Pastile anti-stres

by: ioanatanase
Salut,

Trec printr-o perioada mai stresanta: job, masterat, relatii "defectuoase". Mi-e frica sa nu devin depresiva; simtomatologic, asa tind sa fiu.
Am inteles ca sunt anumite pastile anti-stres, naturiste. Nu am timp in programul zilnic pentru mers la psiholog.
Vad reclama tv la Sedatif, Persen. Ati incercat? Mi-e teama de reactiile lor adverse. Au asa ceva?
Multumesc.

flori10

flori10

tehnici

26 Mai 2011, 15:45

sunt multe metode de relaxare... iti spun 3 care imi vin acum in minte:
1. Stai dreapta, cu spatele rezemat de spatarul scaunului, cu picioarele intinse si cu mainile pe langa corp. Daca poti, inchide ochii pentru ca te vei relaxa mai bine.
2. Ridica picioarele de pe podea cu varfurile intinse si tine-le in aer 10 secunde. Apoi revino in pozitia initiala si relaxeaza-le.
3. Incordeaza partea superioara a picioarelor, mentine cat numeri pana la 5 si apoi relaxeaza-te.
idee e ca totul incepe din interior... chiar si aceste tehnici functioneaza atunci cand tu iti doresti cu tot dinadinsul sa functioneze

semika

semika

eu cand sunt stresata

25 Mai 2011, 09:43

beau ceaiuri calmante, ti le recomand si tie; evita sa iei pastile

scorpion_girl

scorpion_girl

ceaiurile

20 Mai 2011, 13:35

de plante calmante nu au facut rau nimanui, deci le poti lua in considerare...

ioanatanase

ioanatanase

Pastile anti-stres

09 Mai 2011, 16:27

Multumesc frumos pentru cuvinte. La interior lucrez. Insa mediul in care ma aflu ma agita pe zi ce trece. Oricat de mult imi promit ca "nu mai gandesc negativ", mereu se-ntampla ceva care sa dea totul peste cap.
Deci, zici nu pastilelor anti-stres. Chiar si celor naturiste? Oare ma amagesc crezand ca le iau doar pe o perioada scurta de timp?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.