crema anticelulita ...adevar sau minciuna?

personmicutza_micutza

sal...imi poate recomanda si mie cineva o crema anticelulitica ? nu conteaza pretul eficienta sa fie....mi-am facut tratamente cu imapcahetari cu parafango si electrostimulare in tunelul cu infrarosii...super bun..dar l-am terminat si tre sa fac intretinere 1 data pe luna...problema mea e ca celulita de pe coapse e ff veche si nu am reusit sa scap in totalitate de ea...mi s-a recomandat sa-mi continuu tratamentul acasa cu creme...recomanda-ti-mi va rog ceva eficient!!! ...merci

• person in loc de crema ... remediu mai greu dar sigur

cel mai puternic inamic in lupta contra celulitei este incercarea persoanelor implicate de a utiliza metode neconsacrate in defavoarea celor consacrate deja.
    motivul? metodele consacrate presupun dieta si consum de energie ceea ce nu convine multora din COMODITATE.
    medicii seriosi considera ca singurele actiuni cu efect clar in reducerea celulitei sunt: dieta corespunzatoare, efort fizic, masaj.
    restul: creme, balsamuri, pomezi, liposuctie etc. sunt excrocherii in aceasta situatie.
    incercati metode care dau rezultate.
    daca te hotarasti sa aplici o metoda incerta si peste un an esti la fel ca inainte nu se zice decat ca ai pierdut timp si bani.
    timpul nu ne permite sa repetam greselile celor dinaintea noastra.
    gasesti chiar pe acest site articole care imi dau dreptate.

visitor29 Aug 200723:02
  • person Lineance

Lineance, crema atac de 14 zile, a dat rezultatele promise 2 cm de pe coapse, dar combinata cu un pic de sport, muuuulta apa, si o dieta sanatoasa, adica fara carbohidrati, dulciuri si alte porcarii. AAaa, si combinata cu crema exzfolianta cu care se vindea la oferta asta primvara. Nu masaj exagerat e solutia, ci crema asta exfolianta care sensibilizeaza pielea astfel incat la contactul cu crema simti ca arde.

saluta14 Aug 200701:28
  • person herbalife

Este alegerea fiecaruia sa aiba sau nu incredere in ceva, insa eu am vazut negru pe alb, diferente la analize, dupa 6 luni de consum al produselor herbalife, deci eu am ales sa am incredere pentru toata viata. Dereglari in organism dati de suplimentii de nutritie? sa fim seriosi.
    Intrati pe site-ul companieie si vedeti ce medici stau in spatele acestor produse.
    Tina Turner este consumatoare de 25 de ani a produselor.
    Cunosc persoane care au slabit 43 de kg in 7 luni si si-au rezolvat problemele de sanatate, sau persoane care faceau insulina si dupa 5-6 luni au renuntat( bineinteles la recomandarea medicului) la insulina si de 7-8 ani isi tin diabetul sub control si exemplele pot continua...

kristinel_6907 Aug 200711:18
  • person tot la celulita

nu trebuie sa ne infometam si sa nu mincam
    e cea mai mare greseala
    si duce la cea cu slabitul brusc
    cu putine grasimi, putine dulciuri
    multe fructe, piine graham si... ANANAS - magic in curele de slabire conttine subst bromeliana care e un antioxidant si topeste grasimile si implicit celulitele noastre.
    daca nu ve permiteti ananas luati de la farmacie extract de ananans - produs naturist - si mincati alte fructe- pepene, pere, prune, mere.
    Sa va vad suple.:)

vasilicaa06 Aug 200709:18
  • person sunci si celulita

fetel incercati asta
    - mai putine grasimi
    - mai multe fructe - ananas in fiecare zi - proaspat de la supermarket de ala mare si dulce
    - un aparat de masaj obisnuit dimineata si seara pe zone cu probleme
    crema lipogel anticelulitic de la tis
    - un pic de sport min 10-15 mnin- poate fi orice fel de miscare- inclusiv curatenie gradinarit
    - apa plata borsec sau dorna care nu contine sodiu cat puteti min 1 l(eu nu prea pot bea multa)
    la mine se vede rezultat nu atat la kg cat la tonus si haine
    Incercati- va pup bafta

vasilicaa06 Aug 200709:13
  • person Supliform

Eu cred ca o crema anticelulitica folosita corect si insistent poate da rezultate, dar dieta adecvata e la fel de importanta. Eu am folosit de exemplu Supliform si mi-a placut.

cora200605 Aug 200701:08
  • person Nu prea am incredere

Eu una nu prea am incredere in produsele de medicina interna de la Herbalife. Cele de uz extern, ca samponul, lotiunile, sunt intr-adevar bune, insa am avut cateva prietene care au facut tratamente si au avut o multime de probleme de sanatate si dereglari mari in organism.

alina_daniela26 Iul 200723:50
  • person Program anticelulitic

Nu exista creme miraculoase.
    Celulita este o boala (dar si un semnal de alarma ca mancam prost)care trebuie tratata si di interior si din exterior.
    Conteaza ce mananci, cata miscare faci, masaj cu creme bune, dar e bine sa folosesti si pe interior un produs care ajuta la eliminarea tesutului adipos.
    Cu 360 ron, poti face un program complet anticelulitic cu produse de la herbalife.
    Dar daca folositi doar creme si mancati orice, nu beti apa, nu faceti miscare...nu rezolvati nimic.
    Doar ceva efecte temporare.

kristinel_6926 Iul 200721:01
  • person aceeasi probl. cu celulita o am si eu

de citiva ani, insa s-a agravat
    am folosit in fiecre an creme
    masaj
    dar cred ca trebuie si dieta si sport.
    Eu am un servici umai sedentar si mi e mai greu

vasilicaa13 Iul 200717:28
  • person Crema de la Vichy

Este foarte buna si chiar da rezultate.

simona_const200513 Iul 200715:16
  • person Crema de la Faberlic

Eu am folosit crema anticelulitica de la Faberlic si am fost foarte multumita de ea. Eu aveam pe coapse si, folosind-o o data pe zi, in 3 saptamani am reusit sa dau jos 2cm. Ti-o recomand cu incredere!

alina_daniela15 Iun 200720:13
  • person impachetari acasa

tratamentul cu fango il poti continua si acasa. au aparut o serie de produse "home use" foarte bune si la preturi decente. incearca pe www.armoni.ro

pt mentinere trebuia parca sa faci impachetari o data pe sapt, sau ceva de genul acesta.
    iar pentru perioada de vara aveau si o crema anticelulita cu efect de racorire (in alta parte n-am mai gasit)

cristina_m30 Mai 200718:12

Newsletter Ele.ro

Quiz Ele.ro

Esti pregatita pentru o noua relatie?

A trecut ceva vreme de la ultima despartire sau esti nemultumita de actualul partener? Completeaza testul si afla daca esti pregatita pentru o noua re...

AmTestat Ele.ro

Crema de dus cu unt de Shea & Magnolie

"Sunt indragostita de crema de dus cu unt de Shea si Magnolie de la Roge Cavailles. Aveam mari probleme cu pielea. Ramanea mereu u...

Blog Ele.ro

Incrustatiile sunt varianta mult imbunatatita a obturatiilor dentare (plombelor). Ele sunt realizate din materiale diverse: compoz...

Felicitari Ele.ro

Te invit la cina

Te invit la cina

Forum Ele.ro

by: al_ma
by: raluk
by: casca007