Produse cosmetice naturale

by: redbaloon
Ce produse cosmetice naturale imi puteti recomanda? M-am saturat de restul produselor pe baza de diverse substante chimice care ataca tenul.

bioalchimiaro

bioalchimiaro

Cosmetice Bio

01 Sep 2017, 14:54

Iti recomand acest magazin cu produce cosmetice certificate bio Bioalchimia .

iliescuamalia

iliescuamalia

buna

16 Dec 2010, 09:41

buna. sunt consultant de frumusete si reprezint 2 companii de produse cosmetice, care se distribuie prin una singura. as dori sa te ajut in "problema" ta cu fondul de ten. iti las adresa mea de mail: iliecuamalia@yahoo.com, daca te intereseaza ... si poate gasim solutii ca sa te ajut ...

ca sa completez, reprezint compania AMWAY, sunt consultant de frumusete pt. brand-ul ARTISTRY (care se distribuie prin AMWAY), iar preturile sunt mult mai accesibile decat cele de la Lancome. de asemenea, sunt consultant de frumusete pe brand-ul BEAUTY CYCLE, un brand nou lansat in portofoliul companiei AMWAY, foarte accesibile ca pret (comparate la pret si calitate cu L'Oreal sau Olay). va stau la dispozitie pt. mai multe detalii.

dadina

dadina

produse derma e

13 Feb 2010, 10:48

eu folosesc produse din SUA de la firma derma e .Se gasesc in Romania www.adeva.ro. fie pe net fie exista si in Bucuresti la magazinul Beauty Palace .Au ingrediente deosebite-Astaxantina, Pycnogenol.DMAE,Ester C.
.Sunt 100% naturale ,fara parabeni,fara parfum.Nu sunt f.scumpe.Au produse pt toate tipurile de ten, antiaccnee,antiaging.
Ce e important si am vazut asta pe pielea mea,trebuie folosite game complete sau macar aceeasi cleanser si acelasi hidratant.Eu sunt f multumita.Sunt singurele produse pe care le suport.Cu altele dupa 4-5 zile ma umplu de cosuri.Asta arata ca sunt grase si inchid porii.
Pt tenul gras au geluri (cu vit A, Pycnogenol)

christinam1976

christinam1976

produse pe baza de ulei de arbore de ceai

30 Oct 2009, 23:15

Pentru tenul acneic recomand produse pe baza de ulei de arbore de ceai : geluri, ulei esetial - le gasiti pe aukro.ro, okazii.ro si sunt de cea mai inalta calitate! Drect din Australia unde creste arborele de ceai!
Multa sanatate tuturor!
Alegeti Sanatate din Natura!

canaris07

canaris07

Retipalm

25 Mar 2008, 14:29

Eu folosesc doar de cateva luni produsele Retipalm, din Germania. Nu stiu daca ati auzit de ele, dar chiar fac minuni. Am gama completa ptr demachiere si creme (zi, noapte, ochi, buze), plus o Calming Undecover Cream care, in amestec cu crema de fata, poate fi folosita in loc de fond de ten. Pot spune ca ridurile au disparut (in special cele din jurul ochilor), punctele negre la fel. Cunosteam produsele din Germania, unde am stat ceva timp si am fost bucuroasa sa le pot comanda si aici. Insa m-a deceptionat faptul ca saloanele de cosmetica de la noi nu au auzit de ele. Stiu ca exista tratemente excelente de intretinere, de intinerire, de pregatire a tenului ptr vara, dar nu am reusit sa gasesc nici un salon aici care sa faca astfel de tratamente

schumiholic

schumiholic

Capra Nera

02 Mar 2008, 03:04

Mie imi plac foarte mult produsele de la Capra Nera. Sunt pline de ingrediente din extracte din plante.

spring

spring

super bune

29 Feb 2008, 17:05

Mie mi se par foarte bune produsele de la asla vital si elmiplant(crema IN SPECIAL).eu folosesc si imi plac

andreea_patrascu

andreea_patrascu

la plafar

18 Feb 2008, 17:55

Stiu ca la plafar poti gasi produse cosmetice naturale si la un pret convenabil.

andreea55

andreea55

Produse REFAN

15 Feb 2008, 17:30

Sunt produse naturale si foarte bune ca pret.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.