ciudatenii sau nu

by: deea1986
de exemplu prietenul meu mi-a spus ca sunt sexy cand port sosete (preferabil albe). L-am urmarit si chiar se excita la anumite pozitii si atingeri. Vreau sa stiu dak ati mai intalnit:|

silsan

silsan

cu alte cuvinte...

20 Nov 2007, 16:43

cu alte cuvinte spus in concluzie bola psihica apare atunci cand barbatul nu este atras de partenera ci numai de lenjeria ei... .

silsan

silsan

noi..

20 Nov 2007, 16:20

barbatii ne formam caracterul si personalitatea masculina sexuala ,si nu numai ,in functie de formele sau de felul cum arata partenera sau sotia(pe plan intim ma refer)... la fel se intampla si cu femeile, ele isi formeaza personalitatea sexuala si caracterul in functie de modul in care este atinsa jos cu limba sau este mangaiata pe sani sau in anumite zone erogene ale corpului.

silsan

silsan

in cazul barbatilor............

20 Nov 2007, 16:14

se poate vorbi de fetish doar in cazul in care ei sunt atrasi mai mult de lenjeria partenerei oricare ar fi aceasta lenjerie... adica ei nu se incalzesc(excita) deloc atunci cand o privesc pe ea goala ci doar cand privesc lenjeria ei sau alte obiecte ale ei intime. ...iar in cazul in care lenjeria joaca un rol minor in exictare barbatului adica doar ajuta la excitare (adica nu este ea punctul de la care pleaca excitarea) nu este nici o problema.

silsan

silsan

despre fetis.....

20 Nov 2007, 16:07

fetisul=o atractie neobisnuita pentru diverse obiecte care intensifica placerea sexuala si se poate vorbi de asta doar in cazul barbatilor... exemple de fetish:urofilia(placere sexuala cand urinezi pe cineva sau cineva urineaza pe tine),coprofilia(placere sexuala produsa la vederea fecalelor),necrofilia(placere sexuala care se produce la vederea unui cadavru).Oamenii care au astfel de fetisuri au probleme psihice adica sufera de o boala psihica.fetisul in general nu este un lucru bun.

silsan

silsan

parerea mea este ca...

20 Nov 2007, 15:50

aceasta pisi defapt acest pisi este un barbat care se ascunde virtual foarte bine in spatele unei adrese de mail cu nume de fata.. intentinoat am trimis un email mai "special" ca sa ma conving de treaba asta... prea multa indeiferanta in anumite chestiuni.

deea1986

deea1986

=))

20 Nov 2007, 14:17

=)) nu am fantezii cu prietenul meu in sosete albe... =)) asta iti pot spune sigur :P

pisi

pisi

mie

20 Nov 2007, 13:32

mi se pare ca e mai degraba fetisul tau decat al lui.

deea1986

deea1986

prietenul meu

19 Nov 2007, 12:24

nu inteleg de ce il excita asta... oricum sa stii ca am mai auzit multe astfel de cazuri si sunt si situri multe cu fete aproape goale, dar cu sosete albe ;) si nu ma refer la celbrele scolarite, ci pur si simplu sosete sport. o tipa imbracata sport pare mai dura, mai infipta... poate asta este explicatia :|

aurasi

aurasi

daca fetisul este incadrat la anormal atunci.....

19 Nov 2007, 11:14

insa nu cred ca este greu de realizat din partea ta, problema ar fi daca te deranjeaza asta, daca o iei ca ceva personal ca il exita sosetele si nu tu.Si poate ar mai fi o problema de ce trece la stimuli exteriori(vrasta,boala,impotenta, moda?=ar trebui sa aflii asta)Nu cunosc genul relatiei voastre, este ceva serios sau doar ceva de moment.In rest daca-l iubesti si te iubeste a face mici placeri sexulare partenerului mai ales daca au fost si dicutate(in cazul in care unul nu intelege ceva sau nu accepta ceva anume) este ok, daca tu te bucuri de bucuria lui atunci e "armonie" si nu anormal.Depinde unde se incadreaza relatia voastra, asa cred eu.Pisi lasa-l pe "luceafar" sa scrie pe forum linistit, eu nu l-am mai vazut pana acum,dar am cam lipsit eu o vreme.E interesanta filozofia lui, cam incalcita, dar te face sa zambesti.Totusi e un punct de vedere si cine stie poate ca invatam ceva din acea filozofie.Oricum lumea s-a intors cu susul in jos, dar cine poate spune unde trebuie sa fie susul si unde josul.Of filozofia asta, ce filozoafa poate fi daca incepi sa o filozofezi.

deea1986

deea1986

unde s-a ajuns...

18 Nov 2007, 05:03

de la sosetele mele albe s-a ajuns la o porcarie de cearta..:P as prefera sa mai aud pareri despre fantezia asta... mai ales de la baieti. oricum am mai aflati si pe alte forumuri ca nu este chiar un caz izolat. ;) sunt si o gramada de situri cu... "fetishul" acesta. sper ca m-am exprimat corect :D

silsan

silsan

"cel mai mare rau...

16 Nov 2007, 17:36

nu ni-l fac altii ci noi insine" spunea un om foarte intelept.

silsan

silsan

pisi

16 Nov 2007, 17:35

intrebarea care se ridica este urmatoarea:tu esti in pestera sau pe varf de munte sau mai rau ai intrat in vreo depresiune si ai nevoie de salvamont sa te scoata la lumina?ok

silsan

silsan

pisi

16 Nov 2007, 17:31

iti dai seama ca lumina searelui poate sa fie afara de 12 lux adica foarte mare daca intrii in casa tragi draperiile sau intrii in pestera degeaba lumineaza.. sunt limitat recunosc.. in pestera chiar nu am cum sa intru....

pisi

pisi

silsan

16 Nov 2007, 17:29

luceafarul forumului, oh, tu, luminita de la capatul tunelului, care ne veghezi de la capataiul site-ului. lol lol

silsan

silsan

pisi

16 Nov 2007, 17:22

poate ca sunt luceafarul din poezia lui eminescu si poate am o lumina care straluceste umpicut mai tare... ...acuma ti ciuda pe lumina sau pe mine.. eu zic sa te hotarasti pe care din ele ca starea de mijloc nu este de dorit...
Pisi iti dai seama ca mai-ul ala sau mai bine zis mailurile alea nu ajungeau la tine daca tu nu te ofereai sa mi-l comunici intr-un fel sau altul... chiar nu inteleg de ce te eschivezi.. dar pana la urma ce mai conteaza parerea mea nu?
Nu esti de acord cu mine cu ideile mele sau cu viata asta am inteles si procedez in consecinta adica te las in pace. sincer nu imi place sa fortez lucrurile niciodata nu mi-a placut asta... asadar iti spun la revedere si sper ca macar din respect pentru ceilalti ma vei lasa in pace ca pentru mine am inteles ce si pe unde.... asa ca: have a nice day.

silsan

silsan

pisi

16 Nov 2007, 17:01

ai dreptate ce sa spun....
la revedere fara revedere.

pisi

pisi

ce sa spun

16 Nov 2007, 16:53

asa ti se pare tie, silsan, ca ariana are nevoie s-o luminezi?

daca ai citi cu atentie ceea ce se scrie pe site sau pe forum, in afara de propriile-ti pareri, ai vedea ca ariana, nu e o fata doar inteligenta, ci foarte inteligenta, asa ca, explicatiile tale o vor amuza si nimic mai mult. :)

ariana, nu trebuia sa-l starnesti, mi-a umplut mailul de replici. lol

silsan

silsan

ariana16...

16 Nov 2007, 16:43

ma bucur sincer ca esti interesata de niste explicatii care cred eu ca ti-ar face putina lumina in gandire....sincer mi-a facut placere sa iti raspund la tema cu care tu ai iesit pe bancul de lucru ca sa-i spunem asa.O seara placuta si mult succes.

silsan

silsan

si acum....

16 Nov 2007, 16:38

daca egalitatea este ceva de genul: sex oral(aplicat si femeii si barbatului)=stimulare vizuala a femeii de catre barbat si invers.Aceasta egalitate pune in dilema pe majoritatea cuplurilor deoareceea este ceva de genul "nici pe cal dar nici in caruta" adica relatia este una de mijloc adica cuplurile se afla intre dragoste si ura si aceasta stare este cea mai periculoasa mai periculoasa de cat cea de extrema deoarece te face sa crezi ca esti undeva adica ca iubesti si tu defapt esti departe de iubire.(vezi povestea oi imbracate in lup) exemplifcata asa de bine in colaborare cu ella undeva departe cu acum mult timp in urma.

silsan

silsan

dar....

16 Nov 2007, 16:31

avand in vedere ca traim intr-o lume supusa uzurii de toate felurile (morala mai ales) trebuie sa luam in calcul si factorii perturbatori cum ar fi:inlocuirea sau modificarea egalitatii prezentate anterior astfel incat echilibrul creeat sa se strice si ea sa arate ceva de genul:sex oral(aplicat barbatului)=stimulare vizuala a femeii de catre barbat aceasta este cealalta extrema care daca se aplica relatia nu poate exista cu alte cuvinte sau exista dar in conditii foarte foarte vitrege.

silsan

silsan

ariana16....

16 Nov 2007, 16:24

bine spus "micile placeri"... de ce?Pentru ca lucrurile de valoare sunt intodeauna mici si cu efect sau cu bataie lunga... asadar si in concluzie pentru ca treaba sa mearga ca pe roate intr-un cuplu trebuie neaparat sa fie indeplinita urmatoarea egaliate: sexul oral(aplicat femeii)=stimularea vizuala a barbatului de catre femeie.Aceasta este conditia ideala pe baza careia a fost inventata lumea sexuala mai bine zis.

silsan

silsan

deea1986...

16 Nov 2007, 12:27

gandeste-te ca asa cum iti place tie sa fii stimulata cu limba jos asa le place si barbatilor ca femeile sa arate cat mai.. incitant... si ca desii tie ti se pare ceva anormal doar pentru ca esti fata, pentru el este ceva anormal.... ..in concluzie recunosc deschis ca uneori mi s-a parut si mie ciudat sa practic sexul oral.. si ma gandeam la tot felul de lucruri cum ar fi... ca este neigienic,ca poti lua multe boli punand gura jos etc.. dar vazand faptul ca defapt pentru o femeie acest lucru este foarte normal si logic si binevenit atunci am depasit orice prejudecata si nu am nici o retinere in a practica sexul oral chiar a inceput sa devina o placere si pentru mine.

pisi

pisi

ma intreb

16 Nov 2007, 11:21

de fapt tipul din povestirea florentinei, pe cine oare vroia sa aiba aproape, pe sotie sau pe podoaba sotiei? :))

ati inteles voi la ce podoaba a sotiei ma refer. :D

florentina_piciulica

florentina_piciulica

Draga mea,

16 Nov 2007, 09:42

majoritatea oamenilor au fetis-uri care mai de care mai ciudate dar asta nu inseamna ca sunt anormali. Dar totusi bucurate ca-l excita sosetele pt. ca eu cunosc pe cineva care avea tot timpul in servieta o pereche de chiloti de-ai sotiei sale(ca sa o stie aproape).