Rujurile normale albesc/decoloreaza buzele?

by: verenadoll
Am citit recent un articol prin care multe rujuri in functie de ingredientele lor decoloreaza buzele. Nu pot spune ca sunt dependenta de ruj, insa cand ies din casa ma dau. Acum problema este alta, eu dupa ce am citit articolul m-am dus repejor sa vad ce anume contin rujurile mele, dar surpriza cea mare a fost atunci cand am vazut ca n-au eticheta. Deci, in concluzie nu prea stiu/stim cu ce ne dam. Cum ar fi daca peste cativa ani cand ne mai pierdem din tinerete pe langa problemele obisnuite ne mai trezim si cu niste buze albe, fara elasticitate. Voi ce stiti despre aceasta problema?

verenadoll

verenadoll

gloss

31 Mai 2010, 20:08

Eu am o prietena care are un gloss bio si este foarte multumita de el, acum depinde de la un produs la altul, la fel cum este si la restul produselor

verenadoll

verenadoll

:)

31 Mai 2010, 15:01

Ce soc putem avea si nu stim de ce :)). Pai eu am un ruj de la maybelline, de la l'oreal, de la guerlain si nu au fost in cutiute cu etichete au fost sigilate. Pe un blog am citit cum sa ne preparam noi rujuri sau glossuri in casa. Insa n-as vrea sa experimentez asa ceva. Mai bine imi caut un ruj bio

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.