Castiga 5 seturi cosmetice BeYu!

by: moderator
Spune-ne "ce culori obisnuiesti sa folosesti pentru machiajul de vara"!

Poti castiga unul dintre cele 5 seturi constand in:
ATWALK LIPSTICK
TUS SOFT creion buze
CATWALK FARD OBRAZ

Mai multe detalii aici

oanagri

oanagri

machiaj de vara

01 Iun 2009, 13:20

Vara nu folosesc prea mult machiaj... dar atunci cand o fac, culorile preferate sunt pastelate si usoare (eu avand parul blond si tenul deschis): verzui, auriu, roz, mov sau bleu. Aproape intotdeauna aplic mascara, pentru ca am ochii mari si ar fi pacat sa nu-i accentuez, si un gloss mai degraba neutru. Oana din Bucuresti

diacon11274

diacon11274

machiajul de vara

01 Iun 2009, 13:17

machiajul de vara pe care il folosesc e cel natural: pudra in culoarea bronzului (auriu-maronie), farduri in culori mate si rujuri cremoase; culorile sunt cele pastelate, f putin sidefate :pt ochi: verde cenusiu, verde auriu, bej, albastru cenusiu, roz inchis; creion contur ochi: gri cenusiu, verde masliniu, maro ciocolatiu; pt ruj: culori transparente, putin sidefate si formula cremoasa (hidratanta):bej, trandafiriu, roz zmeura, care sa fie rezistente la transfer, iar pt seara, urmatoarele culori: mai tari: roz inchis, bordo, ciocolatiu sau visiniu (pont: culorile mai inchise fac dantura sa para mai alba)

hush_hush

hush_hush

Concurs

01 Iun 2009, 13:12

Folosesc o gama larga de culori, in functie de starea de spirit din ziua respectiva si de tinuta vestimentara: verde, turqoise, mov, roz, bej inchis sidefat.

d_ioana

d_ioana

concurs

01 Iun 2009, 13:10

culorile folosite vara sunt: galben (auriu)in combinatie cu maron sau in combinatie cu verde, roz,lila.

el3nyta

el3nyta

concurs

01 Iun 2009, 13:05

pentru machiajul de vara folosesc culori neutre,lila,bej..farduri de pleoape deschise la culoare..fondul de ten incerc sa-l folosesc mai rar..balsam de buze,gloss incolor,sau doar un contur al buzelor slab vizibil..cat mai natural..rimel negru,si creion dermatograf negru..:D

slly

slly

BeYu

01 Iun 2009, 12:52

roz si auriu sunt culorile mele preferate in machiaj, sunt culori care mi se potrivesc cel mai bine....bacau

portita

portita

SUPER

01 Iun 2009, 12:33

ROZ,MOV,VERDE,ARGINTIU

iuliana07

iuliana07

Concurs - Beyu

01 Iun 2009, 12:12

Pentru machiajul de vara obisnuiesc sa folosesc culorile : roz, bleu, galben si verde.

anca_0805

anca_0805

culori pentru machiajul de vara

01 Iun 2009, 12:09

Vara incerc sa folosesc cat mai putin machiaj posibil deoarece este cald si nu-mi este prea confortabil, iar culorile sa fie cat mai naturale in concordanta cu culoarea pielii.

Machiajul de zi: mascara negru, putin fard rozaliu si lip-gloss transparent sau rozaliu.

Machiaj de seara: fard de pleoape auriu sau nuante de maro imbinate cu umbre de fard de culoare neagra, mascara negru, contur de ochi negru, pentru ten un fond de ten masliniu (in concordanta cu tenul meu) si putin perle aurii pe pometi, iar pentru buze un ruj visiniu dechis peste care aplic putin lip-gloss transparent.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.