Noi metode de relaxare

by: pisi
Ce metode noi de relaxare cunoasteti si cat sunt de efciente in lupta contra stresului?

ovidiutudoran

ovidiutudoran

Terapia Chinezeasca...

03 Nov 2007, 05:01

Eu va recomand terapia chinezeasca: priviti zilnic, timp de 5 minute, un acvariu cu pesti, inainte de culcare...

ovidiutudoran

ovidiutudoran

Sabina 11? Again?

03 Nov 2007, 04:59

Citatul tau: "Pt. mine cateva momente in care imi inchid ochi si imi imaginez marea si zgomotul mari ajunge ;"
Draga Sabina:iti scriu aceste randuri in ideea ca poate maine mor si nimeni nu te va mai ajuta, din prea mult bun simt. Si eu il am(...pe el, il, -i, bunul simt) , dar sincer, trebuie sa inveti sa scrii...
Cuvantului "ochi", din propozitia ta ii lipseste articolul hotarat "-i". Se scrie "Ochii". Idem (adica la fel)si pentru cuvantul "mari".
Si acum, fie vorba intre noi, tie iti ajunge sa iti imaginezi marea si sunetul ei ("zgomot" se foloseste atunci cand te deranjeaza un sunet), ca tu ai mintea (!) foarte limpede...

ya_ya

ya_ya

.

29 Sep 2007, 10:15

fa o lista cu ce iti place f mult sa faci...si apoi vezi si care te relaxeaza...:))
poate ce tie ti se pare relaxant pe altii ii oboseste sau ii plictiseste.de exemplu eu ma relaxez citind carti....asta vorbind despre activitati
vorbind despre plante..pastile...etc, sunt o gramada.

cosmina2007

cosmina2007

natura

21 Aug 2007, 09:34

eu consider ca o plimbare in natura iti incarca bateriile. din pacate la noi (romani) o iesire implica neaparat un gratarel, daca savuram o salata sau doar fructe parca suntem privite cam ciudat.
si am ajuns si la al doilea punct care "ne tine active" hrana, spun eu cel mai important

sabina11

sabina11

Re

01 Iul 2007, 18:22

Depinde de la persoana la persoana. Ce se potriveste la o persoana nu e neaparat sa se potrivesca la alta.

Pt. mine cateva momente in care imi inchid ochi si imi imaginez marea si zgomotul mari ajunge ;)

mata

mata

Multe metode

23 Mai 2007, 18:22

Sunt multe metode de relaxare,dar depinde de la om la om. Pt mine cel mai bine merge MMP-ul,adik masaj cu uleiuri revitalizante,manechiura si pedichiura,toate acestea facute pe un fundal de muzik clasik. Am auzit k face minuni o cada plina cu spume si o muzica buna dar eu am cabina de dus asa k nu o sa ma bcuur de asa ceva prea curand. Un drum la un salon de infrumusetare e bine venit si chiar relaxant. Dak momentan nu iti permiti un astfel de rasfat poti oricand sa te bucuri de soare si sa iesi cu prietenii la o teresa sau la o mica plimbare,bucurandu-te de natura.

grisa

grisa

sunt

21 Mai 2007, 18:49

destule.Totul e sa vrei sa le pui în aplicare.Muzica ar fi prima solutie.Ascultat,interpretat.Dansul,sportul,cititul,amorul facut cu regularitate.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.