o poveste care ma depaseste..

by: nopnop
Am ajuns la capatul puterilor si rabdarilor..sunt cu el de aproape un an,eu am 18 ani iar el 24,este diferenta destul de mare de varsta insa pana acum cateva saptamani asta nu conta,acum el este indiferent cu mine si nu teleg de ce..mia spus ca nu stie ce se intampla cu el apoi cand l-am rugat sa imi spuna in fata atunci cand ne-am intalnit,mia sus ca..el are deja 24 de ani si ca nah..ca tot omul isi face si el un plan..mia spus ca poate mai tarziu va vrea sa se casatoreasca si sa isi faca o familie,stie ca cineva inaintea lui mia facut rau si a zis ca nu vrea sa imi faca rau,eu voi avea o scoala de facut si ca lui ii este teama ca daca eu ma voi desparti de el atunci va ramane singur si va suferi..i-am explicat ca nu il voi parasi,m-a itrebat inainte de toate daca il iubesc,i-am zis ca da mah rog,intr-un final l-am intrebat ce vrea el,mia zis ca vrea sa ramana cu mine,sa ramanem amandoi.Am sperat ca va fi totul bine,si ca nu va mai fi asa indiferent dar tot asa este..nu ma cauta si mie imi este dor de el...ce mai pot face?unde gresec?

eva31

eva31

Parole.....parole.....

30 Mar 2011, 02:43

Nu stie cum sa iti dea papucii si inventeaza tot felul de scuze patetice si prost spuse. Vrea sa te paraseasca, asta e realitatea. Fa-i tu despartirea mai usoara si intreaba-l direct daca vrea sa va despartiti sau nu.

nopnop

nopnop

el vine la mine

09 Feb 2011, 08:29

este in oras cu mine,insa este nevoit sa lucreze in alta parte,vine acasa la 2 saptamani,sta 4 zile apoi pleaca..acolo munceste de dimineata pana seara la 5..cu pauza de masa si este cazat cu alti colegi din cadrul firmei..am incercat sa va ascult sfaturie si sa nu il mai caut pentru cateva zile si spre surprinderea mea m-a cautat mereu si mi-a vorbt foarte frumos.Nu am vrut sa intru in detalii prea devreme l-am intrebat decat daca s-a linistit dupa ce am vorbit avand in vedere ca acum se simte mai bine,si mia spus ca s-a linistit:)va multumesc mult pentru sfaturi:*

oh!

08 Feb 2011, 16:47

o relatie la distanta schimba putin datele, nu mi-ai spus ca nu e in oras cu tine, cat de departe e de tine, cine face tot drumul ca sa va intalniti, el sau tu? daca el, atunci poate o fi obosit, si-o fi pus omul intrebarea daca se merita sa faca atat efort?

look_at_me_ok

look_at_me_ok

El greseste cu nehotarirea lui

08 Feb 2011, 16:12

Poate ca ajunge sa te mai gindesti ce sa mai faci?Presupun ca tu ai facut destul ca sa ajuti sa fie bine,acuma lasa lucrurile sa mearga de la sine.Este indiferent fata de tine,fiindca are prea multe pe cap,prea multe intrebari si niste vagi raspunsuri.Tu doar ai putea incerca sa-l ajuti intrebindu-l ce ai putea sa faci pentru el,dar nu vad in asta totusi o mare solutie,fa ramine la fel.Problema e mai mult in el insusi,tu poate ca adaugi tensiune ca ceri prea multe tocmai atunci cind nu e momentul.LAsa-i ceva timp ca sa se hotarasca ce vrea sa faca mai departe, fara sa-l deranjezi in vre-un fel.NU forta lucrurile,tie nu-ti ramine decit sa astepti raspunsul lui...BAfta!

tashulina

tashulina

Mie

08 Feb 2011, 09:35

mi se pare prea tanar el ca sa se gandeasca la insuratoare, la familie, copii.

Am oarecum senzatia ca incearca sa iti spuna sa va gasiti fiecare pe cineva mai "aproape", tinand cont ca nu munceste in acelasi oras cu tine...

nopnop

nopnop

a terminat facultatea

07 Feb 2011, 22:17

acum munceste,o alta problema este ca nu munceste in orasul meu ci la departare ne vedem cam 5 zile din 11,mie imi este bine asa si el din cate mia spus este de aceeasi parere.Am incrcat sa vb u el frumos si am vazut ca imi raspunde la fel de frumos..as mai vrea a stiu ce simte pentru mine,dar eu zic sa mai astept cteva sapt,si poate..voi afla

incercare

07 Feb 2011, 20:43

E nefericit din cauza situatiei in care sunteti, tu intradevar trebuie sa iti termini studiile, el a terminat facultatea, sau nu inca? Se pare ca nu e sigur de tine, se gandeste ca o sa te desparti de el la un moment dat, si atunci, oare nu e mai bine sa o termine acum cu tine, ce rost are sa astepte cativa ani ca sa ajunga la aceiasi concluzie? Cam asta cred ca se intampla cu el. Iubitul tau e mai mare decat tine , dar asta nu inseamna ca e matur, e copil, nu stie incotro sa o apuce, are nevoie de ajutor din partea ta. Sa stii ca nu e usor sa traiesti cu un barbat care e nesigur pe el, o sa iti ia mult timp si energie sa il ajuti sa iasa din starea asta. Ai putea totusi sa il ajuti, in primul rand uita de durerea ta, incurajeza-l sa faca ceva cu viata lui, sa avanseze profesional, sa inceapa noi cursuri poate, sa se apuce de un sport, de dans sau stiu eu , de ceva ce il face fericit. Nu il bate la cap ca te deranjeaza atitudinea lui, nu il agresa cu telefoanele, ca nu rezolvi nimic cu asta, mai rau agravezi situatia, fii prietena lui in adevaratul sens al cuvantului, nu il trata ca pe un iubit ci ca pe un prieten drag care are nevoie de ajutor.