Femeia Scorpion - veninoasa???

by: raluk
Am tot ascultat in ultimul timp mai multe pareri, cum ca este bine sa te feresti de femeile Scorpion, deoarece toate sunt rele, pline de venin, invidioase si fac orice pentru a-si atinge scopul. Oare asa sa fie? Eu ma inteleg bine cu zodia asta si am multe prietene Scorpion. Pana acum mi s-au parut mai degraba generoase, devotate si foarte altruiste. Ar trebui sa ma astept la ce nasol si scap eu ceva din vedere? Hmmm, voi din experienta ce ziceti?

anabatr

anabatr

Bunaa

21 Aug 2017, 11:42

Eu prefer sa citesc informatii de la oameni de specialitate..apoi vad in viata reala cum e cu adevarat. femeia scorpion e cam inchisa in sine si foarte secretoasa..asta e clar..mie imi place zodiacool.ro si de aici citesc informatii legate de zodii

kagomeurashima

kagomeurashima

Nu e obligatoriu...

04 Ian 2009, 17:35

exista 2 tipuri de scorpioni:cei posesivi si aroganti,si cei amabili si sociali...la inceput nu iti poti da seama de caracter,dar daca o vei cunoaste mai bine,vei decide de ce parte este. Eu sunt scorpion,si ma aflu intre cele 2 tipuri,dar am multi prieteni...desigur pot fi si ranchiunoasa....deci...depinde doar de tine..... am scris o adresa mai jos in cazul in care vrei sa afli mai multe detalii,dar daca nu apare sa ma contactezi si ti-o voi da
http://www.mihneafiran.ro/semne.php?id=8

anamariabritny

anamariabritny

Multzi au pareri gresite despre scorpioni

20 Mai 2008, 13:30

Eu sunt scorpion, dar vreau sa zic ca sunt cea mai iubita si mai apreciata persoana din grupul meu de prieteni care contine peste 30 de persoane...totzi au incredere sa se confeseze si stiu ca sfaturile pe care le dau sunt sincere fara a avea vreun interes ascuns. Noi nu ne razbunam daca nu suntem inselatzi, mintziti, iar daca o persoana ne iese de la suflet nu ne mai intra niciodata la loc...dar cu toate astea suntem foarte diplomatzi si vorbim cu acea persoana. Si sincera sa fiu. nu doar eu, ci totzi scorpionii pe care ii cunosc, in momentul in care trebuie sa luam o decizie ne gandim inaite ca persoanele implicate sa nu sufere dupa care ne gandim si la noi...intotdeauna ne punem pe locul 2...cateodata preferam sa suferim noi si nu altzii...in special pentru ca suntem niste firi mai puternice decat multe altele, dar aceasta calitate o detzinem pentru ca suntem in primul rand realisti si nimic nu ne poate surprinde in caz de esec...Asha ca e bine sa ai un prieten scorpion langa tine...indiferent ca parerea scorpionului despre tine este dura el spune asta tocmai pentru ca este sincer si nu vorbeste o persoana pe la spate...

amalia_07

amalia_07

"inteapa" doar daca e atac

11 Dec 2007, 22:26

Cei nascuti in zodia scorpion "inteapa" numai atunci cand se simt inselati,mintiti.In rest sunt persoane extraordinare care cuceresc lumea prin sarmul,misterul si nobletea lor.Dar trebuie sa recunosc ca nu toti cei in zodia scorpion sunt asa.Vorba aceea, "nu exista padure fara uscaturi".

ch1ld

ch1ld

continuare

07 Dec 2007, 17:26

m-ai mintit, mi-ai inselat increderea sau mi-ai facut rau... imi dau seama... deoarece noi stam sa patrundem in inimile oamenilor ca sa ii intelegem suntem avizi de cunoastere,.,, numai cunoscand un om foarte bine iti poti da seama cum sa il sfatuiesti...nu din rautate o facem...si imi dau seama de rautati si n-am sa uit...

Cu prietenii sunt ca si cu familia, pentru familie dau tot, la fel ca si pentru prieteni, pentru dusmani dau jumatate... ca e bine sa ii tii aproape.:)

ch1ld

ch1ld

continuare

07 Dec 2007, 17:23

si n-am mai vrut sa ma intorc...s-a intors ea... in fine..am lungit prea mult povestea... intr-adevar, nu uit... niciodata... nici lucrurile rele dar nici cele bune... daca m-ai ajutat vreodata ... te ajut de 10 ori mai mult (nu ma laud absolut deloc...ci ma deschid in fata voastra), daca mi-ai facut rau, sunt in stare sa te iert de 10 ori, asta daca nu mi-ai facut rau prin cineva apropiat sau sa afecteze pe cineva la care tin..la oamenii la care tin...orbeste de multe ori sunt in stare nu sa bag mana in foc ci sa ma bag toata in foc...desi de multe ori m-am ars si am avut nevoie de recuperare indelungata... eu cred ca de cele mai multe ori, scorpionii care nu sufera de dementa razbunarii sau nu sunt foarte egoisti...sunt undeva pe la mijlocul descrierilor... dar hai sa fim serioase: de cate ori ati avut un comportament... intr-o zi...apoi sa stati seara sa va intrebati oare ce m-a apucat... desi ne cunoastem foarte bine unii dintre noi, sunt situatii si situatii in care putem sa reactionam asa cum niciodata nu am facut-o...si eu am avut perioade de mici rautati, insa nu voite... pur si simplu tembelism, altfel nu pot numi... nu rup prietenii asa aiurea, insa daca m-ai tradat

ch1ld

ch1ld

continuare

07 Dec 2007, 17:17

cand am descoperit si eu ce inseamna...sa si primesti si nu numai sa dai ... ma refer la o relatie cu un baiat .... actuala mea relatie... nu a mai fost bine pentru persoana ei...nu ma mai vedea mereu singura si mereu incercand sa ma incurajeze...desi la inceput a fost pentru relatia asta... a spus vrute si nevrute ... impartite pe la fiecare...eu am adus-o in cercul meu de prieteni... din care a incercat sa ma scoata si sa ma lase singura cu ideea ca decat pe ea o am ... un plan atat de perfect si atat de bine tesut incat am stat cu prietenul meu o seara intreaga sa punem cap la cap...asta dupa o cearta de zile mari intre mine si el... si ne-am dat seama de tot, de ce fratele lui nu ma suporta, de ce mama lui nu ma suporta, de ce am ajuns eu sa nu mai vorbesc cu cel mai bun prieten... pentru ea... a fost nu stiu cum sa explic... parca s-a rupt o parte din mine... n-am vorbit 4 luni cu ea... stia foarte bine ca mi-am / ne-am dat seama de tot planul ei...insa eu nu i-am zis niciodata de ce am descoperit... de cate ori m-am certat eu cu ea... intotdeauna am cedat, m-am intors si m-a facut sa ma simt vinovata desi de putine ori avea dreptate...de data aceasta m-am abtinut ...

ch1ld

ch1ld

Da, sunt Scorpion:P

07 Dec 2007, 17:11

Atunci inseamna ca sunt o scorpiuta iesita din tipare?... Intr-adevar am si eu momentele mele de "umbra"... si nu am avut noroc de prietene precum mi le-am dorit... chiar de curand am trait o "tragedie" eu asa o numesc deoarece la intensitatea la care am trait eu toate aceste "tradari", as fi putut face un film lacrimogen... Cea mai buna prietena pe care am avut-o vreodata ... balanta:) "era" sa ma lase fara prieteni, iubit..iubitul meu tot balanta este, insa, este de o sinceritate iesita din comun... Prietena aceasta cu care inca mai relationez...desi stiu totul despre ea si micile si marile rautati... si tot ceea ce am trait datorita ei... nu pot sa spun nici ca am iertat-o, nici ca am uitat sau nu si nici ca nu port acolo, in strafundurile sufletului o urma de regret insa nu pot sa rup relatia cu ea de tot...insa ma feresc ... dupa 17 ani de prietenie... vazandu-ne aproape zilnic... facand totul impreuna... din invidie....desi este stupid...pentru ca in 2 ani cat a avut prieten eu i-am respectat relatia... si intotdeauna am stat la distanta, preferand sa dau sfaturi constructive... insa ... (eu avand in trecut f multe dezamagiri in relatia cu persoanele de sex opus)...atunci can

continuare...

13 Oct 2007, 23:49

Dar nici nu m-a luat in seama.(el fiind in zodia racului, si dupa cum bine se spune pe toate site-urile astrologice, scorpionii si racii sunt semnele de apa care se inteleg excelent...ceea ce pot spune ca in cazul asta este o mare exceptie de la ceea ce se spune)Deci si prin urmare, inca isi continua planul de razbunare si ma face sa sufar enorm...desi sunt scorpion si dupa cum cred unii, ar trebui sa-mi vars si eu otrava asupra ei. Dar nu toti sunt la fel...cel putin eu nu.

si eu sunt in zodia scorpionului...

13 Oct 2007, 23:46

Am citit toate parerile voastre si sunt de acord cu tot ce s-a discutat...
In prezent , traiesc 'cel mai rau cosmar al meu'. Eram prietena buna cu o scorpioanca , eram surori (sau asa ne consideram noi), o respectam , o ajutam , ii dadeam sfaturi ... nu pot sa spun ca toate astea n-au venit si din partea ei. Cineva a dat ca exemplu un caz in care prietena ei (in zodia scorpionului) a facut tot posibilul sa o desparta de iubitul ei... ei bine, pot sa spun , ca din cauza unui baiat , in general, femeile scorpion sunt extrem de geloase si veninoase. Asa am patit si cu prietena mea ... toate bune si frumoase, dar imediat ce am inceput sa-i povestesc (avand incredere in ea) despre cativa baieti cu care ma intelegeam extraordinar de bine, ea i-a intors impotriva mea ... nici eu nu am stat cu mainile in san si am luptat impotriva ei! Dar pana la un moment dat cand pur si simplu am ramas fara puteri de a mai continua... Am lasat-o sa castige, dar nu s-a multumit cu atat. A inceput sa inventeze tot felul de scorniri cum ca eu as fi inventat multe chestii neplacute despre ea si iubitul ei. Am incercat pe toate partile sa-i spun prietenului ei ca ea nu e ceea ce pare.

corryy

corryy

scorpionii

10 Sep 2007, 17:30

sunt si eu un scorpion, si vreau sa va spun ca nu are rost sa va feriti de scorpioni deact daca le faceti ceva rau sau ii jigniti, pentru ca ( cum au spus si ceilalti forumisti) se razbuna sau nu uita.In rest sunt niste persoane sufletiste si care cauta perfectiunea intr-o relatie.

sabynutza_shuby

sabynutza_shuby

si cu bune si cu rele ca toti ceilalti

22 Iul 2007, 15:34

Scorpionii sunt foarte buni la suflet,altruisti,ar face orice pentru cei dragi.
Nu se razbuna ei degeaba(ori sunt inselati,ori mintiti...etc.-pentru tine poate fi doar o gluma sau ceva foarte neinsemnat dar pentru ei poate fi extrem de important!)
Sunt foarte devotati,loiali,stiu sa asculte si sa ajute.
Sunt foate posesivi(cu lucrurile lor,cu prietenii lor).
Cat despre cadouri ,este foarte adevarat,(Raluk)-o fac fara a fi un eveniment important(eu apreciez asta foarte mult la barbati!)
Sunt EXTREM de importante pentru ei respectul,sinceritarea,loialitatea.

ana68

ana68

Ma_gecri

15 Mai 2007, 09:54

Interesant mod de a gandi...cam asa e!

ana68

ana68

...

15 Mai 2007, 09:50

Eu una ma stiu o persoana toleranta,iert si trec foarte multe cu vederea si poate si din cauza asta am fost tradata de cine nu ma asteptam.Daca stau bine si ma gandesc,pana acum in viata,cei care mi-au tradat increderea au fost berbecii de ambele sexe.I-am iertat si nu i-am uitat si,daca voi mai apuca in viata asta,cu siguranta le voi aminti asta,insa consider ca a ma razbuna pe ei este prea injositor pentru mine si oricum isi vor lua de la viata,cu varf si indesat,plata pentru greselile lor de pe lumea asta.Si atunci,ma intreb,de ce sa-mi incarc eu constiinta cu o razbunare aiurea?

ana68

ana68

Ati uitat

15 Mai 2007, 09:46

ca un scorpion intotdeauna iarta,dar nu uita si chiar daca nu isi duce razbunarea la capat,va exista vreodata un moment in vita in care va face ceva pentru cineva care i-a gresit si atunci va tine sa precizeze intamplarea anteriroara,in sensul ca va spune:uite,tu ai gresit atunci,insa cu toate astea eu te ajut.

ma_gecri

ma_gecri

Scorpionii sunt rai- dar nu spuneti si de ce?

15 Apr 2007, 21:24

Preferati sa va bateti joc- asa cum faceti cei din multe zodii(...) si sa nu primiti replica - asa cum nu primiti din partea multor zodii(...)
Eeeee, cu scorpionul nu mai merge! Aici vi se infunda!
Ma refer la scorpionii pozitivi, cei pe care ii aveti prieteni de nadejde pana in momentul in care va bateti joc de prietenie si de vina e scorpionul ca deh! ...se razbuna (dupa mintea voastra)- degeaba ?!

ma_gecri

ma_gecri

Ce aveti cu scorpionii?

15 Apr 2007, 21:11

Ce spuneti despre o prietenie de 20 ani balanta-scorpion care s-a rupt din cauza balantei: stiind ca postul respectiv ii revenea de drept scorpioancei , balanta il "sufla" urat, din timp, complotand cu sefi si cu tot ce s-a putut, apoi jubileaza, scorpioana fiind prima careia i se lauda(...)
Cum trebuia sa reactioneze scorpionul in cazul asta?
(Sau oricare alta zodie!)

pinkyutza

pinkyutza

Ps

18 Dec 2006, 10:58

Ps: as vrea ca toate fetele care au o prietena scorpion sa se gandeasca de cate ori i-au cerut sfatul si acel staf a fost cel mai bun...
prietenele mele imi cer intotdeauna sfatul si imi spun ca "tot ce zic se indeplineste"
-semnat Mama Omida traped in a Scorpion's body

pinkyutza

pinkyutza

...continuare

18 Dec 2006, 10:55

Cat despre "prietena Scorpion", patitele mai bine sa se uite in gradina lor si sa vada cu ce i-au gresit unei Scorpioane, ca noi nu facem nimic gratuit, si daca o Scorpioanca ti-a facut ceva rau inseamna ca nu te considera prietena ei..poate erai o cunostiinta, sau poate i-ai gresit cu ceva si ai trecut de la stadiul de prietena la cel de cunostinta...

pinkyutza

pinkyutza

scorpiuta psiholog

18 Dec 2006, 10:53

"Ce-i reprosez eu Scorpionului si Scorpioanei in general este dorinta de a-i patrunde prietenului in suflet pana in cel mai ascuns coltisor si de a scormoni acolo si dupa ce e si dupa ce nu e."
Eu cred ca facem asta doar cand ni se cere parerea, sfatul, si o facem pentru ca stim sa ascultam prob oamenilor si sa le dam cele mai bune sfaturi, pt ca suntem foarte intuitivi.
Eu una nu ma bag in sufletul omului daca nu-mi cere ajutorul, nu-mi place sa ma bag in vorba aiurea sau sa dau sfaturi unor oameni pe care de abia i-am cunoscut etc.

elle_girl

elle_girl

depinde de persoana...

09 Dec 2006, 15:12

persoanele din zodia scorpion nu sunt veninoase...e foarte crud sa le clasificam asa...caracteristica principala a nativilor din aceasta zodie este k sunt foarte razbunatori...un scorpion nu va trece niciodata cu vederea peste un lucru caruia i s-a facut si nu se va lasa pana nu se va razbuna...spun acest lucru pt ca si eu sunt in zodia scorpion si mi se potriveste foarte bine...in orice caz, knd un scorpion se ataseaza de o persoana, va tine foarte mult la aceasta si va incerca tot posibilul sa nu ajunga sa intre in conflict cu ea...

luckyrock

luckyrock

Scorpionii, de fapt, se impart in doua categorii

05 Dec 2006, 16:05

zodia este dominata de 2 planete: Marte si Pluto. ele ofera nativilor emotii si senzatii puternice, dorinta mare de cucerire si originalitate in activitati artistice. daca insa influenta planetelor este negativa, se favorizeaza formarea starilor paroxistice si ideilor distructive, aparitia miniei si a razbunarii.

exista 2 tipologii principale de oameni Scorpioni: in prima categorie intra cei situati pe un plan superior, pe culmi inconjurate de aureola unui soare invizibil, care judeca de departe problemele terestre, virtuosi, demni, onorabili, sublimi, cu o inalta constinta proprie. a doua categorie traieste intr-o lume restrinsa, primitiva si e formata din persoane cu instincte josnice, colti veninosi, invidioase, care nu cauta decat sa se razbune; jignesc cu usurinta, dar nu suporta jignirea altora, sunt lipsite de tact, cedeaza tentatiilor, adopta un comportament rautacios, brutal, fara crutare.

de aceea si apar aceste pareri, uneori atat de diferite, despre nativii Scorpion. totul insa tine de caracterul lor. daca acesta este puternic, avem de a face cu un Scorpion deosebit, pe care e bine sa il ai aproape, caci este fidel, devotat, prieten de incredere, cu sentimente profunde si frumoase, care nu se da in laturi de la nimic sa te ajute. daca insa ii lipseste autocontrolul, se va lasa dominat de simturi si instincte si defectele majore (violenta, autoritatea excesiva, razbunarea dictata de ambitie si invidie) vor iesi mai mereu in evidenta.

NOTA: sursa de inspiratie
"Zodiacul solar"
autor-Adrian Cotrobescu

ana68

ana68

beMyvictim..

05 Dec 2006, 10:33

Ce intelegi tu cand spui ca scorpionii sunt parshivi?

ana68

ana68

beMyvictim..

05 Dec 2006, 10:33

ana68

ana68

beMyvictim..

05 Dec 2006, 10:32

bemyvictim

bemyvictim

Hmm

25 Nov 2006, 13:08

Cei mai buni prieteni ai mei sunt scorpionii, ce-i drept sunt parshivi pana-n maduva oaselor, dar in rest ... eu unu ma inteleg cel mai bine cu zodia asta.

ana68

ana68

Andreea

13 Nov 2006, 14:34

Sincer imi pare rau de suferinta prin care ai trecut...Ca si toti ceilalti oameni si scorpionii sunt diferinti intre ei,chit ca apartin aceleiasi zodii.La asta se adauga educatia pe care o au,mostenirea genetica,gradul de constiinta purtat s.a.m.d.
Partea cu iubitul pe amandoua...hai sa fim serioase...Eu mai degraba cred ca i-a placut sa fie obiect de castigat lu' domnu' concurent la inimile voastre si banuiesc ca s-a distrat copios pe seama voastra...Ai mare grija pe viitor...

andreeaa

andreeaa

prefacute si foarte perverse

03 Oct 2006, 23:45

la mine e foarte comik pt k eu si prietena mea cea mai buna(care era scorpion)am iubit acelasi baiat(in acelasi timp)si stiam asta!doar k ea nu a luptat corect pt iubirea lui...mi-a facut mult rau si am suferit mult:(:( la sfarsit nu am ramas nici una cu el...da nici prietene!!!El cica ne-a iubit pe amandoua:)):))

ana68

ana68

ok

30 Ian 2006, 10:12

Eu nu am spus ca nu iarta....Vorbind din viata mea...si eu am iertat mai mereu si am acordat sanse multor persoane care s-au dovedit a fi niste oameni nedemni de incredere...Insa nu i-am uitat niciodata...
Deja traiesc un astfel de exemplu,chiar in familia primului meu sot,cu unul din cumnati care a primit un deget si a luat toata mana,indiferent de cata bunavointa i-a aratat familia si cata intelegere...Dupa ce o sa se termine tot necazul,probabil ca am sa zic ca asta e,a fost,a trecut,daca ma voi intalni cu el vom sta de vorba,civilizat,fara sa ne dam in cap unul altuia,insa cu siguranta,pentru tot stresul si amarul prin care trec acum nu il voi uita si ,cred,ca atunci cand roata se va intoarce ii voi da replica cu aceeasi moneda,ca sa simta si el durerea prin care eu trec acum...
Atat vroiam sa spun...
O saptamana buna tuturor!

raluk

raluk

:)))

27 Ian 2006, 22:48

Iti multumim si iti dorim acelasi lucru si tie!

Ai mare dreptate cu ceea ce spui despre prieteniile cu Scorpionii. Totusi, am vazut un caz in care un prieten al meu i-a tot acordat sanse unui prieten al lui, care l-a tradat in mod repetat. Uite ca mai si iarta...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!