Dinti mai albi instantaneu! Cum fac sa dureze?

by: ancab
Probabil ati vazut si voi reclama la pasta aia Signal White Now. Am luat-o de la Cora si chiar face ce zice. Dintii arata mai albi imediat dupa ce te speli. Totusi efectul e optic, deci nu ataca smaltul, dar nici nu dureaza la infinit. Stiti ce pot face ca sa dureze mai mult?

stemiru

stemiru

sugestii pt albire de la un stomatolog

14 Ian 2012, 20:37

sunt mai multe metode de albire: cel mai simplu este spalarea dintilor cu bicarbonat de sodiu pus pe periuta de dinti umezita in prealabil,dar aveti grija la miscarile pe care le faceti pe suprafeta dintelui,acestea trebuie sa fie circulare si nu orizontale pt a nu face santuri in dinti.o alta metoda este frecarea dintilor cu lamaie pt ca are acid citric, dar atentie poate sa provoace sensibilitate.mai sunt si gelurile pt albit , ce pot fi folosite acasa in gutiere, sau in cabinet,cu o concentratie mai mare de peroxid.pt oricare metoda s-ar opta trebuie tinut cont de faptul ca niste dinti prost igienizati nu au cum sa fie albi sau sa isi pastreze albul obtinut prin albire.de aceea inainte de orice metoda pe care o alegeti va recomand sa faceti inainte o igienizare intr-un cabinet stomatologic,care sa cuprinda un detartraj(tartrul fiind depozit tare,aderent pe dinte,proteze,obturatii,format dintr-o matrice organica de bacterii,resturi alimentare,etc si o matrice anorganica de minerale), un periaj profesional cu o pasta de dinti mai abraziva decat cele uzuale din comert, si eventual un air flow pt albire.pt alte intrebari va stau la dispozitie pe www.good-doctordent.webs.com

fluturas3a

fluturas3a

Albire ZOOM 450 ron + abonament 1 an

01 Mar 2011, 11:34

Albire dentară de lux cu lampă plasmă ZOOM® Advanced Power + Abonament OPAL 15 + Ședință completă de profilaxie (detartraj, periaj professional, air-flow, fluorizare) la 450 RON în loc de 2400 ron

http://www.fundeal.ro/albire-dentara-de-lux-cu-lampa-plasma-zoomr-advanced-power-abonament-opal-15-edin-a-completa-de-profilaxie-detartraj-periaj-professional-air-flow-fluorizare-la-450-ron-in-loc-de-2400-ron-la-dent-estet.html

fluturas3a

fluturas3a

albire profi

25 Ian 2011, 17:11

criss - mergi papusa la dent estet, iti fac aia un super tratament de albire, au niste tehnici aduse din USA nu porcariile de pe aici. daca vrei sa arati diva like :)

uite ce am mai vazut legat de albiri http://www.smilemakeover.ro/2011/01/24/zoom-whitening-step-by-step/

albirea

30 Nov 2010, 16:11

nu sensibilizeaza dintii, poate pe moment, tine cativa ani intradevar, dar mai important este detartrajul de cel putin 2 ori pe an, pentru ca tu cu periuta de dinti nu ai cum sa cureti tartrul de sub gingie, oricat te-ai chinui. Un aparat de spalare bucala curata destul de bine, dar tot mai bine e sa mergi la dentist, asta daca vrei sa iti pastrezi dintii cat mai mult si sa nu faci cine stie ce boli ale gingiilor. Eu am folosit niste whitening strips, nu am fost la dentist pentru albire ca nu e cazul la mine, sotul meu si-a facut albirea si indreptarea dintilor , la indemnul meu :), stiu ca a avut niste dureri groaznice in ziua aia, dar acum e ok, are o dantura de invidiat

criss84

criss84

ehe

15 Nov 2010, 13:04

si cat costa? adica as prefera iti inchipui o solutie pe timp indelungat insa auzisem ca se sensibilizeaza dintii si am renuntat la idee

cristi_iordache

cristi_iordache

dent estet

08 Nov 2010, 15:33

baga un tratament de albire dentara la DentEstet. te tine cam 3 ani albirea si nu te dor dintii dupa ce faci tratamentul. au ei o lampa minune, care e foarte moderna si are nu stiu ce tehnologie. am inteels ca nu isi permite orice cabinet sa aiba aparatul asta, poate tocmai de aceea albirea atsa de la ei dureaza mai mult.
detartrajul este mai mult igienic si mai putin estetic, albirea este insa 100% estetica

criss84

criss84

cat

02 Nov 2010, 23:56

dureaza? sunt curioasa:) merita luata?

babytree

babytree

..

26 Oct 2010, 13:31

mai biner faci cate un detartraj la 6 luni sau cums e face si inr est te speli normal pe dinti. si gata

scorpion_girl

scorpion_girl

Tratamente

26 Oct 2010, 09:33

de albire. dar trebuie repetate destul de des parca.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.