sunt disperata de atitudinea sotului meu

by: dy21
Am ajuns la disperare si din aces motiv am intrat pe acest site .Am ajuns sa cred ca cer prea mult de la viata pentru ca am trecut deja prin momente dificile iar acum,dupa alti 10 ani ma apropii de acelasi moment trist intr-o casnicie.
Am 45 ani,deci nu sunt chiar babutza,arat binisor,sunt o femeie intreprinzatoare,muncesc,alerg,ma zbat,am realizat cu sotul meu o afacere prospere,totul mergea bine pina cind,intr-o zi am descoperit ca are o amanta.
Sotul meu este francez,imi reproseaza faotul ca adaptarea lui aici este f dificila .Eu am incercat mereu sa-i fiu aproape,sa comunicam,sa discutam absolut orice insa,simt o bariera.este o persoana cu o personalitate f puternica,un afectiv dar in acelasi timp un brutus atunci cind doreste sa faca remarci taioase.Este un barbat inteligent,frumos ,cu o vasta cultura generala .Intr-o zi mi-a povestit un lucru bizar care m-a pus pe ginduri.Cind avea virsta de 6 ani,parntii l-au trimis intr-o asa zisa tabara pentru a se recreea pentru ca era foarte nervos.Acolo a ramas aproximativ 6 saptamini dar in aceasta perioada el s-a simti aproape alungat de acasa si izolat.Avea nevoie de dragostea parinteasca care i-a lipsit in aceasta perioada.

eva31

eva31

Francezii sunt infideli prin natura lor.

30 Mar 2011, 02:40

Stii care e culmea infidelitatii? Sa iti inseli amanta cu nevasta. Depinde ce vrei tu de la relatia asta, pentru ca poti incepe o viata noua cu un barbat normal cu care poti fi fericita. Dar daca vrei sa iti pastrezi casnicia, fai si tu ca in bancul de mai sus.

tashulina

tashulina

daca

15 Mar 2011, 14:20

ai stii cati barbati profita de sensibilitatea feminina cand vine vorba de traume din copilarie pt a-si justifica propriile neputinte sau pur si simplu indiferenta si marsavia, te-ai ingrozi...

manu80

manu80

criza

09 Mar 2011, 10:32

toate cuplurile trec printr-o criza nu numai dupa varsta de 45,ca au barbatii amante e dintodeauna dar asta nu inseamna ca vinovate suntem noi de ce fac ei,eu sunt divortata de 7 ani si sunt intr-o relatie cu un grec de 4 ani,am invatat ca eu de fapt sunt cea care trebuie sa se adapteze cu modul lui de viata pt a ne fi bine,nu dispera draga mea.curaj!

Imi pare rau ca treci prin asa o suparare

08 Mar 2011, 23:49

Nu e usor sa afli ca te inseala sotul. Fostul meu sot s-a potolit cu amantele dupa ce am plecat din tara, mi-a spus ca in Ro e f usor sa iti faci o amanta, asa de multe sunt dispuse sa se dezbrace la comanda, tentatia e f mare si el a cedat. Sincer, asta e unul din motivele ptr care nu vreau sa ma intorc in tara. Nu stiu ce sfat sa iti dau, mai degraba te-as intreba ce ai de gand sa faci, ai vb cu el? Stie ca ai aflat de amanta?

i_botezatu

i_botezatu

Buna!!!

08 Mar 2011, 22:53

Primul lucru ce mi-a sarit in ochii cand am intrat pe site a fost mesajul tau.De ce?Pentru ca vazandu-l mi-am dat seama ca avem ceva in comun.Sunt casatorita cu un barbat strain de aproape 5 ani.Am facut multe impreuna si sunt singura femeie care a reusit sa ii afle sufletul.Cel putin asa am crezut eu.Este un om deosebit si totusi faptul ca este de o alta nationalitate cu alte obiceiuri,o alta limba si o alta crestere este imposibil sa ajungem sa ii cunoastem atat de bine pe cat am vrea noi.Inteleg ca aceea experienta l-a marcat fiind foarte mic dar am ajuns la concluzia ca toate acestea sunt doar motive.Mai ale ca are o amanta.Multi barbati se folosesc de asa zisele experiente traumatizante din viata lor pentru a te face sa-ti fie mila ,sa ai incredere si sa-l iubesti si in alcelasi timp ca tu sa ai mintea prea ocupata cu toate aceste ganduri si probleme ale lui pentru a mai banuii ce face el pe la spatele tau cu altele.Draga mea iti spun din experienta traita pe propria piele.Barbatii sunt niste mincinosi.