Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

wintry

wintry

concurs

02 Iun 2009, 15:18

Vara prefer culorile pastelate : olive, auriu, argintiu, bej, lila.
Locuiesc in Bucuresti.

rekaalina

rekaalina

BeYu

02 Iun 2009, 14:47

Vara am grija sa nu-mi incarc tenul foarte mult.Pe langa o crema de protectie ,folosesc pentru buze gloss sau ruj roz deschis,peach,pentru ochi lila,bej,roz deschis si binenteles mascara fara de care nu pot iesi din casa:)))

dizzyy

dizzyy

concurs

02 Iun 2009, 14:44

folosesc mult roz, auriu ,bleu depinde de momentul zilei seara imi place sa ma fac cu ceva care sa contina si sclipici dar nu vulgar.rimel dermatograf si culori pe zi cat mai naturale seara folosesc o paleta mai variata si anume cum am spus auriu roz negru albastru ocean

imalina

imalina

make up

02 Iun 2009, 14:30

ziua folosesc roz si verde, iar seara , mov.
mentionez ca sunt din mangalia.

printesa_79

printesa_79

Culori fard pentru vara

02 Iun 2009, 14:21

Vara folosesc mai putin culorile intese.Mai des folosesc culori deschise:roz,lila deschis,bleu,alb,crem.Pe langa fard un creion foarte putin,rimel doar varfurile genelor(am gene lungi-cat sa le dau o arcuire a lor).Iar pe buze un gloss culoarea buzelor,roz deschis...nu ceva care sa incarce foarte mult buzele
Locuiesc in Bucuresti

moonlightlady

moonlightlady

continuare

02 Iun 2009, 13:03

Constanta:)

moonlightlady

moonlightlady

pentru concurs

02 Iun 2009, 13:01

Machiajul de vara trebuie asortat in functie de nuanta de bronz, momentul zilei si vestimentatie. Personal, mie imi plac nuantele de auriu, ocru sau bej care se potrivesc de minune cu bronzul si, avand in vedere ca de obicei vara ma imbrac in culori deschise si calde, imi place sa imi asortez si machiajul in nuante de roz-pal, galben pai, vernil, bleu, singure sau in combinatie, cu creion dermatograf alb si un rimel waterproof. Seara, in club, as merge pe auriu, argintiu sau alb, sau clasicii si mereu la moda smokey eyes.

tdj31

tdj31

concurs

02 Iun 2009, 12:35

Culori pastelate:vernil,roz,lila si bej

basler

basler

concurs

02 Iun 2009, 11:47

vara ma machiza mai putin imi plac culori roz

adrianas18

adrianas18

vara

02 Iun 2009, 11:40

culorile machiajului le aleg in functie de tinuta pe care o port. si cum vara port tinute in culori vii, la fel arata si machiajul meu. pun accent pe ochi in mod special, astfel daca am o rochita albastra ma fardez cu bleu, daca e verde sau galbena folosesc fard verde pal; pentru buze folosesc un ruj neutru

angelllina

angelllina

AM UITAT

02 Iun 2009, 11:16

sunt din Bucuresti

angelllina

angelllina

buna

02 Iun 2009, 11:04

In primul rand pentru mine depinde de ocazie, depinde daca este un machiaj pt zi, sau pt seara, depinde si de tinuta, dar in general vara folosesc un contur la ochi nergu un rimel, un fard de obraz roz- auriu sidefat , iar buzele cu un luciu natural incorlor, daca ma pregatesc de club, in functie de tinuta folosesc culori in armonie cum ar fi un verde pentru umbrire imbinat cu un orange deschis cald, si un ivory sidefat pentru lumina, sau colori contrastante gen negru cu turquoise intrepatrunse si un bleo deschis, sau un galben deschis pt lumna, in obraz un somon auriu, nuanta fardului de obraz depinde de culorile de pe ochii; cam asa ma descurc eu vara, pt mine conteaza ocazia si tinuta, dar dupa cum v-am spus mai sus pentru zi ceva simplu la ochi, niste fard in obraz roz- auriu si un luciu.

ebonyoana

ebonyoana

concurs

02 Iun 2009, 09:58

pe timpul verii folosesc nuante aurii si roz.

claudiaoo

claudiaoo

concurs

02 Iun 2009, 09:31

Pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culori deschise: roz, mov, albastru

Chiesd, Salaj

alecsandrudzina

alecsandrudzina

Concurs

02 Iun 2009, 09:00

Vara incerc sa aplic mai putin machiaj, in general folosesc putin fard de obraz, luciu de buze, fard pe pleoape in culori calde: verde, bleu.

krystyana84

krystyana84

culori

02 Iun 2009, 08:57

vara sunt de preferat culorile calde: auriu, piersica, oranj sau un crem discret

derbedeea

derbedeea

continuare

02 Iun 2009, 01:31

am uitat sa scriu rimel si tus sau creion negru :D

derbedeea

derbedeea

BeYu

02 Iun 2009, 01:29

in primul rand in functie de culoarea imbracamintei si de dispozitia mea din acea zi! mai multe nuante de roz,gri in combinatii cu diferite culori...aproape niciodata nu ma machez cu o singura culoare,doar combinate...un pic de pudra pt a acoperii putin din pistruii pe care ii am:P si un luciu de buze..,depinde de machiajul ochilor,ori transparent ori o culoare deschisa

bienkutza

bienkutza

concurs

02 Iun 2009, 01:10

de obicei vara folosesc culori naturale in timpul zilei(roz,bleu,alb etc),seara insa folosesc culori mai puternice chiar si negru

adinabottyan

adinabottyan

culori pentru machiajul de vara

02 Iun 2009, 00:43

Pentru machiajul de vara folosesc culori deschise, farduri de pleoape argintiu, albastru deschis, verde pal, ...balsam de buze obligatoriu cu factor de protectie, crema de fata cu SPF si pe decolteu,rimel negru,si creion dermatograf negru, am o piele deschisa la culoare si incerc sa o protejez de raze solare prea puternice in zilele toride de vara.
Localitatea : ORADEA

only_m88

only_m88

BeYu

01 Iun 2009, 23:11

vara imi place sa fiu bronzata si de aceea prefer sa folosesc un machiaj cat mai lejer. Flolosesc de cele mai multe ori culorile: albastru deschis, maro, verde, culori pastelate.

ciobanuiulia

ciobanuiulia

concurs

01 Iun 2009, 22:17

Buna seara, pentru machiajul de vara folosesc de obicei 2 seturi: set mov-liliac, 4 nuante ( de la inchis pana la deschis spre alb), verde ( 4 nuante (item), si un strop de gri (set 4 nuante).

mihaelacnx

mihaelacnx

culori

01 Iun 2009, 19:03

vara folosesc un maro foarte deschis pt ochi,mascara negru si un ruj tot pe maro deschis.sint din corabia,olt

adivera

adivera

culori de vara

01 Iun 2009, 17:19

culori deschise de roz, crem, bleo sidefate

mihaela_stefu

mihaela_stefu

concurs

01 Iun 2009, 17:17

vara nu obisnuiesc sa exagerez cu culorile pentru machiaj .Insa folosesc ,rareori, verde ,auriu,albastru(in functie de tinuta).Braila(comuna Cazasu)

alinuka293

alinuka293

Beyu

01 Iun 2009, 14:39

Pentru perioada de vara culorile de machiaj pe care le folosesc si ma avantajeaza sunt: roz, auriu, bej -maro, bleu, culori cat mai deschise si nu foarte evidente, machiaj cat mai natural.

Sunt din Constanta.

and_042000

and_042000

Naturala.

01 Iun 2009, 14:31

Vara imi place sa pun cat m-ai putin machiaj.Dar folosesc roz ,verde,bleu.Bronzul scoate in evidenta aceste culori.

erji_dulcika

erji_dulcika

Machiajul meu de vara

01 Iun 2009, 13:59

Mie personal imi place machiajul natural, fondul de tan si pudra sunt nelipsite,iat pt ochi folosesc tus negru pentru ploapa superioara,mascara negru sau farduri in culori pastelate.Pt buze folosesc gloss transparent.
ERJI, PETROSANI

cryss_al3xa

cryss_al3xa

concurs

01 Iun 2009, 13:56

pentru machiajul de vara imi place sa folosesc culori deschise, mai ales roooz :X , un creion negru, rimel negru, fond de ten callming effects, putina pudra in obraji si un lip-gloss rozaliu sau transparent!!! :X:X

justmekriss

justmekriss

Casiga 5 eturi cosmetice BeYu

01 Iun 2009, 13:34

Pentru machiajul de vara prefer sa folosesc culori de mov, roz, blue, verde si auriu.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.