Sfaturi utile

Te confrunti cu o situatie dificila in familie sau pur si simplu ai nevoie de un sfat? Discuta cu ceilalti forumisti despre ce te nelinisteste!

esti de acord sa joace copilul tau in reclame?

caut copii care sa aiba aptitudini, sa fie talentati si ai caror parinti sa fie de acord cu aparitia tv pt copilul lor cand doresc si cum doresc, fie ...

44 mesaje

pana la ce varsta este sanatos alaptatul?

Am auzit de o mamica care isi alapta fetita cand aceasta avea 8 ani, e vorba de atasarea mamei de copil si de momentul cand acesta mananca de la san, ...

1 mesaje

Alimentele toxice pentru copii

Cred ca un copil mic nu trebuie sa stie ce este zaharul rafinat(prajituri, bomboane,napolitane, iaurturi cu fructe) grasiminle nesanatoase(carne de po...

2 mesaje

indemnizatia pentru cresterea copilului

ce stiti despre indemnizatia pentru cresterea copilului? in ce conditii se acorda? ma ajuta f mult orice informatie. eu sunt in timpul facultatii...be...

1 mesaje

Minore gravide

Ce parere aveti depsre cazurile tot mai dese de in care minore cu varste cuprinse intre 11 si 16 ani raman gravide? Care credeti ca ar fi cauzele lips...

13 mesaje

Menstruatie peste sarcina?

Asi vrea sa ma ajutati cu un sfat sau o parere daca a mai patit cineva ca mine.Am avut CM in data de 5 mai,in data de 27,28,29 Mai am facut in fiecare...

2 mesaje

sarcina si rana pe colul uterin

SALUT TUTUROR,AM 28 ANI SI SUNT MAMA A UNEI FETITE SUPERBE CARE PE 28 APRILIE 2008 VA IMPLINI 6 ANI,SI TOT DE VREO 5-6 ANI STIU CA AM O RANA PE COL,PE...

1 mesaje

Avort?

Ce ai face in cazul in care ai ramane gravida, insa nu simti ca prietenul tau este jumatatea ta, desi aveti o relatie frumoasa dar nu de foarte mult t...

9 mesaje

In Romania anului 1966 a intrat in vigoare un decret (faimosul 770) prin care se interziceau avorturile. Efectele acestuia sunt cunoscute de tot roman...

1 mesaje

Conceperea copilului cu sexul dorit

Ca si multi altii si eu mi-am dorit ca al doilea copil sa fie baiat,primul fiind fata.Cum aflasem deja despre tot felul de "retete",am inceput sa le a...

1 mesaje

deranjaza ficatul in timpul sarcinii?

inca nu am siguranta ca sunt gravida..am facut 2 teste si sunt negative..in schimb ultmul cm a venit pe 30 dec..si de atunci am inceput sa ma balonez....

1 mesaje

Schimbarea testului de sarcina

As vrea sa stiu daca aveti idee cum se poate schimba un rezultat pe un test de sarcina (din pozitiv în negativ sau invers, daca e negativ în pozitiv...

2 mesaje

Nu pot ramane insarcinata!!!

Vreau sa stiu daca am probleme...de ce nu pot ramane insarcinata.Viata sexuala mi-am inceput-o anul acesta si nu m-am protejat, el a ejaculat in mine ...

4 mesaje

insarcinata peste menstruatzie?

ma refer in cazu in kere menstruatzia e normala,abundenta,nu doar mici sangerari....nu cred k am ramas nu?k se zice k potzi ramane dar atunci ai doar ...

2 mesaje

indemnizatie crestere copil pe card

dragilor,e prima oara cand intru pe acest forum, prin urmare, nu prea sunt sigura daca am postat problema mea exact unde trebuie. pe scurt, sunt in co...

1 mesaje

Fumatul si sarcina

Este ok ca o viitoare mamica sa fumeze in timpul sarcinii?

1 mesaje

sarcina extrauterina

buna fetelor.am o mare indoiala am o intarziere a CM d o sapt si mi-am facut 2 teste d sarcina care au iesit negative.sunt tare speriata k am vazut ar...

1 mesaje

Bona CALIFICATA sau bona cu EXPERIENTA?

Am citit si auzit cu toatele fel si fel de experiente ale mamicilor cu bonele.Sunt milioane de intrebari care nu isi gasesc raspunsul , despre cum ar ...

3 mesaje

un test pozitiv, unul negativ..

Nu mai inteleg nimic. Primul test iese pozitiv, refac testul dupa 48 de ore shi iese negativ. Sa fie calitatea testului de vina? Am avut CM, nu resimt...

2 mesaje

pot sa pastrez sarcina?

Am si eu o intrebare catre mamicile care stiu si vor sa ma ajute, am aflat ca sunt insarcinata si sunt foarte fericita dar stau cu frica pt ca am luat...

1 mesaje

sarcina extrauterina

stiti cumva ce simptome are si daca poate fi depistata cu testele de sarcina?

5 mesaje

anestezie epidurala

ce parere aveti despre anestezia epidurala? a nascut vreo mamica asa, ma intereseaza foarte mult

3 mesaje

ecografie

la ecografie, ca sa se vada daca sunt insarcinata sau nu, fatul trebuie sa aiba o anumita varsta, sau se poat vedea oricand, ex 3-4 saptamani?

5 mesaje

probleme in sarcina-hemoroizi

sunt in luna 8a si mi-au aparut hemoroizi. sunt extrem de deranjanti si durerosi. e normal??

2 mesaje

La ce spital a-ti nascut?Care sunt

Help...Mai am 4 luni si nasc....Nu stiu exact cat se da la doctor...Voi cat a-ti dat?

1 mesaje

Alimentatie copii

imi poate spune cineva daca merita sa comanzi de la magazinele online lapte praf sau cereale cu lapte.Multumesc frumos

2 mesaje

sex in timpul sarcinii

sexul in timpul sarcinii poate fi neprotejat sau poate afecta sperma bebelasul?

2 mesaje

O gradinita de stat sau o gradinita particulara?

Nu stiu ce alegere sa fac: diferenta dintre gradinita de stat si cea particulara. Voi ce parere aveti?

2 mesaje

Exista riscul sa nu pot face copii??

Am luat 3 ani de zile,Diane 35(anticonceptionale)si am un an de zile de cand nu mai iau nimic dar ...nu raman insarcinata...a mai fost cineva in situa...

1 mesaje

Intarcarea...o problema!

Dragi mamici, daca ati trecut prin aceasta faza, va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. In aceasta perioada imi intarc fetita in virsta de un anisor. ...

1 mesaje