cum sa aleg o crema buna?

by: petra
mi-au aparut primele riduri pe sub ochi,prematur zic eu ca n-am schimbat prefixul cu 3 inca,imi cheltui toate economiile pe creme ptr. ochi dar pina acum nici una n-a dat rezultate ca sa zic waw!asta da crema!stiu ca fiecare are altfel de ten si cremele actioneaza diferit de la persoana la persoana ,dar asa niste sugestii...

pt riduri - exista si aici solutie

03 Mar 2005, 04:00

Aceasta crema cred ca este pe cat de Naturala POsibil si va ajuta multa lume daca are incredere sa o incerce;)
Hemel antirid contine componenti naturali activi (unt de cacao, miere, ceara, vitaminele A, D si E, uleiuri vegetale, extracte de ierburi salbatice) care pastreaza umiditatea, hranesc pielea, improspateaza si reconstruiesc colagenul.
Protejeaza pielea de efectele daunatoare ale razelor solare, deoarece contine un filtru natural UVA (se recomanda a se aplica dimineata).
Este un produs extraordinar pentru ingrijirea pielii delicate din jurul ochilor, gat, decolteu, si a celorlalte parti ale corpului cu piele uscata sau frecvent expusa la soare, indeparteaza cearcanele si tesutul gras al pleoapei superioare.

RIDURILE - inevitabilul ce se poate amana!
Ridurile sunt consecinta alterarii fibrelor de colagen, functia acestora fiind de a absorbi umezeala si de a o mari, ceea ce confera moliciune si elasticitate pielii. Cu timpul, colagenul isi pierde functiile, creandu-se astfel ridurile. Acest proces este accelerat de expunerea directa la soare (lumina provoaca imbatranirea pielii).

Razele UVA considerate inofensive pana de curand sunt cele responsabile de aparitia ridurilor, desi ne protejam impotriva razelor UVB, ale caror efecte nocive sunt vizibile imediat, deoarece cauzeaza arsuri. Efectele razelor UVA devin vizibile dupa cativa ani, si se manifesta in deshidratarea, ridarea si imbatranirea rapida a pielii. Ridurile devin vizibile pe partile corpului cele mai expuse la soare (fata, gat, maini).

Trucuri:
Evitati expunerea la soare! Folositi cu regularitate "Hemel pentru fata" si "Hemel antirid"!

Pupici, aceeasi Irina si puffyslc pe yahoo mess

RE: cum sa aleg o crema buna?

28 Ian 2005, 17:13

Fetelor,dupa indelungi cautari si incercari pot sa va spun ca mi-am gasit cosmeticele potrivite tenului meu,parului si corpului meu.Intamplator am dat peste ele,cineva mi le-a recomandat si va spun ca mi-a facut un mare serviciu.Produsele sunt din gama FABERLIC,au diversitate in ceea ce priveste tipul de ten:tanar ,matur,cu probleme;pentru fiecare exista crema potrivita,iar eu am incercat crema de zi (119000lei),crema regeneratoare de noapte(119000),laptele demachiant(99000),si ajung si la problema ridurilor(ser revitalizant antirid,pentru zona din jurul ochilor-169000lei
Daca sunt multumita??Cred ca efecte mai benefice nu am vazut la alte produse si asta dupa numai o saptamana de utilizare.Sunt persoane care se ocupa cu vanzarea acestor produse(sistem Avon,etc).Aceasta a fost parerea mea...
Sa fiti frumoase!

c_tina09

c_tina09

28 Ian 2005, 13:36

pai... eu am ales o crema de la elmiplant... nici nu e prea scumpa (107.000) si este foarte buna.. e adevarat riduri inca nu am ( am doar 25 ani) dar a facut minuni impotriva cearcanelor)

petra

petra

13 Dec 2004, 10:19

eu o sa incerc produsele de la Vichy,gasesti pagina in yahoo,si poti sa faci un test on line si la sfirsit dermatologistul firmei iti spune care produse merg cel mai bine la tipul tau de ten,incearca si tu...

elita

elita

10 Dec 2004, 18:08

am si eu aceeasi problema:alegerea cremei corecte.Chestia e ca inca nu mi-am gasit o crema potrivita pentru tenul meu,incerc un fel,si la citeva zile imi apar cosuri.Astfel am hotarit sa nu le folosesc deloc,dar......hai sa fim sinceri,e nevoie oricum de o crema aplicata zilnic pe fata unei domnisoare desi inca nu are riduri,etc-pentru prevenire si hidratare,nu? Atunci?stie cineva o crema buna,neutra acre nu poate provoca iritatii in nici un caz?

petra

petra

09 Dec 2004, 12:19

multumesc pentru raspuns,sincer nu conteaza pretul pentru ca as da si ultimii bani de piine ,numai sa ma ajute cu ceva,chestia e ca am tot incercat produse de la firme bune(si scumpe,normal)precum Mary Cohr,Biotherm,Sans Soucis,Phytomer...si nu vad nici o imbunatatire,probabil o sa ajung la injectii cu botox!!!!orice sugestie e binevenita

ginlei

ginlei

07 Dec 2004, 12:21

Buna, eu am schimbat si celalalt prefix, dar nu-i bai!
Pentru ridurile din jurul ochilor, iti recomand crema pentru ochi, de la Zepter cosmetics. Este scumputa, dar pentru mine a fost eficienta.
Am mai incercat o crema pentru ochi, de la Amway.Era sub forma de tub, se aplica un strop, cat un bob de orez. Cu aceasta m-am impacat mai bine, dar este mult mai scumpa( si ca sa fiu sincera, am primit-o cadou).
Nu pot sa-ti apun decat sa incerci si din produsele pe care le-am incercat si eu. Sper sa-ti dea rezultate bune.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.