Yves Rocher

by: kavajava
Cosmetica vegetala ... a incercat cineva?

gabbryela23

gabbryela23

evidence

02 Dec 2011, 15:19

Buna fetelor, eu am de vanzare un parfum evidence la 50 ml si il dau cu 70 lei pt ca eu mai am unul..sunteti interesate? :D
Am citit ca sunt fete care vor sa cumpere parfumul :P

gabbryela23

gabbryela23

Yves Rocher

22 Oct 2011, 17:10

Si eu sunt foarte multumita de produsele Yves Rocher si isi merita si banii..mai ales gelurile alea de dus. Am cumparat foarte multe produse de la ei si ce este si mai frumos ..faptul ca primesti de fiecare data cate un cadou. Ultima data am primit crema ADN VEGETALE - regenerare celulara, insa eu nu am nevoie de ea si vroiam sa va intreb pe voi daca folositi si daca sunteti interesate sa o cumparati? :D pretul de catalog este de 180 lei dar o dau cu 90 lei (neg.)

silvia77

silvia77

vin sigur produsele?

30 Iun 2009, 23:50

buna.este prima data cand intru pe forum si am cateva intrebari pt voi cele care ati comandat la Y.R.azi am facut o comanda prin telefon si mi s-a spus ca o sa primesc parfumul NATURELLE.daca comanda acum cineva si ma recomanda pe mine ca prietena de la care a aflat de ei mai primesc un cadou sau cum este?
va rog mult sa imi spuneti si mie.

medda555

medda555

yr

22 Iun 2009, 17:01

avizul o sa-ti vina in cateva zile.eu am primit sms-ul joi si mi-a venit avizul luni.

anndreea-f

anndreea-f

buna fetelor

15 Iun 2009, 12:00

am facut si eu o comanda la yves rocher acum 3 sapt si azi am primit sms ul de confirmare.am si eu o mica intrebare:D in cat timp primesc de acum avizul?

annyaliv

annyaliv

am o problema..:(

13 Ian 2009, 09:07

am trimis cam acum o luna comanada la yves rocher prin posta si inca nu a ajuns?ce spuneti fetelor ,mai ajunge?sau sa mi iau gandul de la ea?culmea...am trimis in aceeasi zi cu o prietena...ei i a venit...mie nu...:((nu de alta..dar tb sa mi primesc setul de genti albastre care imi placeau tare mult....oare mai ajung?

miki_ella

miki_ella

salut,

03 Mar 2008, 11:30

rrsorina, crezi ca ar trebui sa dau si telefon in cazul in care am trimis scrisoare cu confirmare de primire? eu sunt din Sibiu, scrisoarea am trimis-o de o saptamana...

rrsorina

rrsorina

29 Feb 2008, 15:21

dureaza aproximativ 3 saptamani pana vine o comanda. Poate chiar o luna si ceva. Eu cand am facut comanda prima data chiar nu am crezut ca o sa-mi mai trimita ceva. Asta in cazul in care ai comandat telefonic. Daca ai trimis scrisoare va dura cu inca maxim 2 saptamani in plus, timp in care ajunge scrisoarea daca nu esti din Bucuresti

miki_ella

miki_ella

Buna,

28 Feb 2008, 09:34

tocmai am aflat de aceasta gama de produse, nu am mai folosit dar am auzit numai de bine de ele. Mi-am comandat prin posta catalogul, astept sa-l primesc si mi-am comandat tot prin posta mai multe produse. As vrea sa stiu daca le voi primi. A mai comandat cineva prin posta, pt. ca eu chiar imi doresc produsele. va pooooop

andorache

andorache

foarte usor

19 Nov 2007, 13:17

Intra pe www.yves-rocher.ro si de acolo poti afla si ce promotii au in magazine si deasemeni poti comanda.Dar cred ca mai bine le dai telefon pentru a cere catalogul, pentruca la comanda prin internet vine incredibil de greu. este numarul de telefon la care raspund operatoarele. Comanda din catalog eu spun ca este mai rentabila pentruca ai si reducere la produse(la cele din catalog)si cadoul aferent....dar ai de asteptat in medie trei saptamani si uneori si mai mult.
Daca te recomanda o prietena, iti dau cadou si tie si ei, si asa ca vezi poate faci pe cineva fericita si tu.

ryka

ryka

cum pot fi si eu client?

19 Nov 2007, 12:43

multumesc mult pt raspuns;atunci cand am comandat i-am specificat ca vreau parfumurile numai daca imi da si paturica,dar cand mi le-a adus mi-a zis ca e pt reprezentanti;e neserioasa;bine macar ca imi place ce am comandat,e prima data si aveam emotii;
vreau sa fiu si eu client,sa fac comenzi, dar nu prea stiu cum;

rrsorina

rrsorina

NU exista reprez. YR

19 Nov 2007, 11:37

Mie mi s-a intamplat odata sa nu primesc un set de mini-produse care erau trimise pt orice comanda. Am sunat si am intrebat daca s-a intamplat ceva si mi s-a spus ca a existat o greseala, dar sa stau linistita ca le voi primi in cel mai scurt timp prin posta, plus un alt produs cadou pt a-si repara greseala. Si asa pe langa cadouri, m-am ales cu un rimel foarte bun de care am fost nedespartita o lunga perioada de timp.

rrsorina

rrsorina

NU exista reprezentanti YR

19 Nov 2007, 11:29

Nu exista reprezentanti pt produsele Yves Rocher. Poti sa comanzi prin posta daca esti client si vei primi cadoul mentionat in catalog, iar daca nu esti client te poti inscrie tu sau o prietena de-a ta, dar pentru nou-veniti sunt diferite ofertele decat pt clientii vechi. Daca ai comandat de la o prietena de-a ta care este deja clienta, probabil ca si-a tinut cadoul pt ea, dar sa stii ca nu exista reprezentanti. Sunt doar clienti noi si clienti vechi, iar ofertele difera in functie de acest status. Sunt doar 2 firme in lume care distribuie produse Yves Rocher, si anume Cosmetiques de France (sper ca am scris corect :">) care se ocupa de lantul de magazine si EDA (cred ca acesta este numele intreg) care e pt comanda prin posta. Preturile sunt stabilite de producatori iar cataloagele sunt facute tot de ei. Nimeni nu primeste nimic in plus sau alte reduceri decat cele care sunt trecute in catalog. Ceea ce iti recomand este: daca mai faci comanda prin intermediul unei prietene, intelege-te de la bun inceput si spune-i ca vrei foarte mult cadoul si cred ca te va intelege. Daca esti client si nu ai gasit cadoul in pachet, suna la numarul din catalog, pt ca sigur este o greseala

ryka

ryka

intrebare

19 Nov 2007, 09:49

sunt cataloage diferite pt clienti si pentru reprezentanti la Y-R?
am comandat 2 parfumuri la cineva si in catalog scrie ca primesti cadou o paturica,dar nu am primit-o pt ca cica e pt reprezentanti cadoul;nu mi se pare normal

pisi

pisi

...

20 Sep 2007, 13:06

test

miriv2006

miriv2006

foarte bune produsele

14 Sep 2007, 16:53

eu sunt din state,si folosesc aceste produse , sunt f bune si nu sunt deloc scumpe pana la urma cu reduceri , cadouri...
Parfumul Evidence imi place f mult

womenn

womenn

incantata de Y-R

05 Sep 2007, 13:54

salut tuturor,
m-am inscris special pe forum pentru ca am vazut ca sunteti consumatoare de produse Y-R.
si eu o sunt o MARE consumatoare de produse Y-R.
acum 7 ani cand l-am cunoscut pe actualul meu sot , sora lui locuia in franta si primul cadou primit de la ea a fost un produs Y-R, ce pot spune am fost incatata( era un parfum ).dealungul anilor ne-a tot facut cadouri de la Y-R si chiar imi placeau si imi parea rau ca nu sunt si la noi, dar timpul a trecut si au aparut si in R.
fac comanda lunar de cand au sosit in R. si sunt mai mult decat incantata ( mai ales ca eu stiu mai bine de 90% dintre produse) , fiindu-mi mult mai usor sa comand.am inscris si vreo 10 pers.( rude prieteni, etc) si am acasa vreo 8 parfumuri si vreo 3 genti + setul de 3 genti albastre, si la fiecare comanda de peste 50 ron mai primesc si cate un produs cadou+ mostre, ce sa mai este K. ptr primul "lup" dintre oi tin sa il felicit ca si-a spus parerea, si nu este singurul, si sotul meu( nas, tata, prieteni) sunt incantati de produsele barbatesti de la Y-R, plus ca a fost of. de 1+1 si s-a aprovizionat cu toate cele. va salut pe totii, o zi super si poate ne tinem la curent cu noutatile despre Y-R.

pongo

pongo

produsele Yves Rocher

28 Iul 2007, 23:21

Buna fetelor,
folosesc si eu aceste produse inca din 2001 si sunt multumita de ele.
Am citit mai devreme discutia voastra si nu inteleg de ce nu ai sunat direct la ei sa iti faci cont? Stiai ca se poate si asa?

Motivul pentru care intarzie aceste produse asa mult--eu am asteptat pentru parfumul Evidence aproape 2 luni, deoarece produsele vin direct din Franta --nu sunt facute pe la Bucuresti sau prina alte parti, sunt trimise la sediul din Bucuresti, li se lipesc etichete in lb. romana si apoi le primim noi. Plus ca uneori nu au pe stoc, trebuie sa le produca, etc...probleme de logistica.

Oricum, merita pana la ultimul ban toate produsele. Si vorba aia, nu iti comanzi parfum cand il termini pe cel pe care il ai, il comanzi putin mai devreme si apoi nu mai e nici o problema ca intarzie pachetul, nu?

juliacosma

juliacosma

yves rocher

24 Iul 2007, 12:56

ciao rrsorina! merci mult!!!!!!
ti-am scris un e-mail pe adresa ta !

rrsorina

rrsorina

incantata sa ajut

24 Iul 2007, 11:02

sigur ca se poate. adresa mea de mail e rrsorina@yahoo.com .

juliacosma

juliacosma

yves rocher

23 Iul 2007, 20:30

rrsorina, eu vin saptamana asta in cluj, mai precis vineri (27 iulie)....ai gasit catalogul? Ne putem intalni daca vrei.

juliacosma

juliacosma

comanda prin telefon

22 Iul 2007, 16:33

Eu sunt din Gherla (de langa Cluj)numai ca m-am mutat in satu mare cu serviciul :( iar la cluj vin de 2 ori pe luna, deci n-ar fi o problema...

rrsorina

rrsorina

:)

22 Iul 2007, 12:10

eu sunt din cluj. sa stii ca atat cat astepti dupa catalogul pe care l-ai comandat, atat vei astepta si dupa produsele pe care vrei sa le comanzi. asta e rau la ei. cat despre catalogul meu, l-am dat la prietena unei prietene si de atunci nu mai stiu nimic de el. daca vrei, as putea sa te ajut... numai ca imi va fi greu sa-mi primesc cadoul :"> (avand in vedere ca ai zis ca esti din satu-mare :( )

juliacosma

juliacosma

comanda prin telefon

20 Iul 2007, 20:42

rrsorina, ai primit si tu si prietenele tale cadou? Eu mi-am luat un catalog din magazinul lor din cluj dar este in franceza.....
Eu nu mai am rabdare sa-mi vina catalogul (am si uitat de cand am facut comanda la el)si vreau sa rezolv altfel, mai repede numai ca aici in satu mare nu cunosc nici un membru YR :((

juliacosma

juliacosma

comanda prin telefon

20 Iul 2007, 20:35

Asa e mai bine cum spui....tu de unde esti?
Eu mi-as comanda parfumuri!!!!!

rrsorina

rrsorina

comanda prin telefon

20 Iul 2007, 18:40

daca ai o prietena care e deja printre membrii Yves Rocher, roag-o sa faca ea comanda pentru tine. Ea isi va spune numele, numarul ei de client (pe care il primeste automat cand se inscrie) si numarul bonului de comanda, cel in care exista un cadou si pentru ea, si produsele ce le doresti tu + datele tale personale (adresa si ce mai trebuie). Coletul iti va veni tie acasa si inauntru va fi si un cadou pentru prietena ta care a facut comanda. Eu asa am procedat cu prietenele mele care au vrut produse de la Yves Rocher si toata lumea a fost multumita.

andorache

andorache

exceptionale

20 Iul 2007, 15:14

sunt magarul intre oi.
m-am indragostit de produsele lor, nu mai folosesc altceva in casa. singurul lucru le care poate fi reprosat este mirosul un pic prea dulce al unor parfumuri de dama. dintre produsele barbatesti eu unul sunt fascinat de transat, care ma duce cu gandul atat la zapada cat si la mare. toate mirosurile sunt clare, fara a crea senzatia de sintetic. samponul pentru par carunt este deasemeni de nota 10, ca si produsele de ingrijire a picioarelor. eu unul estept sa aduca intreaga gama de produse pe care o gasesti in franta sau germania si deasemeni, ofertele de pret de acolo care ajung de multe ori la reduceri de50%

juliacosma

juliacosma

comanda fara catalog

19 Iul 2007, 23:43

Multumesc de raspuns rrsorina!...Daca e asa cum zici e clar ca ies mai ieftin daca comand din catalog. Daca cumpar cu cardul, din magazin, am reducere 30% si mai primesc cadou 1 set de manichiura (care nu mi-ar trebui neaparat).

As mai avea o intrebare: nu as putea sa comand prin telefon, chiar daca nu am catalogul, si sa-i zic numele persoanei de la care am aflat de ei ?(atunci persoana respectiva ar primi un cadou, nu?)

rrsorina

rrsorina

parfum Evidence

19 Iul 2007, 14:05

Daca te-ai gandit sa comanzi din catalog singurul dezavantaj este ca trebuie sa astepti cam o luna sa ajunga parfumul la tine. In schimb, pe langa parfum mai primesti si cel putin 2 cadouri din partea lor, plus ca, avand in vedere pretul parfumului, nu platesti nici taxa de transport. Inca ceva, daca optezi pentru varianta 1+1 din bonul de comanda, primesti 2 parfumuri la pretul unuia, ceea ce iti recomand pt ca parfumul e extraordinar. Orice varianta ai alege, ai numa de castigat pt ca din cate stiu eu si in magazin primesti un cadou daca achizitionezi produse peste o anumita suma de bani (aprox 70 lei)...ramane doar sa vezi ce cadou ti-ar placea mai mult sa primesti... si cat timp esti dispusa sa astepti ca sa il ai. Spor la cumparaturi ;)

juliacosma

juliacosma

parfum "Evidence"

19 Iul 2007, 09:52

buna fetelor !
Vreau sa-mi iau si eu un parfum de la Yves Rocher, si am doua variante: 1)din magazinul Yves Rocher(din Cluj); 2)cu comanda din catalog (care inca nu a venit)
Am citit pe alt forum ca daca comanzi din catalog poti sa alegi sa platesti produsul la pretul intreg si mai primesti unul gratuit la fel, sau poti sa comanzi produsul cu 25% reducere. Voi ce stiti despre asta?....asa o fi?

Eu mi-am facut card la magazin si as putea sa-l iau cu 30% reducere.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.