MASTI NATURALE PENTRU TEN

by: kamkrys75
Fetelor daca aveti secrete naturiste haideti sa le impartasim. Stiti masti minune care au functionat pt voi?
Am sa dau eu start cu o masca naturala pentru ten uscat probata si cu efecte super:
Amesteca doua banane mai verzi cu o lingura de miere si o jumatate de pahar de iaurt si aplica mixtura pe fata pentru 20 de minute pana se usuca. Apoi indeparteaz-o cu apa calduta;
Bate un albus de ou pana se ingroasa si adauga 1 lingurita de miere si una de ulei de floarea-soarelui;
Amesteca o lingurita de unt cu o lingurita de apa si aplica aceasta compozitie pe zonele uscate ale fetei. Lasa sa actioneze vreo 15-20 de minute, dupa care spala fata cu apa rece;
Si pentru ca tenul uscat este predispus mai mult ridurilor decat celelalte tipuri de ten, iata solutia: amesteca o banana pana devine o pasta cremoasa, aplic-o pe fata pentru 15-20 de minute, dupa care indeparteaza masca cu apa calduta urmata de un jet cu apa rece pentru a inchide porii.

ronna20

ronna20

masca ecovital

01 Iun 2010, 23:23

mastile ecovital sunt absolut extraordinare! nici un produs nu mi-a dovedit pana acum ca le intrece. sunt profesionale, la 500 ml ( o cutie imi ajunge 1 an). au si creme, nu mai spun cum sunt cremele... am ajuns dependenta de ele. nu-mi imaginam vreodata ca niste produse fabricate in Romania pot fi atat de bune. daca nu vedeam la cosmeticiana mea la un salon de lux la care mergeam nu credeam, sincer. acum le comand online de la www.profesionalcosmetics.ro recomand si crema tonifianta pentru corp, cea de slabire cu uleiuri esentiale si alge si crema termoactiva anticelulitica. majoritatea sunt din alge si efectele naturii se vad din plin!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.