se poate un nou inceput?

by: vero01
va multumesc pt sfaturile data acum cateva zile ("nu-l mai inteleg"). mi-au fost de mare ajutor psihic, cel putin. acum, ma gandeam, oare ar avea loc un nou inceput? stiu ca el s-a mai intalnit si cu alte fete in perioada asta, dar n-a existat o a doua intalnire cu nici una, pt ca nu au fost pe "placul" lui. aceste lucruri le stiu din surse sigure. as vrea sa il recuceresc, sa o luam de la inceput. stiu ca se simte bine in compania mea si ca inca ma iubeste, dar oare pot sa-l fac sa lase orgoliul deoparte si sa il fac sa se re-indragosteasca? multumesc

eva31

eva31

Mai bine uita-l.

01 Apr 2011, 01:43

Nu prea cred, dar daca tie iti place, nu inseamna ca si el vrea acelasi lucru. Si ciorba reincalzita nu are acelasi gust. Nici relatia reinnodata nu mai e la fel, nici macar din punct de vedere sentimental. Eu nu m-am intors niciodata la trecut, pentru ca orice om invata din grelesile trecutului, se maturizeaza si vede acel trecut cu alti ochi. Nici tu nu mai esti la fel si nu vei putea relua ceva ce ai avut, si ca relatie in sine, si ca sentimente proprii, cand erai ``alta``, mai mica si mai ``fraiera``.

Asa mi se pare

03 Feb 2011, 21:07

si mie ca e nehotarat in ceea ce te priveste. Are dreptate MM, esti prea usor accesibila, fa-l sa inteleaga ca te-a pierdut, rupe legatura cu el ptr o vreme, iesi in oras cu altcineva, daca nici asta nu il trezeste din visare ...

teodora1

teodora1

Dusuri reci pe cocoasa?????????

02 Feb 2011, 15:40

Voua nu va place binele? Va place sa fiti respinsi, dati la o parte? AAAAAA.. sa inteleg ca va place sa munciti din greu.. Atunci sa va taraiti pe jos dragilor....

scorpion_girl

scorpion_girl

stii

01 Feb 2011, 12:37

ce se zice despre "noi inceputuri" vechi...supa reincalzita...

tashulina

tashulina

am o

31 Ian 2011, 10:01

senzatie ciudata legata de comportamentul sau. De ce simte nevoia sa sublinieze ca intre voi nu va mai fii nimic? E ca si cum nu este sigur de ce simte, dar are impresia ca repetandu-si lui si tie, va ajunge sa-si creada cuvintele iar pe tine te va impiedica sa ii arati afectiune...

vero01

vero01

sfat

31 Ian 2011, 09:50

orice sfat este bine venit, indiferent. eu il iubesc, el ma iubeste, dar ceva il impiedica sa mai dea o sansa.