Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

roxxeette

roxxeette

BeYu

14 Ian 2012, 03:42

Eu vara ma machez cu o culoare asemanatoare cu pielea,ceva deschis dar si destul de natural.

diapav

diapav

culori preferate

28 Iul 2009, 10:03

culori calde, deschise, mov, albastru, roz

insolens

insolens

make up my summer.

23 Iul 2009, 13:32

pentru mine este extrem de important sa imi simt pielea curata si hidratata pe intreg parcursul zilei. de asta, machiajul este unul cat se poate de natural, usor ca o ploaie de vara-vorba reclamei. dimineata, dupa ritualul spalatului pe fata cu gel de curatat si aplicarii unei lotiuni tonice pentru matifiere, apelez la o crema cu spf 30. urmatorul pas consta in aplicarea unui fond de ten iluminator. de obicei, vara, in timpul zilei, nu folosesc machiajul si pentru ochi, decat in cantitate redusa: putin rimel waterproof. buzele se desfata cu un balsam de buze, de asemenea, cu spf.

partea buna a acestui machiaj este ca pot aplica oricand pe fata apa termala, pentru a ma racori, iar machiajul arata impecabil si cand ma intorc acasa.

frdy

frdy

www.lentile-contact-colorate.ro

16 Iul 2009, 17:15

www.lentile-contact-colorate.ro CULORI SUPERBE! PRETURI EXTRAORDINARE! detalii pe site

ruxyca

ruxyca

culori pentru machiajul de vara

01 Iul 2009, 10:20

vara cand sunt bronzata , obisnuiesc sa folosesc un machiaj cat mai natural pe zi si lipgloss transparent. iar seara culori pastelate si un ruj/lipgloss roz !!!

myhaella

myhaella

machiaj de vara

30 Iun 2009, 20:12

loc.:mansia,jud.ialomita

myhaella

myhaella

machiajul de vara

30 Iun 2009, 20:08

machiajul de vara...imi place sa folosesc un machiaj cat mai natural, pentru k vara nu este recomandat sa fii machiata prea strident...pt ochi : mascara negru, fard roz sau bej,iar pt buze un luciu de buze transparent.
seara:ochi: mascara negru + fard de pleoape auriu; pt buze un ruj de culoare roz inchis sau visiniu inchis.

tigae

tigae

BeYu

29 Iun 2009, 01:45

Pentru vara obisnuiesc sa folosesc culori cat mai deschise dar nu foarte aprinse niste culori calde si frumoase

rodon

rodon

machiaj de vara

28 Iun 2009, 16:07

In timpul verii folosesc albastrul sau verdele.
- Botosani -

pnicoleta

pnicoleta

Concurs: "Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!"

28 Iun 2009, 15:53

Pentru machajul de vara folosesc de obicei culori mai deschise, usor sidefate: rozuri. Machiajul natural si nu foarte incarcat este recomandat pe perioada verii. Pentru serile mai pretentioase folosesc fardul usor stralucitor. Si sa va spun un secret: dupa amiaza si seara pe fata, gat, decolteu si brate aplic o crema parfumata cu particule stralucitoare. E foarte sexi, mai ales cand esti si admirata !

camitz

camitz

Ce culori obisnuiesti sa folosesti

28 Iun 2009, 14:07

O data cu venirea verii ar trebui sa tinem cont si de modul cum reactioneaza fata noastra la produsele de machiaj in prezenta caldurii! Pe langa regulile de ingrijire de care trebuie sa tinem cont si produsele de make-up pe care trebuie sa le folosim pe timp de vara, trebuie sa luam in seama si culorile potrivite pentru un machiaj de vara! In general optez fie pentru culori ca roz, oranj, bej, verde deschis, bleu care sa arate ca o atingere de culoare, fie pentru nuante de auriu care sa evidentieze bronzul si sa lumineze privirea si fata! Iar pentru seara un machiaj in culori de verde, fucsia, albastru electric, mov intens!

elilavi

elilavi

concurs

28 Iun 2009, 04:33

pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culorile roz si alb.
sunt din bucuresti

vyoletta_01

vyoletta_01

concurs

27 Iun 2009, 22:52

Pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culori calde !

deeamumushika

deeamumushika

hmm..

27 Iun 2009, 22:21

Datorita faptului ca vara,tenul e bronzat, eu personal folosesc culori precum auriu maro, dar culori ce au in continut si putin sclipici :X putin mai muult pt k imi place ..si nu de alta dar da o tenta frumoasa si pielii avand in vedere k esti bronzata ..mai Ales dak folosesti auriu...indiferent de culoarea ochiilor..orikum arata bine :)

red_rose

red_rose

Machiaj de vara

26 Iun 2009, 13:41

Vara obisnuiesc sa folosesc culori cat mai naturale, culori deschise si vesele ca galben, roz, turcoaz, portocaliu.

babyclau

babyclau

concurs BeYu

26 Iun 2009, 10:19

Buna ziua!
De obicei folosesc culori calde deoarece acestea ma prind avand un ten masliniu, dar depinde si de felul in care ma imbrac ca sa ma asortez:fard(roz, bleu, lila, auriu sau combinatie intre roz si lila), o mascara de culoare neagra, un luciu de buze roz deschis si depinde de locul in care merg...un kajal negru si un fard de obraz bej.

liluska

liluska

concurs

26 Iun 2009, 10:11

Pentru machiajul de vara folosesc culori pastel, ruj deschis la culoare si stralucitor.

marinalina82

marinalina82

Concurs - nuante pastelate

25 Iun 2009, 23:55

Pentru machiajul de vara apelez la farduri de pleoape mate, cremoase, in nuante pastelate, astfel incat sa dau un aspect natural machiajului. Cele mai utilizate nuante sunt: auriu, mov, verde cenusiu si auriu, bej, maro, albastru cenusiu si chiar roz inchis.

sorystyle

sorystyle

BeYu

24 Iun 2009, 15:05

Tulcea

sorystyle

sorystyle

BeYu

24 Iun 2009, 15:04

Vara prefer un machiaj cat mai natural, mai ales pe timpul zilei -farduri bronz, roz,lila, rujuri cremoase sau glossuri in nuante de roz pal, iar seara folosesc farduri in culori mai puternice( turcoaz de exemplu).

tatiana19

tatiana19

concurs BeYu

24 Iun 2009, 12:12

mentionez localitatea: Chisinau, Republica Moldova

tatiana19

tatiana19

concurs BeYu

24 Iun 2009, 12:11

Pentru machiajul de vara prefer ceva natural asa ca mai mult optez cularea roz atat pentru ochi cat si pentru buze,

brendi

brendi

concurs

23 Iun 2009, 11:45

Vara folosesc culori ca roz,mov,albastru metalic, si verde.Imi plac culorile vii,indraznete cu toate ca nu ma machiez prea strident pentru ca e foarte cald si transpir iar acest lucru necesita des retusul machiajului.

ileanamanuela

ileanamanuela

Concurs

23 Iun 2009, 00:11

Sunt din localitatea Dirlos, judetul Sibiu.
Vara, la machiajul de zi folosesc un eyeliner negru pentru ca am ochii mari si un mascara verde ca am ochii verzi iar pe buze un gloss transparent. Seara folosesc un fond de ten cu sclipici, eyeliner negru, pe pleoape albastru deschis sau auriu si mascara negru iar pe buze rosu sangeriu.

catzelucha

catzelucha

concurs

22 Iun 2009, 21:11

in timpul anotimpului calduros, nu obisnuiesc sa ma machiez prea des. doar seara, pt iesirea la o terasa, club etc.
ma folosesc de: alb, roz dar si de nuante deschise ale griului sau albastrului. :)

mada0508

mada0508

despre machiaj

22 Iun 2009, 13:07

am uitat sa spun k sunt din mihail kogalniceanu constanta

mada0508

mada0508

despre machiaj

22 Iun 2009, 13:05

imi place super mult subiectul deoarece sunt o fata kreia ii place sa piarda timpul in fata oglinzii incercand de fiekre data ceva nou in ceea ce priveste machiajul.dat fiind faptul k este vara de cele mai multe ori prefer machiajul natural:gloss'uri transparente(rozalii de cele mai multe ori) putin blash in obraz si mascara neagra iar cand merg la un party acolo lucrurile se schimba putin deorece de cele mai multe ori in astfel de situatii aleg un machiaj mai strident sau dak machiajul vreau sa fie mai deschis aplic pe pleoapa niste umbre cu ceva mai inchis si bineinteles k eyeliner'ul nu lipseste.in ceea ce priveste sprancenele le conturez putin deoarece sunt bruneta iar ale mele sunt cam deschise dar de fiecare data incerc sa le pastrez aspectul lor natural.pe buze folosesc un gloss natural.

kriptonik

kriptonik

machiajul vara

22 Iun 2009, 09:54

nuante de roz pal , piersica

kssy

kssy

cool

21 Iun 2009, 04:17

vara de obicei ma machiez cu culori vii, deschise cum ar fi roz, mov, albastru, auriu-cred ca da foarte bine pe o piele bronzata;)sau atunci cand merg la plaja, bineinteles-nu ma machiez. niciodata insa nu imi lipseste gloss-ul.

purple_life

purple_life

machiaj de vara

20 Iun 2009, 16:56

vara folosesc machiaj ocazional din cauza caldurii...mai folosesc seara la ocazii speciale...dar prefer culorile deschise precum griul...bej...roz pal...si rimel...pudra pentru a evita luciul ce poate aparea,creionul de ochi il evit pentru ca risc ca din cauza umezelii sa se intinda la ochii.

culorile care la folosesc le-am spus mai sus:D...uneori folosesc si un gris inchis doar pentru serile mai aprinse:D

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.