relaxare dupa o zi stresanta

by: monita
Cum va relaxati dupa o zi stresanta la serviciu?

al_ma

al_ma

...

23 Ian 2012, 10:52

primavara- vara- toamna, relaxare dupa munca inseamna o plimbare cu bicicleta prin oras - asa reusesc sa ma deconectez si sa fac si miscare...iarna aleg o carte buna, un ceai si, normal, muzica :D

mira_m

mira_m

17 septembrie

01 Sep 2011, 23:02

Frumos eveniment, dar din pacate nu merg atat de bine pe bicicleta incat sa ma aventurez pe strazi.
Oricum incerc sa demonstrez ca se poate invata mersul pe doua roti si pe o bicicleta inchiriata :))

bookface

bookface

mira_m

31 Aug 2011, 21:30

hai sa mergem si noi! pe 17 septembrie se organizeaza din nou o plimbare pe 2 roti pe trasee pregatite pana in Pantelimon. eu nu am bicicleta inca, dar poti sa inchiriezi. uite cum a fost duminica trecuta http://kitebike.ro/uncategorized/cum-a-fost-la-primul-tur-pitoresc-al-pantelimonului-pe-2-roti-desigur/

bookface

bookface

fun

30 Aug 2011, 14:32

nu uita sa-ti controlezi respiratia si nu pedala prea repede la inceput. desi daca mergi pe sosea e posibil sa fii nevoit:)) dar e fun!

mira_m

mira_m

un inceput

29 Aug 2011, 23:17

Hai ca am reusit sa merg putin si rezultatul ar fi niste plamani suprasolicitati si putina febra musculara :)) Dar macar am facut 30 de minute de miscare

bookface

bookface

un inceput

29 Aug 2011, 23:10

asa am inceput si eu. ieseam in parc si am inchiriat bicicleta numai asa ca sa vad cum e, iar parcul oricum era prea mare si nu aveam timp seara sa-l strabat pe tot din mers. in cele din urma, a devenit o dependenta. nu-mi mai place sa ma deplasez nicaieri fara bicla. ofera o doza de adrenalina drumului pe care-l strabati zilnic.

13goingon30

13goingon30

in parc

29 Aug 2011, 16:17

de obicei ma relaxez in parc. cred ca daca fac putina miscare nu ma mai gandesc la problemele/stresul de peste zi. mi se pare si mai sanatos. si ies si ieftin - nu am bani sa imi iau o bicla acum asa ca inchiriez. pana acum astia de la biciclete au fost chiar foarte ok... poate ma bag la concursul aala:)

bookface

bookface

mira_m

27 Aug 2011, 23:54

ce dragut. chiar se potriveste reactia pustiului cu sentimentul pe care-l ai cand ai reusit sa slabesti. i feel i feel i feel..happy of myself. :))

mira_m

mira_m

biciclete

27 Aug 2011, 23:41

@bookface: hai ca influenta MTV putea sa fie si mai nefasta:))
Ma intreb daca o sa fiu la fel de entuziasmata ca pustiul asta cand (si daca) o sa slabesc putin dupa cateva plimbari pe bicicleta si n-o sa intru in primul copac.

bookface

bookface

mira_m

27 Aug 2011, 02:49

mira_m, inceputul e chiar adorabil. ii inteleg entuziasmul.:)) asa m-am simtit dupa ce am pedalat la o bicicleta dupa o pauza f lunga si am vazut ca intr-adevar nu se uita. dar ce face MTV-ul din copii:))

bookface

bookface

Picolina85

27 Aug 2011, 02:42

Picolina85, impartasesc aceeasi placere, insa permite-mi sa vin cu o sugestie. intalnirea cu fetele vine ca o satisfactie mult mai mare daca ai facut si ceva miscare inainte:). eu prefer sa merg cu bicicleta pe stradute ascunse si ferite de masini. ma relaxeaza dar imi da si multa energie pentru a continua seara fara probleme.

mira_m

mira_m

biciclete

26 Aug 2011, 21:19

Apropo de povesti despre mersul pe bicicleta, am gasit un discurs motivational din partea unui pusti care a abia a invatat sa mearga pe doua roti:
http://www.youtube.com/watch?v=eaIvk1cSyG8

bookface

bookface

concurs Cicloteque

24 Aug 2011, 19:11

hey alexa, ai auzit de concursul asta? poti castiga abonamente la Cicloteque plus alte premii daca trimiti o poveste cu o experienta pe doua roti http://concurs.metropotam.ro/Concursuri/2011/08/Povesteste-biciclind-concurs-de-povesti-cu-biciclete-art/ mai e timp pana pe 15 sept.

bookface

bookface

intrebare

22 Aug 2011, 13:29

am inteles ca poti inchiria bicicleta din parc si te poti plimba cu ea oriunde doresti prin oras, dupa care o poti lasa la un alt centru? e adevarat? stii mai multe legat de asta?

lauraalexa7

lauraalexa7

eu aleg bicicleta

20 Aug 2011, 15:14

De cand a venit caldura, am inceput sa ies cu bicicleta timp de o ora, in fiecare seara. Mi-am facut un abonament la o firma de inchirieri de biciclete din parcul Titan :-) Mi se pare cea mai buna metoda de relaxare deoarece, o data cu ea vine buna-dispozitie si dispar kilogramele in plus :)

bookface

bookface

la bicyclette

20 Aug 2011, 14:37

eu am descoperit ca oricat de obosita as fi, exercitiile fizice si miscarea te fac sa te simti mult mai relaxat dupa. este o chestie demonstrata stiintific. nu degeaba se recomanda sa iesi sa te plimbi atunci cand esti nervos. au loc niste reactii chimice care te calmeaza. eu vara asta am descoperit ca mersul pe bicicleta e fantastic de relaxant. cu ocazia asta m-am lasat si de fumat!:)

semika

semika

merg in oras cu fetele

19 Aug 2011, 10:23

stam la un suc, povestim ce a mai facut fiecare...este foarte placut si relaxant pentru mine

andreeaiovici

andreeaiovici

masaj si spa

21 Iul 2011, 13:32

Masajul mi se pare cea mai buna modalitate de relaxare, mai ales daca toata ziua stai la birou si ai muschii incordati de la statul non stop pe scaun. Poti evada la sfarsitul saptamanii intr-o mini Spa vacation. Eu mai merg la Piana Brasov si cand ma cazez la hotel Alpin, au ei un Spa deosebit, cu o multitudine de masaje de relaxare, adevarte modalitati de rasfat.

ileana_damian

ileana_damian

dap

09 Iul 2011, 11:34

cafea si muzica si eu... http://bit.ly/dJWxZC niciodata nu dau gres.

symonakatalina

symonakatalina

Bineinteles - muzica

20 Mai 2011, 13:39

Eu cand ma simt stresata, dupa o zi de munca, fac o baie buna si apoi ascult muzica...merge de minune...

beautyluiza

beautyluiza

relaxare

20 Mai 2011, 13:10

Eu daca sunt foarte obosita, fac un dus, apoi ascult postul meu de radio preferat cu muzica ambientala, e super..

tania82

tania82

Masaj

12 Apr 2011, 10:42

Hello,
Eu am descoperit o metoda care chiar da rezultate: masajul de relaxare. Merg cam o data pe saptamana si ma incarc cu energie pana data viitoare:p Iti recomand un salon langa Calea Victoriei, Magic Andreea Beauty.

monik_m

monik_m

relax

22 Nov 2010, 18:07

un dus nici cald nici rece cu un gel revigorant ( de exemplu de citrice sau piersica), muzica si apoi un film ...

filips

filips

Enya

21 Mar 2008, 12:18

Ascult muzica de relaxare!

melania_antony

melania_antony

ascult opera

25 Feb 2008, 18:05

Imi place atunci cand sunt obosita sa ascult opera.Ma relaxeaza foarte mult.

andreea_patrascu

andreea_patrascu

baie fierbinte

28 Ian 2008, 16:22

O baie fierbinte, cu geluri de dus cu diverse arome, un ceai si daca mai e timp un episod din Preason Break :).

amalia_07

amalia_07

Ceai

21 Ian 2008, 18:03

Un ceai si o emisiune de pe Discovery.

pisi

pisi

Mai multe chestii

18 Ian 2008, 14:41

Beau un ceai si discut cu sotul despre ce ni s-a intamplat peste zi, apoi ne uitam impreuna la un film sau la o emisiune preferata, iar inainte de culcare, ne masam reciproc sau citim ceva interesant. :)

emilia_me

emilia_me

masajul

17 Ian 2008, 16:41

masajul este o buna metoda de relaxare dupa o zi stresanta.

irish05

irish05

relax!

16 Dec 2007, 21:54

:) pt mine, relaxarea dupa o zi in care , hai sa zicem ca n-am fost acasa, este una sigura! Baia. Mai precis, dusul, un gel placut, o pijama pufoasa si placuta, si apoi o paturica calduta. sa tricotez sau sa ma pierd in alte activitati placute... alaturi bineinteles de CAFEAUA MINUNATA PE CARE NUMAI SOTUL MEU O FACE. :)

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.