foliculita

by: cristinica22
Buna fetelor!
ma confrunt cu o problema destul de nasoala....dupa fiecare epilare cu ceara sau chiar daca folosesc epilatorul imi cresc firele pe sub piele...unele se si infecteaza si arata ORIBIL!!!
am aflat de curand ca se numeste FOLICULITA....:(
la salonul unde imi fac epilare definitiva (zona inghinala) mi-au recomandat ca aceasta epilare cu lumina este solutia...
voi ce parere aveti???
a scapat cineva de aceasta problema prin epilarea cu lumina???
ms de ajutor :*:**

elle021

elle021

mergi la dermatolog!

23 Apr 2012, 15:00

este destul de periculos si se poate ajunge chiar la operatie in cazuri extreme. te sfatuiesc sa mergi repede la dermatolog, iti recomand pe dr. dinu lucia, este de la clinica Hilmi

cristinica22

cristinica22

Merci Beatrice

26 Ian 2011, 15:15

O-sa caut si eu salonul pe net sa merg ! acum ca mi-a spus cineva ca a incercat si a avut rezultate am mai multa incredere sa incerc si eu aceasta epilare ,eram putin reticenta ma gandeam ca poate exista unele riscuri .... va multumesc mult pentru ajutor :)

beatrice31

beatrice31

Buna Cristinica

26 Ian 2011, 15:00

Eu am incercat epilarea cu lumina cum spui tu Cristinica iar epilarea definitiva pana acum mi-se pare cea mai buna alegere .am optat pt zona inghinala pt ca aveam multe fire sub piele si ma iritam foarte tare si imi era foarte greu. o prietena de-a mea mi-a recomandat salonul Noblezza pt ca aveau promotii foarte bune si reducere de 50 %....foliculita a fost si o problema de-a mea dar asa am reusit sa scap !

ronna20

ronna20

cea mai buna crema

23 Sep 2010, 19:27

fetelor, cea mai buna crema ever pe care am folosit-o pentru asa ceva este Emolia, de la Reference France. e profesionala, naturala si la mine a dat rezultate pt firele crescute sub piele. previne si trateaza dar trebuie folosita si 10 zile dupa epilare in fiecare zi. de asemenea, tot de la Reference France am folosit crema 3 A pt ca de fiecare data dupa ce imi epilam mustata nu puteam iesi afara, era pielea rosie. crema asta ia roseala pielii, stopeaza iritatia si are si efect de intarzierea cresterii firelor de par. le recomand pe amandoua fiindca le-am testat personal si sunt fff bune.

autumn

autumn

Cred

30 Iul 2010, 09:55

ca Tashulina se referea la cremele de epilat care topesc doar firul de par de la suprafata, lasand radacina in pace...

cristinica22

cristinica22

foliculita

09 Iun 2010, 15:34

am incercat tot felul de creme...inclusiv niste creme pe post de tratament inainte si dupa epilare...dar nici un efect :(

tashulina

tashulina

Ai

09 Iun 2010, 09:03

incercat epilarea cu creme speciale, antiiritante, care topesc firul de par lasand radacina in pace?

catalina78

catalina78

foliculita

08 Iun 2010, 19:47

buna cristina.
si eu mam confruntat cu problema ta...am vizitat toti dermatologii posibili...mi-au recomandat o multitudine de creme si de preparate care mai de care mai minunate...evident ca nu am avut nici un rezultat...doar bani aruncati si timp pierdut...
dar, acum 2 luni minunea s-a intamplat: o prietena ma dus la epilare definitiva si dupa prima sedinta, in 2 saptamani mi-a picat 80% din par si picioarele mele au inceput sa arate isi revina. este o investitie, dar merita fiecare banut! abia astept sa incep si inghinalul!
bafta fetelor!!!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.