Femeia Scorpion - veninoasa???

personraluk

Am tot ascultat in ultimul timp mai multe pareri, cum ca este bine sa te feresti de femeile Scorpion, deoarece toate sunt rele, pline de venin, invidioase si fac orice pentru a-si atinge scopul. Oare asa sa fie? Eu ma inteleg bine cu zodia asta si am multe prietene Scorpion. Pana acum mi s-au parut mai degraba generoase, devotate si foarte altruiste. Ar trebui sa ma astept la ce nasol si scap eu ceva din vedere? Hmmm, voi din experienta ce ziceti?

• person Si eu tot in scorpion

Subscriu si eu la ceea ce a scris Raluk, Ella si Annie.
    Si eu tot in scorpion sunt nascuta si vas vrea sa va spun ca am cunoscut o persoana din pesti atat de rea si razbunatoare incat ceea ce se spune aici despre femeile scorpion sunt basme.
    Pot spune ca in momentul in care am legat o prietenie,atunci cu siguranta este pe termen lung,atat timp cat sunt respectata...Asa cum scrie Raluk,daca m-ai calcat pe coada ...ori iti voi intoarce spatele si te voi lasa in pace,ignorandu-te total,iar daca nu am incotro si trebuie sa am contact macar vizual zilnic cu tine...te iert,dar nu te uit.
    Am cunoscut,e adevarat,o femeie scorpion de care eu ,sincer,m-am speriat...O femeie mai bagacioasa si mai razbunatoare nu am intalnit pana acum...Aceasta tipa a reusit sa imprastie pur si simplu,sa divida,un grup compact de oameni,sa-i scindeze...Ulterior cine si-a data seama de intentiile ei a revenit ,insa a reusit,din cei pe care ii convinsese , sa isi atraga o mana de tipe...Culmea e ca dupa ceva vreme si cei care i-au sustinut teoriile cocheteaza cu ideea de a se reintoarce in grup...
    Revenind la oile noastre...eu as spune ,la modul general,ca scorpionul da tot si asteapta inapoi macar pe jumatate din cat da...si cand daruieste o face din tot sufletul.Nu e bine sa iti faci dusman un scorpion,asa ca cauta si il respecta,asa cum te respecta,neconditionat...Daca iti este membru al familiei va merge pana in panzele albe pentru a te ajuta ...Aveti grija daca va puneti rau cu un scorpion,ca s-ar putea sa va ierte la un moment dat,dar cu siguranta nu va va uita...si la momentul oportun o sa va aminteasca,chit ca va fi peste o luna,o zi sau chiar 10 ani.Daca aveti un prieten/prietena scorpion...cu siguranta aveti un prieten de incredere,care va va pastra secretele,la care veti gasi mereu un umar pe care sa plangeti,un sfat bun,un ajutor neconditionat.Pretuiti-l asa cum e cu caliati si defecte si veti primi dublu...Feriti-va sa va bateti joc de el,caci riscati sa ajungeti,din cei mai buni prieteni,cei mai mari dusmani,intr-o clipita,ca si cum anii de prietenie s-ar risipi intr-o clipa ca un fum...
    Va doresc tuturor tot binele din lume si..succes!

ana6827 Ian 200615:10
  • person Exact

Am remarcat si eu la prietenii mei Scorpion faptul ca atunci cand li se face rau sunt ranchiunosi pe timp nelimitat. Nu cauta razbunare, dar daca razbunarea le vine in cale se folosesc de prilej cu fericire.

Multi fac asta, nu numai scorpionii...
    Ca iubiti/iubite nu ii recomand nimanui un Scorpion. Poti ajunge la spitalul 9 dupa o asttfel de relatie. No offence, dar am cunoscut prea multi tipi scorpion si sunt mult prea sadici.

Ca prieteni insa mi se par niste oameni extraordinar de devotati, stiu sa asculte si chiar le pasa de problemele tale. Faptul ca iti scormonesc tot sufletul si vor sa stie tot ceea ce ai in cap nu mi se pare mie cel putin asa un mare defect. Este ceva normal totusi...

In plus, intuitia ii ajuta mult in relatiile de prietenie. Isi dau seama cand ai ceva si cand ai o problema, fara chiar sa le spui si stii sa iti dea ajutorul chiar si fara sa le ceri. In plus, se gandesc mereu la tine si iti fac mici "cadouri" fara chiar sa le ceri.

Nu vorbesc desrpe un caz singular, am multe prietene in zodia asta si cam la fel sunt toate.

raluk27 Ian 200611:50
  • person Exact

Mie mi se par cei mai buni prieteni posibili.

raluk23 Ian 200612:30
  • person nu e chiar asa...

scorpionii au foarte multe parti bune..nu incerc sa le iau apararea, dar toti prietenii mei scorpioni nu m-au dezamagit niciodata. Sunt oameni foarte sufletisti avand tendinta sa-si dea si sufletul daca e cazul. Daca simt ca sunt mintiti sau inselati..atunci iti intorc spatele fara regrete...

amura23 Ian 200608:13
  • person scorpionul sabotor

Povestea asta imi aduce aminte de un caz similar.
    O amica a mea s-a maritat cu un coleg de servici. Sefa ei - si a lui - a incercat tot posibilul sa-i desparta, inclusiv concediindu-i sotul!

Ceea ce a urmat nu a fost prea frumos, considerand ca AMANDOUA sunt Scorpioance!

kavajava20 Ian 200619:02
  • person Sa fie de la zodie??

Ce sa zic, deja am recunoscut rautatea scorpionului, dar ma gandesc ca faptul ca prietena ta s-a simtit neglijata si a vrut sa te desparta de prietenul tau nu e neaparat o chestie de zodie. Si eu am trecut prin diverse tentative de genul asta cu cateva "prietene" si crede-ma ca erau zodii diferite si nici una scorpion.

Pana la urma incercarea ei de a-ti strica relatia poate avea diferite interpretari. Poate se gandea ca esti prea buna pentru el, poate pur si simplu nu-l placea (si asta e un motiv cateodata) poate credea ca stie mai multe decat tine despre el...

annie20 Ian 200617:13
  • person reply

Eu am relatat din experienta mea cu o femeie scorpion. Cat timp eu nu aveam iubit totul a fost ok. Cand eu aveam o relatie mai mult decat fericita, ea s-a simtit neglijata si, in consecinta.....a trecut la actiune, asta insemnand o incercare cat se poate de idioata de a ma desparti de iubitul meu. Daca nici asta nu e rautate.....

danamusat200320 Ian 200614:38
  • person prietenie (condamnare) pe viata

Ce-i reprosez eu Scorpionului si Scorpioanei in general este dorinta de a-i patrunde prietenului in suflet pana in cel mai ascuns coltisor si de a scormoni acolo si dupa ce e si dupa ce nu e.

Nu zic ca nu sunt devotati, altruisti etc. Sunt. Dar e bine de tinut o distanta.

Sunt oameni care adora Scorpionii. De acord. Dupa cum sunt si oameni care tin pitoni adulti in terariu, acasa. E cam acelasi lucru. Sa fie la ei acolo.

kavajava19 Ian 200619:01
  • person :))))))))

Intr-adevar, recunosc, cu barbatii suntem ingrozitoare, dany! Si recunosc si ca avem o doza de venin considerabila, si de rautate, si de sadism etc. Dar e la fel de adevarat ca legam prietenii pe viata, probabil de asta spune Raluk ca a vazut devotament si altruism. Atunci cand e vorba de o prietena adevarata se trece peste iubit, ba chiar peste familie cateodata...

annie19 Ian 200617:03
  • person foarte razbunatoare, ca sa nu zic altfel

Ingrozitor de rele, cele mai multe dintre ele. Unele cred ca au probleme grave de tot. Eu am avut niste experiente groaznice.

danamusat200319 Ian 200615:43
  • person Eu tot la parerea mea raman

Mi se par femeile Scorpion niste prietene deosebit de devotate.

raluk18 Ian 200622:11
  • person De acord

Am avut experiente nasoale. Li se pune pata din te miri ce si apoi se razbuna.

rodicutza_sadica17 Ian 200612:40
  • person depinde

Cu Scorpionul, femeie sau barbat, e mai bine sa fii atent. Ceea ce acum doua minute era o relatie excelenta se poate transforma intr-un razboi terorist. Nu stii niciodata.

Din experienta, atata timp cat pastrezi o distanta si nu faci confidente, e OK.

kavajava16 Ian 200618:15

Newsletter Ele.ro

Quiz Ele.ro

Care este gradul tau de inteligenta emotionala?

Vrei sa stii daca esti o fire puternica sau emotiva? Fa testul si afla!

AmTestat Ele.ro

Gel de igiena intima reconfortant

Gel de igiena intima reconfortant de la Roge Cavailles este special conceput pentru persoanele cu pielea sensibila, care au nevoie...

Blog Ele.ro

Pacientul care decide ca are nevoie de un aparat dentar este pus in fata unor alegeri destul de importante. In primul rand, este v...

Felicitari Ele.ro

Ziua Copilului

Ziua Copilului

Forum Ele.ro

by: al_ma
by: raluk
by: casca007