Perioade de naparlire

by: lilly_buterfly
Buna, am un caine si o pisica in casa si de cateva zile bune mi-au umplut casa cu par. Stiu ca in perioadele de naparlire lasa par la greu, dar parca acum au explodat amandoi. Nu ii mai pot nici mangaia ca pur si simplu ma aleg cu palma plina de par. Casa arata ca un covor imens iar eu m-am saturat sa aspir dimineata, la pranz si seara. Are careva vreo solutie? Ca manusile acelea speciale nu functioneaza de nici o culoare.

carmenivan

carmenivan

naparlit

15 Aug 2010, 11:57

spalat,tuns, si dat cu peria in fiecare zi. si asta cu aspiratorul e buna...dar s-ar putea sa le fie f frica de el, mai ales pisicii

scorpion_girl

scorpion_girl

Eu

08 Iul 2010, 08:45

am alta tactica cu al meu catel, care are si par lung, fiind Collie. L-am obisnuit de mic cu aspiratorul si o data la doua zile il "aspir" la propriu.

tashulina

tashulina

Animalele

05 Iul 2010, 08:29

tinute in casa naparlesc mai des decat cele tinute la curte, din pacate.

Asa ca trebuie mereu sa fii pregatita sa cureti casa. Insa ii trebuie periaj des daca pierde atat de mult par, e periculos si pt sanatate.

autumn

autumn

Acu

01 Iul 2010, 09:34

depinde si ce caine si pisica are. Nu poti tunde orice caine. Daca este de acela cu parul scurt? Cum il tunzi pe ala?

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.