cum tratez acneea fara medicamente

by: corinaotilia
Am probleme cu acneea si am gasit un tratament care zice ca vindeca definitiv si cica nu are efecte adverse. Problema e ca e cam scumput si nu stiu ce sa fac, daca sa incerc sau nu? Este prezentat pe larg in emisiunea aceasta: http://womantv.ro/tv/viewvideo/81/estetica-si-chirurgie/ estetica-ep8-tratam-acneea-fara-medicamente.html

Vreau si eu o parere, ce sa fac, sa incerc? Mentionez ca am incercat medicamente, Roaccutane, si mi-a fost extrem de rau, nu as mai incerca. Cum vi se pare ce prezinta in emisiune? E o televiziune online pt femei, eu urmaresc cam toate emisiunile.

alina20

alina20

Acnee

26 Oct 2018, 13:36

Suplimentele pentru acnee sunt si ele bune dar asta nu inseamna ca nu putem sa scapam de acnee si daca avem un stil de viata adecvat si facem si miscare.

paula01

paula01

Acnee

26 Ian 2018, 13:31

Pentru eliminarea acneeei se poate incerca si un remediu cu suplimentul derminax, un produs din plante.

alina20

alina20

Cosuri

25 Oct 2017, 15:19

Problemele cu cosurile apar de obicei din cauza faptului ca sangele e plin de toxine si atunci se declanseaza ca si reactie aceste cosuri.

eva007

eva007

recomandare tratament acnee fara medicamente

27 Sep 2017, 16:59

Eu iti recomand cu incredere sa faci ozonoterapie. Este complet naturala procedura si fara efecte adverse. Se face in Bucuresti, la dr. Mihai Baican, la http://fizioestetix.ro/. Imbunatatirile se vad inca de la prima sedinta, iar in functie de gravitatea problemei, poti face ulterior tot la ei si terapia Vampir. Eu am avut probleme mari cu acneea, atat de mari incat eram tot timpul complexata. Dupa prima injectie cu ozon, cosurile efectiv imi explodau pe fata deoarece organismul, stimulat de amestecul de ozon si oxigen, elimina orice impuritate. La a 3-a sedinta deja incepusera sa mi se cicatrizeze, iar pentru tratarea cicatricilor ramase, pentru ca efectiv aveam niste cratere de la cat de urata a fost acneea mea, am facut PRP (terapia Vampir). Si uite asa, acum nu imi vine sa cred cum am un ten perfect normal, luminos si lipsit de cosuri, fara operatii, tratamente grele si cu efecte secundare. Va recomand cu mare, mare incredere Fizio Estetix si Dr. Mihai Baican!

missy273

missy273

Terapii faciale

21 Iul 2017, 14:32

apeleaza la terapiile faciale. eu doar asa am reusit sa scap. Am avut o perioada in care nu suportam nici sa stau la soare din cauza acneei. Incearca la acest centru
http://adsplatform.com/?adsid=667ed21699d9cc99e33dac14fd728932

dtswme

dtswme

amestecuri apicole

17 Mar 2017, 14:36

Un remediu natural in tratarea acneei consta in utilizarea unor amestecuri apicole. D exemplu, poti rade fin un cartof, pe care il amesteci cu o lingurita de miere poliflora. Cu ajutorul unui tifon, aplicam acest amestec pe zonele afectate timp de 2 ore. Iar pe timpul noptii putem aplica un unguent pe baza de propolis.
http://mieresibiu.ro/produse_apicole/propolis
http://mieresibiu.ro/api_amestecuri

mari_stefanescu

mari_stefanescu

Creme, nu medicamente pentru o fata curata

21 Nov 2016, 12:38

M-am decis sa va povestesc cateva despre ce principii urmaresc eu in stilul de viata pe care il abordez. Pentru mine, foarte importante sunt urmatoarele aspecte: dieta, psihicul si aspectul fizic. Daca cu dieta si cu pshiciul stau bine, adica mananc sanatos si imi dedic timp pentru mine, cu ingrijirea e mai complicat. Mi-au aparut cateva riduri care m-au scos din zona mea de confort. Am incercat foarte multe solutii, insa m-am oprit la ceea ce m-a salvat cu adevarat. Cremele antirid de la Bottega Verde au facut minuni in cazul meu. Pentru zona ochilor am folosit stick-ul anti - aging cu extract de pro retinol si vitamina e. Este o binecuvantare pentru cearcanele mele. Pentru restul fetei, folosesc tratamentele de zi si de noapte cu colagen marin, deoarece am pielea extrem de uscata. Fetelor, recomand intreaga gama a celor de la Bottega Verde, sunt produse extrem de bune, la preturi accesibile. Sunt fan BottegaVerde.ro Nu medicamentele sunt solutia, ci ingrijirea corecta a fetei.

dtswme

dtswme

Tratamente pentru acnee

23 Oct 2016, 16:45

A. 1 lingurita de miere poliflora + cartof crud ras foarte fin (cca 1/2 pahar). Se omogenizeaza bine si amestecul obtinut se aplica pe un pansament de tifon (strat mai gros). Pansamentul se aplica direct, fixandu-se cu o fasa de tifon si este mentinut cel putin 2 ore. Pansamentele se pot schimba de mai multe ori pe zi, iar peste noapte se aplica unguent cu propolis.
B. 1 lingurita miere + 1 lingurita lotiune galbenele + apa calduta.
C. 1/2 lingurita miere + frunze de salvie. infuzia se prepara prin adaugarea unei linguri de frunze intr-un vas cu apa care clocoteste, se lasa la foc foarte mic timp de 5 minute, dupa care se lasa in repaus 30-40 minute. cu infuzia calduta se aplica comprese de 2-3 ori pe zi.
D. Lotiune cu propolis - Acneol Prop - lotiune antiacneica, se aplica local. Sau unguent/crema cu propolis
G. Se face un decoct din tarate de grau ( 1 parte tarate la 5 parti de apa). Peste acest amestec se adauga o lingurita de tinctura de propolis30-40% si o lingurita de miere. Cu acest amestec se frictioneaza pielea sau pielea capului in caz de par gras. www.mieresibiu.ro

zumzica

zumzica

stil sanatos

13 Feb 2016, 17:07

Eu zic ca alimentatia are un rol important in acest sens. Evitati carnurile, prajelile, consumati vitamine, fructe si legume cat mai naturale. Daca nu este vorba de perioada pubertatii, nu ar trebui sa va dea de cap.

marcelyna

marcelyna

Tratament pentru cosuri

05 Mar 2015, 11:16

Suplimentele pentru tratarea acneei pot sa fie folositoare, dar e greu de crezut ca doar cu suplimente poti sa scapi de cosuri.

alina20

alina20

Derminax

21 Nov 2014, 14:59

De acnee se poate scapa, dar trebuie sa faci un program de reguli si sa le respecti, daca iti doresti sa elimini complet acneea. Parerea mea e ca doar cu suplimente nu se poate scapa de acnee. E necesara o detoxifiere a organismului si o dieta cu alimente care sa nu contina grasimi.

renata21

renata21

Tratament acnee cu Derminax

16 Oct 2013, 10:18

Mie mi-a fost de folos suplimnetul asta. L-am folosit intr-o cura de 2 luni, pentru ca aveam o acnee dstul de urata si mi-am zis sa fac un tratament pe o perioada mai mare. Ma bucur ca am facut aceasta alegere deoarece la sfarsitul celor 3 luni acneea aproape ca-mi disparuse in totalitate. Acum sunt intr-o pauza de 2 saptamani si apoi o sa mai cumpar o ultima cutie, cu care sper eu sa scap definitiv de acnee. Oricum pana acum sunt destul de multumit de efectele pe care acest supliment le-a avut asupra mea.

oanabala

oanabala

buna

11 Nov 2012, 17:11

Un sfat pentru a scapa de acnee este utilizarea mastii din albus de ou.
se bate albusul de ou, s pot adauga cateva picaturi de lamaie si miere si se aplica cu un disc demachiant pe fata si gat.
Inainte de aplicar se poate face o infuzie din ceai de musetel, se sta la acei aburi cateva minute dupa care se aplica masca.
se sta cu aceasta cam 20 min dupa care se indeparteaza cu apa calduta si se da cu o lotiune tonica, crema hidratanta.
Acum atentie la crema pe care o folosesti. Aceasta poate fi cauza iritatiei pielii. Eu recomand doar yves rocher...oricare dintre ele.
Masca se face zilnic. intr-o saptamana se vad scapi de cosuri...in 2 saptamani de acnee sigur.
Albusul de ou este foarte bun deoarece contine colagen natural, da elasticitate pielii. Nu folosi creme care au colagen, ci ia-l direct natural.
Bafta

katy83

katy83

pure solutions

30 Oct 2012, 07:17

si mie mi-a facut bine zineritul o perioada, insa acum folosesc produse pentru ten gras de la bruno vassari. mi-am luat de curand un pachet la promotie cu lotiune tonica si crema hidratanta

japonialove

japonialove

zinerit

24 Oct 2012, 10:59

foloseste cu incredere, cat despre televiziunea pentru femei, eu zic sa nu-i mai faci atata publicitate, sau ai ceva de castigat de pe urma lor?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.