nu-l mai inteleg

by: vero01
va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. am avut o relatie de 4 ani jumate cu un baiat. toate bune si frumoase, ba chiar m-a cerut in casatorie, iar la scurt timp a inceput sa ma respinga, sa ma evite. dupa 2 luni dupa ce ne-am despartit (la cererea lui), a inceput sa ma caute, sa se intereseze de mine, ba chiar la ultima intalnire m-a luat in brate si m-a pupat( pe obraz) din senin si fara nici un motiv, desi, de fiecare data cand ne vedem imi reaminteste ca intre noi s-a terminat si n-o sa mai fie nimic. iar cand ne vedem si povestim, radem, ne simtim bine, si are in ochi o anumita privire, aceeasi privire pe care o avea la inceput. ma priveste diferit fata de cum priveste alte fete, iar la el chiar se aplica "ochii sunt oglinda sufletului" pt ca asa il prindeam cel mai usor cand e sincer sau cand minte. va rog sa imi dati un sfat sau sa imi spuneti voi ce credeti. eu nu pot sa cred ca o persoana se poate de 2 ori asa de brusc si fara nici o explicatie. multumesc

eva31

eva31

Tie iti place o astfel de relatie?

03 Apr 2011, 01:35

De ce mai continui cu el? Iti plac barbatii cu tulburari psiho-afective sau vrei si tu un barbat normal psihic si o relatie stabila?

vero01

vero01

multumesc

28 Ian 2011, 13:30

multumesc mult pt sfat. o sa vad cum voi putea sa ma vad cu el si sa vorbim. problema este ca de cate ori incercam sa deschid subiectul il schimba imediat. plus ca de fiecare data, crede ca este necesar sa-mi reaminteasca ca suntem doar prieteni sau ca nu vom mai fi impreuna. poate sa repete aceste lucruri pt el? sa isi bage aceasta idee in cap? va multumesc

look_at_me_ok

look_at_me_ok

poate ca a avut un motiv serios pt asta

27 Ian 2011, 13:52

Ma gindesc ca poate o fi avut un motiv grav pentru care trebuia sa se desparta de tine,poate trebuia sa faca vre-o alegere.Se intimpla si astfel de cazuri,fiindca nu prea conteaza cit de mult intilnesti cu tipul,ci in calitatea relatiei.Nu zic ca n-o fi aceasta calitativa,ci doar ca cu timpul aceasta iubire s-a transformat in ceva "strain",fiindca undeva cumva s-a gresit.Cu siguranta ca te iubeste si inca mai are nevoie de tine,dar simt ca ceva il opreste sa te iubeasca in continuare.Afla ce anume.Intreaba-l in mod calm si rabdator,care defapt a fost problema,poate inca nu e totul pierdut!Multa bafta!