Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

borboleta

borboleta

machiaj de vara

10 Iun 2009, 20:30

Vara prefer nuantele de auriu si culorile pastelate.

iuly_alteea

iuly_alteea

BeYu

10 Iun 2009, 19:43

Eu vara nu prea folosesc farduri , le folosesc doar la anumite ocazii.Dar zilnic folosesc crema cu protectie solara si mascara. Imi place mult sa fiu cat mai naturala

mdeea

mdeea

Raspuns pentru concurs

10 Iun 2009, 14:45

Vara folosesc doar mascara,putin blush(roz,sau o pudra aurie,mai mult pt iluminare) si ruj in culori tari(fuchsia,rosu,orange).
Sunt din Contanta

alaska

alaska

machiajul meu

10 Iun 2009, 11:57

E vara, e cald si nu folosesc prea mult machiaj.
Totusi un fard : auriu,verde deschis, ruj: nuante de maro-roscat deschis, roz pal si creion contur ochi negru

kozzz

kozzz

concurs

10 Iun 2009, 10:43

Pt machiajul de zi culori cat mai calde, naturale, combinatii de bej, maro, auriu, roz, iar pt machiajul de seara depinde si de ocazie, dar folosesc culori mult mai stridente dar care arata foarte bine pe pielea bronzata cum ar fi argintiu, albastru, verde, mov.

tudor_anca_ionela

tudor_anca_ionela

sa fim frumoase!!!

09 Iun 2009, 19:17

Concurs!!! vara obisnuiesc sa nu folosesc prea mult machiaj.prefer mastile din castravete verde si lamaie... nu stiu daca pe altii ajuta dar eu daca consum o piersica in fiecare zi am un ten impecabil... la diferite evenimente unde este obigatoriu sa fiu machiata folosesc un dermatograf negru si un contur de buze roz... bafta tuturor!!!

anarki91

anarki91

concurs

09 Iun 2009, 15:16

Nu am tendinta sa port machiaj,in general, dar vara, dupa ce ma bronzez putin ador sa folosesc un verde-fistic pe pleoape, creionul kajal pentru efectul "ochi de pisica" si balsamul de buze care nu-mi lipseste niciodata. Rosiorii de Vede,Teleorman

monicasil

monicasil

ce culori folosesc pt machiajul de vara

09 Iun 2009, 14:24

vara nu folosesc foarte des farduri decat la ocazii. culorile pe care le folosesc sunt bej, verde deschis, roz.
localitate cluj napoca

aniri

aniri

machiaj de vara

09 Iun 2009, 14:17

tot anul raman fidela acelorasi culori in machiaj: cele pastelate. Doar ca in restul anului mai am momente in care prefer machiajul mai intens, mai intunecat, mai misterios. Totodata, datorita caldurii incerc ca vara sa nu utilizez prea mult machiaj pentru a nu ma transforma pana la sfarsitul zilei din printesa in clovn..
culorile mele preferate in arta machiajului pentru vara sunt auriu si nuante sidefii (mai ales dupa ce m-am bronzat putin), diverse nuante de albastru si verde (care arata bine tot pe tenul bronzat), rozuri pale, galben, nuante de vernil. Asta pentru ochi, in materie de buze, raman fidela culorilor naturale sau glossurilor incolore.

madicu

madicu

Machiaj de vara

08 Iun 2009, 22:18

Vara aceasta machiajul trebuie sa fie natural, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne neglijam. In primul rand, trebuie sa ne alegem culorile mahicjului potrivite cu culoarea si forma ochilor si a fetei. Nu trebuie sa ne luam dupa "ce se poarta" , ci dupa ce ne sta bine.
Asa ca eu aleg pentru machiaju ochilor ALBUL, GRIUL, ROZUL, AURIUL SI BEJUL, si pentru pometi nuante de CARAMEL. Fondul de ten trebuie sa aiba o textura cat mai usoara si care sa hidrateze tenul in acelasi timp. Va pup

fetitza_eu

fetitza_eu

BEYU

08 Iun 2009, 21:09

Imi place in general sa fiu cat mai naturala vara cel putin in timpul zilei si ma rezum doar la o crema iluminatoare, un rimel si un gloss...iar pentru o tinuta de seara prefer nuante de crem pentru ca ma avantajeaza cel mai bine...Deasemenea starea mea de spirit vine cu decizia finala, daca sunt bine dispusa apelez chiar la culori vii, rozul de exemplu.

alina_creatza87

alina_creatza87

concurs

08 Iun 2009, 20:15

vara eu folosesc culori pastelate care sa ma avantajeze, cu o textura usoara,care sa numi incarce tenul

danisanda

danisanda

culorile mele pt machiaj

08 Iun 2009, 14:26

Buna ,eu sunt genul de persoana care nu iasa nici la cafea fara sa ma machiez.Ma macheiz natural(roz,bej si maro seara),un pic de eye liner si gloss,seara cu rosu frumos.Intotdeauna ata cat sa ma simt eu bine.Have fun

annddra_c

annddra_c

Buna

08 Iun 2009, 13:42

Avand in vedere ca in general pun accent pe aspectul natural al pielii...atat iarna , cat si vara..pana cand incepe sa apara bronzul, folosesc doar fard de obraz. In ceea ce priveste machiajul ochilor, folosesc dermatograf, in general negru, dar exista si mici exceptii cand folosesc unul de culoare verde sau albastru si intotdeauna mascara. Cand folosesc fard de ochi...prefer culorile pamantii, gen maro, bej sau auriu, pentru ca mi se portivesc atat ca ten cat si ca stil vestimentar. Ruj nu folosesc decat atunci cand machiajul ochilor se rezuma la mascara, iar pentru vara le prefer pe cele roz sau rosii. Cam atat..o zi buna..aa si sunt din Calarasi !

mihagalati

mihagalati

concurs

08 Iun 2009, 13:09

Pe timp de vara folosesc culori cat mai naturale deinde mult si de starea de spirit in care ma aflu.
Cum ar fi:rozaliu,lila,auriu,albasru deschis.
Localitatea:Galati

myre_87

myre_87

concurs

08 Iun 2009, 12:48

in general nu fac abuz de machiaj,si acum fiind vara folosesc un fond de ten cu o textura usoara pentru ca tenul trebuie totusi protejat de impuritati.folosesc deasemenea mascara,putin fard verde, turqoise, mov, roz.

miculescu

miculescu

Concurs

08 Iun 2009, 12:24

Vara folosesc mai putin machiaj dar folosesc roz violet si verde

manu_deutza_08

manu_deutza_08

produse be yu

08 Iun 2009, 11:58

vara folosesc produse de machiaj deschise la culoare deoarece am ochii caprui si parul negru si numi sta bn cu orice fel de nuanta

ornelia

ornelia

Concurs BeYu

08 Iun 2009, 11:45

Vara prefer nuante deschise ca verde crud, bleu si lila pentru zi, iar seara in functie de tinuta si ocazie, auriu si maron-ciocolata.

racianumagdalina

racianumagdalina

concurs BeYu

08 Iun 2009, 11:35

Vara folosesc farduri cat mai in ton cu bronzul marin,avand in vedere ca locuiesc la mare.Sunt din Mangalia.

alinuta_sarmaluta

alinuta_sarmaluta

concurs

08 Iun 2009, 11:25

de obicei vara folosesc nuante de roz,albastru si seara auriu.sunt din bucuresti

flory2007

flory2007

Concurs -

08 Iun 2009, 11:16

Pentru machiaj folosesc culori in functie de culoarea tenului , imbracaminte , dispozitie sau de locul si timpul unde trebuie sa ajung . Culori de : roz, lila , verde si bej .

Sunt din Botosani.

simoniciu

simoniciu

Concurs BeYu

08 Iun 2009, 10:50

putin roz, putin lila, putin verde ...
seara si un strop de argintiu, mai ales in combinatie cu putin mov :)

andrag

andrag

BeYu

08 Iun 2009, 10:30

machiajul de vara este foarte discret, un creion negru pt ochi, si un gloss.

georgescu_elenasorin

georgescu_elenasorin

concurs Be yu

08 Iun 2009, 10:08

Machiajul meu de vara este unul cat se poate de natural,pentru ochi culori pastelate sau bronz si rimel,iar pentru buze roz trandafiriu sau gloss transparent.Crema de fata este una pe baza de apa.

liliana_andrei

liliana_andrei

Concurs - Machiajul de vara

08 Iun 2009, 09:48

Culorile la care apelez vara sunt cele "naturale": ciocolatiu-auriu pentru conturul ochilor; fardul pleoapelor: maroniul deschis , verde pal, gri-roz, bej, trandafiriu, roz zmeuriu foarte pal si rujuri in culori pastelate care se potrivesc culorii fardului folosit pentru a pune in evidenta ochii precum si fardului de obraz.

lili_bebica

lili_bebica

concurs

08 Iun 2009, 09:36

fiind vara folosesc culori deschise.de obicei verdele foarte deschs este culoarea preferata si ii urmeaza nuantele de roz, lila, mov

laurra

laurra

culorile verii...

08 Iun 2009, 07:47

Vara asta, folosesc pt ochi mov in special, conturez apoi ochii cu un eyeliner negru si rimel. Pt obraji un fard spre bronze si un luciu de buze in culori cat mai naturale. Bineinteles, inainte de a ma farda urmez pasii demacherii, tonifierii si hidratarii, neaparat cu o creme cu un SPF de cel putin 20

siriana_diana

siriana_diana

concurs

08 Iun 2009, 07:34

Vara incerc sa folosesc cat mai putin machiaj posibil deoarece este cald si nu-mi este prea confortabil, iar culorile sa fie cat mai naturale in concordanta cu culoarea pielii.

selena1970

selena1970

Concurs...

08 Iun 2009, 05:39

Sunt din localitatea Valenii de Munte - Prahova.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.