Apr 2011, 10:00

tau pare o persoana extrem de putin increzatoare in capacitatile sale de seductie...si putin paranoica pe deasupra. El crede ca daca te va stresa la nesfarsit cu intrebari despre fostul te va face sa te gandesti mai putin la el??

eva31

eva31

Spune-i ca ....

03 Apr 2011, 01:25

Spune-i ca, daca e ``fostul``, tocmai din acest motiv nu ar trebui sa fie gelos. Daca ar fi trebuit sa aiba motive reale de gelozie, ``fostul`` ar fi fost ``actualul`` si actualul prieten nu ar mai fi fost acum cu tine.Sau poate nu este gelozie, este doar teama sa nu devina si el unul dintre ``fostii`` tai. Pai daca el continua sa se comporte asa, cu siguranta va deveni unul dintre ei.