Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

monicaion20

monicaion20

machiaj

03 Iun 2009, 15:51

roz, lila, bleu, bej, culori deschise, le folosec la machiajul de vara.

mihacior

mihacior

machiaj vara

03 Iun 2009, 15:32

Vara utilizez mai putine farduri. In general folosesc mascara nrgru si farduri in culori cat mai discrete

micky_m

micky_m

Concurs BeYu

03 Iun 2009, 14:31

Vara obisnuiesc sa las fondul de te de o parte si sa incerc sa-mi evidentiez alte parti ale fetei.
Ziua:fard de oraz rozaliu,tus pentru ochi de pisica,fard mov deschis si putin galben la bza ochiului.
Seara:creion negru,far gri inchis si un rimel negru taciune,putin far de oraz perle si gata

andreea110

andreea110

Concurs

03 Iun 2009, 14:15

Pentru machiajul de vara folosesc culorile : roz, bleu, crem-maro, mov si verde, rar si gri.
Andreea, Bucuresti

carmen22

carmen22

BeYu

03 Iun 2009, 12:46

Obisnuiesc sa folosesc culori calde: rosu, galben, orange pentru machiajul de vara.
De asemenea, imi place machiajul in nuante de auriu pentru pielea bronzata: fard bronz auriu, perle bronzante pentru obraz si un luciu tot in nuante de auriu. Locuiesc in Slobozia.

anduta_79

anduta_79

Concurs

03 Iun 2009, 12:43

roz si bleo sunt culorile pe care le folosesc vara.

luctis

luctis

concurs BeYu

03 Iun 2009, 11:30

Fondul de ten il inlocuiesc cu pudra intr-o textura usoara, de culoarea bronzului: auriu-maronie sau in culorile roz zmeura, bordo, roz inchis. In ceea ce priveste machiajul ochilor folosesc farduri de pleoape mate, cremoase, in nuante pastelate in nuante de: auriu, mov, verde cenusiu, verde auriu, bej, maro, albastru cenusiu, roz inchis. Pentru buze folosesc rujuri in culori transparente, usor sidefate, cu formula cremoasa. La serviciu apelez la culori deschise: bej, trandafiriu, cafeniu, roz zmeura, intr-o varianta rezistenta la transfer. Pentru ocazii speciale sau pentru seara folosesc lip-gloss in nuante de roz inchis, bordo, visiniu sau ciocolatiu.

carmen-daniela

carmen-daniela

concurs

03 Iun 2009, 11:02

Vara de obicei imi place sa fiu bronzata, deci folosesc culori deschise: roz,lila,bleu.

rcolceag

rcolceag

BeYu

03 Iun 2009, 11:00

Pe perioada verii obisnuiesc sa ma machiez mai putin si mai discret. Pentru ochi folosesc un fard zmeuriu sau un gri deschis spre argintiu, in functie de imbracamintea pe care o port, intotdeauna rimel, un fard de obraz roz-piersica si un ruj roz sau zmeuriu cu conturul potrivit.

2dream4

2dream4

vara..

03 Iun 2009, 10:50

intotdeuna trebuie sa schimb fondul de ten cu unul mai hidratant si putin mai inchis, blush deloc, gloss-uri translucide- adica foarte putin colorate, iar culori pentru farduri alb, auriu, piersica, bej si kaki, maro si mov doar cand este mohorat- sa pastrez starea de spirit :P

balauritza

balauritza

Vara se poarta machiajul natural!

03 Iun 2009, 10:07

Vara obisnuiesc sa ma machiez cat mai natural,cat sa`mi scot trasaturile in evidenta.De obicei folosesc culori deschise.Ziua mate si seara sidefate.Folosesc albul acela sidefat,lila,verdele deschis.Si culoarea mea de rezistenta este maroul deschis sidefat pentru seara care se imbina la perfectie cu bronzul meu natural.

yanyda

yanyda

Concurs

03 Iun 2009, 10:01

Pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culorile: auriu, roz, bleu, verde.
Localitatea: Bucuresti

rizica

rizica

Concurs:mun. Slobozia

03 Iun 2009, 09:51

Vara folosesc culorile pale, discrete.Prefer crem, auriu, bleu, verde pal

julcsy

julcsy

concurs

03 Iun 2009, 09:38

In general nu folosesc mult machiaj vara,dar la ocazii speciale ma machiez cu culori calde,deschise.Bineinteles si in functie de tinuta,imi place roz,maro,verde.

gurita1809

gurita1809

Concurs BeYU

03 Iun 2009, 09:31

Pentru machiajul de vara, eu obisnuiesc sa folosesc nuante calde in combinatii cat mai naturale: roz, mov-deschis, bleu, verde-pal, auriu si alb, asortand intotdeauna machiajul la culoarea hainelor cu care ma imbrac.

isabele

isabele

Concurs

03 Iun 2009, 09:28

Folosesc culori in nuante deschise:bleu,verde.

mikkysor

mikkysor

concurs

03 Iun 2009, 09:03

Folosesc cel mai mult mov, verde si albastru.

mari_gl2006

mari_gl2006

Concurs - Beyu

03 Iun 2009, 08:54

Folosesc culori de:mov,roz,verde,auriu.

ramonat

ramonat

machiajul de vara

03 Iun 2009, 08:35

Utilizez aceleasi culori indiferent de anotimp: roz, verde pal sidefat, si din cand in cand creion pentru evidentiere. Daca este foarte cald sau ploua, folosesc doar putin rimel si ruj.

kmelia34

kmelia34

culori machiaj

03 Iun 2009, 08:35

folosec verdele si rozul

briyanaa

briyanaa

concurs

03 Iun 2009, 02:46

Pentru machiajul de vara folosesc auriul ,rozul,bejul si verdele. :)

anda14iunie

anda14iunie

concurs

02 Iun 2009, 23:50

roz,lila,auriu
sunt din Pitesti

anda14iunie

anda14iunie

concurs

02 Iun 2009, 23:49

roz,lila,auriu

monnie

monnie

Machiaj de vara

02 Iun 2009, 21:55

Folosesc culori calde:verde auriu, bej, auriu, roz inchis care sa imi puna evidenta bronzul.Pentru sublinierea conturului ochilor folosesc un creion de ochi in nuante precum verde masliniu, gri cenusiu, ciocolatiu.Rujuri in culori transparente, usor sidefate, cu formula cremoasa:roz zmeura,trandafiriu sau un simplu lip-gloss transparent
Sunt din Bucuresti

kammi

kammi

Concurs

02 Iun 2009, 21:07

Roz si mov deschis.

dollyaisha

dollyaisha

Machiaj de vara

02 Iun 2009, 19:50

Machiajul de vara este unul care ma caracterizeaza:culori sidefate,nu stridente (luciu de buze,blush ,un pic de rimel si putin fard de pleoape).Este cald si in nici un caz nu vrem sa ne trezim cu toata ,,masca,,scurgandu ni se pe fata, asa ca inca mai cred in sloganul ,,less is more,,.O zi buna tuturor!

meelysa

meelysa

Machiaj

02 Iun 2009, 17:44

Vara nu prea ma machiez insa atunci cand o fac prefer sa folosesc nuante naturale cum ar fi auriu, piersica, oranj sau un crem discret.

ninisa

ninisa

concurs

02 Iun 2009, 17:40

verde deschis,mov,argintiu si maro

serene13

serene13

machiaj de vara

02 Iun 2009, 16:31

de obicei vara folosesc culori pastelate pentru un machiaj cat mai natural.

florentinamagherusan

florentinamagherusan

culori macchaij de vara

02 Iun 2009, 16:00

Vara nu folosesc decat mascara ,pudra bronzanta si ruj de buze.Pentru ocazii mai speciale in timpul verii adaug un eye liner si putin gri sidef.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.