Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

selena1970

selena1970

Culorile verii...

08 Iun 2009, 05:36

Pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culori pastelate (verde,roz,mov,lila,albastru)in combinatie cu alb,argintiu,auriu.

aurelia1975

aurelia1975

concurs

07 Iun 2009, 23:46

Pentru machiajul de vara prefer sa folosesc culori de blue, verde, auriu.

at_iulia

at_iulia

In culorile verii

07 Iun 2009, 13:48

Culorile machiajului de vara le aleg in functie de starea de spirit,sau hainele pe care le imbrac...de obicei verde pentru ca se potriveste culorii ochilor,...
localitate campia turzii/ cluj

sirius

sirius

Concurs Be Yu

06 Iun 2009, 21:52

Oradea

sirius

sirius

Concurs Be Yu

06 Iun 2009, 21:49

Imi plac culorile calde,in general toate nuantele de maro.

ani_matei

ani_matei

Concurs

06 Iun 2009, 20:52

Machiaj in culori pastel, dar numai seara.
Peste zi folosesc doar mascara negru si luciu de buze.

Galati

luizza19

luizza19

Concurs

06 Iun 2009, 17:44

Culori deschise , in ton cu primavara, iluminatoare.

viorela_blue_eyes

viorela_blue_eyes

Concurs BeYu

05 Iun 2009, 23:31

Vara folosesc produse in nuante naturale(ziua) iar seara folosesc nuantele de gri, mov, verde, creionul negru si niciodata nu uit de mascara.Rujul pe care il folosesc ziua e de culoare roz iar seara rosu!! Botosani

slodo

slodo

culorile verii

05 Iun 2009, 20:14

Culorile folosite pentru fard ochi :verde mar, lila ,iar pentru ruj culoarea piersicii.
Sunt din Craiova.

ioli6

ioli6

machiaj de vara

05 Iun 2009, 18:07

Vara aceasta pentru ochi, folosesc ca si culori neutre: bej si maron in nuante suave. In zilele calduroase folosesc tonurile de roz. Sunt tonuri luminoase. imi dau un aspect tinar.De aseemenea folosesc tonul lila. E important sa gasesc echilibrul intre cald si frig in acest tip de culori dar stiu cu siguranta ca tonul lila se poate folosi toate zilele. Pentru buze folosesc un gloss Sun Rose. Pentru obraji folosesc un shy blush sau pink petals.
Iasi

medeea_bella

medeea_bella

05 Iun 2009, 11:16

Vara imi place sa folosesc culori care dau un aspect natural. Pt fard de ochi:ziua:roz, mov, bleu, seara:gri, auriu. Pt buze: rosu inchis sau doar un gloss stralucitor si tineresc.

brandu

brandu

verde,gri

05 Iun 2009, 09:56

cat se poate de rar le folosesc...si numai culori deschise....nuante de verde si gri deschise

anna_leddo

anna_leddo

machiajul vara

04 Iun 2009, 23:48

vara folosesc de regula culorile pale...crem..bleu...roz...auriu/argintiu...gloss uri transaprente sau usor spre roz...ca si iarna,de altfel...;)))sunt cele care ma avantajeaza,de fapt.La un blond cu ochi albastri nu prea dau bine culorile stridente :D

mishai

mishai

Concurs cosmetice BeYu

04 Iun 2009, 21:51

pt machiajul de vara prefer nuantele deschise de mov

anafets

anafets

machiaj

04 Iun 2009, 21:32

vara nu ma prea machiez... in general un rimel... ochelari de soare...si cam asta e....nu suport pudra,fond de ten,pe fata,,, e cald transpiri si nu intelegi nimic...iar cand ies undeva.. discoteca, oras... o crema iluminatoare... rimel, si putin tus, o kodita mica,, si asta e tot....cat mai natural.. asa e bine...

uratika

uratika

concurs BeYu

04 Iun 2009, 20:12

pentru buze,vara,folosesc culori cat mai naturale,iar machiajul pleoapelor il asortez ,pe cat posib ,la tinuta

deealife

deealife

Culori din viata

04 Iun 2009, 18:58

subiect: culori de vara pentru fiecare dispozitie/manifestare/interactiune

1. fericire/zambete/prieteni - un machiaj jucaus, culori de copil, sclipiri in soare: roz sau verde
2. melacolie/of-uri/in bratele iubirii - un machiaj liber, culori din trecut, sclipiri de Luna: nuante de maro sau rosu
3. atractie/flirturi/oriunde - un machiaj atractiv, culori seducatoare, sclipiri din priviri: rosu sau negru
4. seriozitate/tacere/aglomeratie - un machiaj IT, culori curajoase, sclipiri din far: maro sau negru

sweet83

sweet83

concurs

04 Iun 2009, 18:22

Culorile pe care le folosesc vara sunt: roz, auriu, ocru, verde-oliv si albastru marin. Le port impreuna cu o pudra bronzanta stralucitoare si cu un luciu de buze asortat.

mitzi76

mitzi76

Culori

04 Iun 2009, 15:16

Am ochii un fel de albastru verzui cenusiu si este greu sa asortez ceva, asa ca folosesc un fard de pleoape inchis (negru) si ceva mai deschis pe arcada.

baiufe

baiufe

concurs

04 Iun 2009, 14:45

vara folosesc cat mai putin machiaj din cauza caldurii. in general utilizez tonuri de roz, bej (pt farduri), mov (tot pt farduri). nu folosesc culori tari, tipatoare, cat mai naturale si pastelate.
Raluca, Constanta

muresica

muresica

pentru concurs

04 Iun 2009, 11:44

Eu folosesc vara rimelul, fond de ten cu protecţie împotriva soarelui, foarte rar fard de ochi şi acela în nuanţă deschisă, pal şi nu lipseşte glossul de buze.

aliteea

aliteea

machiajde vara

04 Iun 2009, 11:03

folosesc putine culori pe timp de vara,optez pt bron zauriu,roz pal si maro.

trewalex

trewalex

concurs

04 Iun 2009, 10:09

vara obisnuiesc sa folosesc nuante de auriu si roz,sunt preferatele mele

feliadi

feliadi

concurs

04 Iun 2009, 00:55

Vara folosesc un rimel de buna calitate, culori deschise pentru pleoape, creme cu factor de protectie pentru fata si buze si un ruj uneori sau gloss culoare deschisa. Sunt din Oradea.

elena39

elena39

concurs

03 Iun 2009, 23:55

vara folosesc un machiaj usor pentru a respira fata nuante verde, albastru

shazada

shazada

concurs Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

03 Iun 2009, 20:22

Vara, in general, folosesc doar un gloss si un rimel, dar daca e sa ma machiez, folosesc culori deschise, combinatii de verde cu roz. Sunt din Iasi.

mm_angell

mm_angell

Concurs machiaj de vara

03 Iun 2009, 18:03

Vara aleg un machiaj nu foarte sofisticat, care se rezuma la rimel, luciu de buze, si fard in nuante naturale de bej. Seara folosesc si blush si fard de pleoape in culori vii specifice verii:verde, albastru, mov.

nicole_tdnl

nicole_tdnl

Concurs BeYu

03 Iun 2009, 17:58

Machiajul de vara in cazul meu este foarte natural, discret pentru a nu ma afla in postura jenanta de a sta in permanenta cu oglinda in mana retusandu-l. De aceea, folosesc mascara negru, gloss de buze roz sau culoarea piersicii, iar pentru fard optez pentru culori vii, pastelate de bleu, verde, bej (mentionez ca fardul il utilizez mai mult pentru machiajul de seara). Nu imi lipsesc demachiantul si crema hidratanta de fata cu factor de protectie solara.

desyre

desyre

BeYu

03 Iun 2009, 17:15

vara folosesc ( in general ): rimel, gloss, fard foarte putin, nuante: roz, albastru deschis, verde deschis si mov foarte deschis.
Daca e sa ies undeva seara , atunci apelez si la un mic fard de obraz si la un creion.. astea pe langa cele de care le folosesc zi de zi. Seara fiind racoare imi permit sa mai adaug ceva la machiaj.

lavinyca

lavinyca

concurs-machiaj vara

03 Iun 2009, 16:26

Vara obisnuiesc sa ma machiez cat mai natural, folosind culori roz- pentru machiajul de zi si uneori mari la machiajul de seara, Pentru buze folosesc doar un gloss de culoare roz.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.