epilator

by: nika88
buna.de citeva saptamani mi-am achizitionat un epilator.dar acum nu stiu daca am facut bine sau nu...
dupa prima epilare au inceput,dupa vreo saptamana, sa-mi apara fire de par care cresc in piele..si alergie am..
Va rog, spuneti-mi care sunt punctele forte si care sun dezavantajele indepartarii parului nedorit cu epilatorul..
Multumesc anticipat!

lilly_buterfly

lilly_buterfly

si eu am aceeasi problema

28 Iun 2012, 13:18

cand ma fac cu epilatorul, ideea este ca macar la o saptamana sa-ti faci tratament cu scrub sau sa folosesti manusi speciale pentru exoliere, astfel pielea este foarte bine curatata si firele de par nu mai cresc pe sub piele

tashulina

tashulina

Foarte

08 Ian 2010, 08:44

multe cosmeticiene dau vina pe solutiile care se folosesc dupa epilarea cu aparatul, nu pe epilare in sine, care presupune aceeasi operatiune ca si in cazul epilarii cu ceara.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.