ce faci cand prietena cea mai buna se culca cu proaspat ex iubitul tau?

personannaking

Neatza fetelor si baietilor!
Hai sa va spun eu o poveste sa va amuzati!
Merg eu vara asta la mare cu ceam mai buna prietena sa ne distram,relaxam,etc...Si uite ca asa cunoscuram un grup de baieti intr-un club si normal,ca la mare...ne-am cuplat!
"Relatia mea" a continuat si dupa ce am plecat dew la mare,fericire mare pe capul nostru!Eu,am destula experienta in materie de barbati,am avut momente placute dar si neplacute,si-mi placea sa cred ca am invatat cate ceva din fiecare!
Dupa o peroada in care totul mergea bine in rel mea,imi dau eu seama ca nu e chiar asa si pun capat,mai ales ca era o distanta de vreo 300km intre noi.
Intre timp,prietena mea vb la tel tot timpul cu el,plangandu-se de relatia ei cu celalalt tip,evident prietenul lui,care de la mare uita-se sa o mai sune!
Asta se petrecea acum vreo 3 sapt!Ieri dim primesc mesaj de la prietena mea,care-mi marturisea ca nu mai suport calvarul prin care trece,ca nu mai poate sa ma minta!imi spune ca s-a culcat o data cu "iubitul" meu,asta la vreo 3 zilew dupa ce ne despartisem noi,ca el a mai sunat-o vreo 2-3 zile dupa,dupa care telefoanele s-au rarit!
Intre timp,el ma suna si pe mine,si incerca sa ma recucereasca!Eu,ii povesteam de fapt ei ca el ma suna fara sa stiu ce se intampla!
Si uite asa,cand si-a dat seama ca el joaca de fapt pe 2 planuri,s-a hotarat sa imi spuna!
De el nu-mi pasa,ceea ce ma doare cel mai tare,e faptul ca ea m-a mintit!
Am discutat elegant cu ea,chiar zicea ca nu are nici o scuza,ca s-a indragostit de el si cand si-a dat seama ce fel de om e,a hotarat sa-mi spuna si mie!
Sa mai fiu prietena in continuare cu ea,sau sa-mi vad de viata mea?

• person Anna...

Ai spus:"ai dreptate, insa chiar asa..in nimeni sa n-ai incredere? M-as simti prea singura. Oricum poate am noroc ca am parinti despre care stiu sigur ca-mi vor numai binele, si am incredere in ei?"
    Ma bucur pt tine ca ai asa parinti, multi ar dori ca parinti sa fie asa cum sunt atai.
    Omul se simte singur si cu iubitul/a lui, apoi in alte circumstante e vai samar ce singuri ne simtim, de aceea multi au ales sa creada in D-zeu, sa aiba cat mai multi amici, prieteni, iubiti si lista poate continua.
    Sa recunostem ne-e frica de singuratate, dar asta se poate rezolva daca, iti gasesti sinele real si atunci nu te vei mai simti singur/a.
    Daca intelegi ce vreau sa zic, nu-i asa?
    Ai pus o intrebare, ca sa ai inmcredere in parinti?Ei, na aici tu poti sa iti raspunzi, vezi in ce relatie esti cu ei si actioneaza cum vrei

doe08 Sep 200610:37
  • person leo...

Nu crezi ca esti cam rau?
    Iar pui pe fiecare in aceeasi oala.
    Credema ca si fosta prietena are o vina, nu cred ca nu a vrut sa aiba o relatie cu el, de ce?
    Pt ca fiecare fata e foarte curioasa cum e ala, mai ales daca i se face avansuri.
    La fel suntem si noi baieti.
    Dar acum nu vreau sa pun vina pe nimeni.
    Sa invatat minte si cu asta basta.

doe08 Sep 200610:30
  • person @nc@

daca ce spui tu este adevarat insemna ca esti o persoana foarte solitara. oare nu te deranjeaza cand nu ai oameni de incredere care sa te inteleaga? hai sa fim realisti: voi femeile incurcati barbatii intre voi cu fiecare ocazie.

leo07 Sep 200613:40
  • person ce cred eu...

daca tu te-ai despartit de el inainte de a se culca ea cu el de ce te mai intereseaza? pentru mine fosta prietena este doar o cunostinta. acum nu o sa ii reglez eu conturile cu cine se culca, sau sa imi tin prietenii departe de ea. pentru ce atata efort?
    eu zic ca prietena ta nu a gresit cu nimic. pur si simplu a acaparat o persoana care era libera....

leo07 Sep 200613:34
  • person Doe

ai dreptate, insa chiar asa..in nimeni sa n-ai incredere? M-as simti prea singura. Oricum poate am noroc ca am parinti despre care stiu sigur ca-mi vor numai binele, si am incredere in ei?

anna07 Sep 200608:45
  • person ....

Eu nu iert asa ceva! Nu sunt persoana care sa fac un compromis de acest gen.Nu am nici o prietena f intima...in realitate.Am pe net 2 fete cu care vb orice.In realitate,nu se merita sa iti faci prietena partasa la viata ta sexuala...poate va fi tentata sa`l incerce si ea.Nu le spune prietenelor cat de bun e la pat,cat de atent cu tine,cat de bine iti face asta si cealalta..pt ca o vei arunca direct in bratele lui !!

07 Sep 200601:32
  • person buna!

adevarata telenovela ce ti s-a intamplat tie,draga mea..da..e o intamplare ce merita povestita!!a trecut ceva vreme de cand ai scris pe acest forum..ia spune-mi te rog(daca vrei,bineinteles)ce s-a mai intamplat cu prietena??ai iertat-o,nu??foarte bine..fiecare dintre noi merita inca o sansa..poate pur si simplu a fost o chestie de moment..love of the first sight!bine ca lucrurile s-au aranjat in favoarea ta!iti doresc sa nu mai ai incredere in prieteni..desi..nici eu nu pot trai fara ei,insa am devenit mai sceptica..te pup,si de-abia astept sa ne povestesti cum au decurs lucrurile in continuare..

justinia06 Sep 200621:45
  • person anna..

depinde de parinte.
    Eu spun ca cel mai de incredere om este, ghici?
    TU

doe06 Sep 200611:51
  • person annking...

Se intampla ca fetele sa povesteasca intre ele ca prietene ce sunt lux de amanunte ce e in relatia lor cu iubiti lor, credema ca atunci cand se intampla aceasta chestie ca una dintre ele sa aiba o relatie cu iubitul prietenei se intampla inconstient.
    Un sfat nu se povesteste mai mult decat crezi tu ca e necesar.
    Daca ti-a mai gresit vreodata merita iertata, daca nu atunci asta e.
    Si chestia e ca tu te-ai despartit de el si asa s-a intamplat nenorocirea, poate nu s-ar fii intmplat.
    Orice persoana merita o sansa.

doe06 Sep 200611:49
  • person si inca ceva

poti continua, dar...nu-ti mai pune toata increderea in nimeni (decat in parinti).astfel te autoprotejezi.

anna06 Sep 200611:30
  • person "parerea mea"

Draga mea, cred ca esti ranita de ea, insa eu zic sa nu stricati prietenia (daca este) pentru unul..oarecare. Ar fi bine, daca de el nu-ti pasa, sa treci peste intamplare, si chiar sa radeti de el. Poate sunt un pic cam sadica, insa...Eu zic ca, daca va leaga o prietenie, poti trece peste.

anna06 Sep 200611:29
  • person Raspunsul il stii doar tu...

Dar ...dupa parerea mea...nu merita sa iti mai fie prietena.
    Indiferent ca mai erai cu el sau nu...nu mi se pare fair din partea ei sa se culce cu el..si sa iti mai si ascunda asa.Daca era fata "buna" iti spunea ca il place ...nu se culca cu el si tu afli ultima.
    Chiar daca relatia cu el ..nu a fost una reusita si nici nu ai pus suflet...nici n`ai ajuns sa il iubesti...gandeste`te cum ar fi fost daca tipul respectiv era iubirea vietii tale...
    Crezi ca prietena ta merita sa ii mai acorzi incredere ? Crezi ca a 2`a oara se va gandi inainte sa se culce cu iubitul tau ?
    Nu vreau sa te influentez in nici un fel ...dar eu m`am ars de prea multe ori ...si m`am invatat minte.Prietene f apropiate nu trebuie sa existe !
    Nu trebuie sa existe o persoana careia sa ii povestesti toate intimitatile.Singura in care poti avea incredere esti TU !

06 Sep 200602:28

Newsletter Ele.ro

Quiz Ele.ro

Este posibil sa suferi de diabet tip 2?

Tot mai multe persoane sunt diagnosticate cu diabet de tip 2. Completeaza testul si vezi care sunt riscurile sa suferi de aceasta boala.

AmTestat Ele.ro

Sapun catifelant cu argan si migdale

Sapunul catifelant cu ulei de argan si de migdale de la Roge Cavailles este special conceput pentru persoanele cu pielea uscata si...

Blog Ele.ro

Bruxism, sau tocirea dinților prin contracția involuntară a muschilor masticatori pe timp de noapte la copii ș...

Felicitari Ele.ro

Cookie

Cookie

Forum Ele.ro

by: al_ma
by: raluk
by: casca007