Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

florisiiulian

florisiiulian

machiaj de vara

19 Iun 2009, 14:43

vara folosesc culori neutre, naturale . cateodata folosesc nuante de roz pal sau nuante cat mai apropiate de culoarea piersicii .

florydogaru

florydogaru

concurs

19 Iun 2009, 09:01

am uitat sa trec culorile preferata in machiaj, bleo, verde, lila, pentru buze imi plac culorile de rosu in diferite nunate, pudra sa fie cat mai aproape de ten. Acestea sunt culorile mele preferate.

florydogaru

florydogaru

concurs

19 Iun 2009, 08:59

Vara trebuiesc folosite culori pale, mai discrete si suave, mie imi plac culorile discrete, suave, nu imi place machiajul pronuntat sau prea pronuntat.

mitzura23

mitzura23

summer make-up

18 Iun 2009, 16:27

odata cu venirea verii si implicit a temperaturilor ridicate devin adepta unui machiaj cat mai simplu si optez pentru culori deschise, inspirate din frumusetile acestui anotimp. Astfel, folosesc bleul valurilor pentru ochi si un rosu capsuniu pentru buze.

Bucuresti

cenusereasa

cenusereasa

concurs BeYu

18 Iun 2009, 12:16

culorile pe care le folosesc vara sunt:ROZ,BLEU
AURIU
LOC.CALARASI-JUD.CALARASI

lauricka

lauricka

BeYu ...o noua atractie!

18 Iun 2009, 11:23

Machiajul de vara pe care il folosesc e cel natural: pudra in culoarea bronzului (auriu-maronie),farduri in culori mate si rujuri cremoase.Culorile sunt cele pastelate.Pentru ochi: verde cenusiu, verde auriu, bej, albastru cenusiu, roz inchis.pt ruj: culori transparente, putin sidefate... iar pt seara, urmatoarele culori: mai tari: , bordo, ciocolatiu sau visiniu. Bafta fetelor :X

madutza_1978

madutza_1978

Machijul de vara

17 Iun 2009, 11:50

Pentru machiajul de vara folosesc culori deschise care sa puna in valoare bronzul. Pentru machiajul ochilor folosesc nuante de turquoise, galben, verde. Pentru buze folosesc un gloss intr-o nuanta cat mai naturala care sa dea un luciu buzelor.

issadora

issadora

pentru machiajul de vara

17 Iun 2009, 01:43

la fel ca si tinuta,vara imi insipira si alegerea machiajului.folosesc culori cat mai naturale..bej,maro.auriu..combinatii de culori pastelate..iar pe buze folosesc un lip-gloss transparent

lauri

lauri

Vara frumoasa si insorita !

16 Iun 2009, 20:38

De regula in cazul meu vara e de evitat sa port un machiaj foarte incarcat, dar stiu de la cosmeticiana mea ca fondul de ten nu trebuie sa lipseasca deoarece protejeaza fata , asa ca un strat usor de fond de ten, rimel un gloss sau un rus rozaliu sau culoarea buzelor e machiajul preferat al meu, bineinteles nu amintim seriile cu evenimente pentru ca acolo se schimba putin situatia, machiajul simplu se schimba si apar cateva culori si un eyeliner.

adele23

adele23

RASPUNS

16 Iun 2009, 17:16

Vara folosesc nuante aurii ,maro ,lila.Sunt din Ploiesti.

creata1974

creata1974

Concurs - Culorile verii

16 Iun 2009, 13:34

Buna ziua! Culorile pe care eu le folosesc vara in general sunt cele naturale: ciocolatiu-auriu pentru conturul ochilor; pentru fardul pleoapelor: maroniul deschis , verde pal, gri-roz, bej, trandafiriu, roz zmeuriu foarte pal, folosesc pentru buze, dar si rujuri in culori pastelate care se potrivesc culorii fardului folosit pentru a pune in evidenta ochii. Totodata mai folosesc şi lip-gloss-urile transparente, cu nuante de culoarea trandafirului, caisei sau a piersicii - sidefate sau normale, dar în general folosesc culori care să îmi pună în evidenţă ochii – tonuri de verde: cenuşiu, auriu; tonuri de albastru: sidef, bleucenuşiu, bej şi cat se poate de rar, folosesc fond de ten.

alileny

alileny

concurs

15 Iun 2009, 21:29

culorile care le folosesc in machiaj vara sunt in special culori deschise: roz,cream,verde,chiar un gri deschi si un gloss roj sau transparent

teo_ka

teo_ka

Machiaj de vara

15 Iun 2009, 16:52

Imi place sa ma machezi cu culori foarte calde, folosesc foarte mult roz avand in vedere ca port si foarte mult haine roz.
Dar mai folosesc si verde deschis si albastru.

Eu sunt din Brasov

galea_20

galea_20

Culorile verii

15 Iun 2009, 15:31

Vara este un anotimp al culorilor,iar eu vara obisnuiesc sa port toate culorile si de obicei ma machiez in functie dupa cum ma imbrac.Oricum, culorile care le folosesc cel mai des sunt: mov, auriu, argintiu, bleu, verde pentru zi, iar pentru seara negru si maro.

lexxa

lexxa

raspuns pentru concurs :)))

15 Iun 2009, 13:45

Sunt o persoana extrem de activa, comunicativa, adaptabila ,asa ca depinde mult de starea de spirit si de ocazie cum ma aranjez.Iubesc albul, galbenul si turquazul apoi restul gamei de culori..:))))Pentru machiajul de vara folosesc culori vii, soft, si gloss-uri peach sau roze.Vara ma bronzez tare, asa ca folosesc culori care sa imi puna in evidenta bronzul.

antaly90

antaly90

Machiajul de vara

15 Iun 2009, 12:13

In mchiajul d vara obisnuiesc sa folosesc culori calde asa cum soarele caldut imi incalzeste fata si ii da frumusete. Culorile folosite pentru ochi sunt roz, auriu, maro deschis, sau galben-verzui. Pentru buze folosesc culori roz sau auriu. Iar pometii ii dau cu un auriu pentru un bronz mai luminos si mai frumos.

naturaletea

naturaletea

BeYu

15 Iun 2009, 11:32

buna, vara obisnuiesc sa folosesc culorile mai deschise cum ar fi rozul, galbenul. Multe combinatii de genul galben, verde deschis, verde inchis si la sfarsit un verde si mai inchis fata de cel de la inceput. Folosesc MASCARA, nu prea incarcat, prefer cat mai simplu, iar culorile care sunt folosite pentru machiaj sa se potriveasca cu imbracamintea. Pentru buze folosesc un luciu de culoare roz deschis aproape transparent. VA multumesc, Iulia din CLUJ!

nikita37

nikita37

Machiajul de vara

15 Iun 2009, 10:36

Prefer un look cat mai natural. Am un ten destul de deschis la culoare, asa ca folosesc fond de ten (mai mult la serviciu), mascare maro sau transparent, creion sprancene maro, fard de obraz roz pal, ruj culoarea piersicii, fard de pleoape bej (o nuanta mai inchisa a pielii).
Culorile astea imi stau mie bine, nu cred ca e o regula pentru anumite culori pe timp de vara.
Sunt din Bucuresti si va doresc sa fiti frumoase mereu.

anne-marie_90

anne-marie_90

Vara

14 Iun 2009, 20:54

Acum ca a venit vara folosesc mai mult culori deschise,cum ar fi nuantele de roz pentru ochi,astfel accentuez culoarea albastra a ochilor,turqoise,dar si maron.Pentru buze folosesc mai mult rujuri in nuante naturale,iar ca fard de obraz nuante deschise,avand in vedere ca am tenul destul de deschis la culoare.

cosminuta84

cosminuta84

un machiaj cat mai natural...

14 Iun 2009, 18:39

un mascara negru si un gloss de nuanta piersicii iar seara...un machiaj de seara(cu tot ce este necesar..fond de ten..pudra..fard de obraz..fard de pleoape gri-argintiu si un gloss roz!!..numai bun pt distractiile de seara!!!)

babyx

babyx

Culori pt machiaj de vara

14 Iun 2009, 11:34

Eu folosesc mov,lila,roz,auriu si turcoaz.

adovda

adovda

Vine vara bine-mi pare!

13 Iun 2009, 15:26

Buna,

Vara e anotimpul cel mai potrivit pt a adopta un look cat mai natural(dupa parerea mea), asa ca eu folosesc un fard de ochi cat mai discret, culori pale(roz deschis, verde deschis, maro deschis etc), culori care nu sunt foarte evidente sau in contrast cu culoarea bronzata a tenului meu, nesidefate, un rimel care sa nu incarce genele in mod nenatural si un ruj roz cat mai transparent si foarte putin sidefat.

danutclejanu

danutclejanu

ALL BLACK

12 Iun 2009, 20:52

EU NU FOLOSESC NIMIC, DAR SOTIA FOLOSESTE NUMAI NEGRU. ESTE EMO. CE MA FAC!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????

biancuore

biancuore

Culori care atrag orice barbat

12 Iun 2009, 20:45

Pentru machiajul de vara eu folosesc mov-lila

tinassy

tinassy

concurs BeYu.

11 Iun 2009, 12:35

Avand in vedere ca am ochii caprui, imi place sa folosesc fardul de ochi maro (toate nuantele) pentru a evidentia culoarea irisului.
In special folosesc fardul maro ce contine putin sclipici, iar cu rimelul negru...splendid.
Fardul de vara nu trebuie sa fie mult...imi aplic mereu o "tenta" de fard.
Pentru fata, iarna sau vara, imi place pudra autobronzanta, iar pe buze un luciu putin maroniu.

silviutza24

silviutza24

concurs

11 Iun 2009, 12:32

NU folosesc culori specifice pentru un anumit anotimp...ma machiez in functie de ce ma imbrac ca sa se potriveasca. dar nu folosesc culori stridente. imi place sa ma machiez cat mai natural

silviutza24

silviutza24

concurs

11 Iun 2009, 12:30

NU folosesc culori specifice pentru un anumit anotimp...ma machiez in functie de ce ma imbrac ca sa se potriveasca. dar nu folosesc culori stridente. imi place sa ma machiez cat mai natural

ninabenu

ninabenu

concurs

11 Iun 2009, 07:41

BeYu

In general vara folosesc nuante naturale ; bej deshis, lila (sidefate)si luciu de buze

danuzzta

danuzzta

cosmetice BeYu

10 Iun 2009, 22:40

In general vara folosesc nuantele bej deshis, lila si roz(sidefate)si luciu de buze.
Sunt din Galati

danuzzta

danuzzta

cosmetice BeYu

10 Iun 2009, 22:40

In general vara folosesc nuantele bej deshis, lila si roz(sidefate)si luciu de buze

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.