Sfaturi utile

Te confrunti cu o situatie dificila in familie sau pur si simplu ai nevoie de un sfat? Discuta cu ceilalti forumisti despre ce te nelinisteste!

alaptarea, sportul si kg...

In timpul sarcinii am pus cateva kg. Acum am un baietel de 5 luni si inca il alaptez dar nu am reusit sa scap de surplusul de greutate. Credeti ca ale...

2 mesaje

sarcina

nu stiu daca aici trebuia sa ma adresez,dar as avea nevoie de un raspuns de la cineva careia i s-a mai intamplat.Ultima menstruatie am avut-o pe data ...

3 mesaje

Cand stii ca ai ramas insarcinata ?

Eu stiu ca daca nu iti vine ciclu, ai ramas insarcinata. Exista posibilitatea sa-ti vina ciclu si doua, trei luni la rand, cate putin si apoi sa te tr...

5 mesaje

Avortul/////......

Avortul!Multe fete au prieteni,iubiti...cu kre mai devreme sau mai tarziu vor avea o relatie sexuala...Este stiut faptul k cei care nu se protejeaza p...

7 mesaje

alergiile la copii prescolari

ce facem cand copilul nostru are alergii la mediul inconjurator (virusi, mucegaiuri, praf, etc) si totusi trebuie sa mearga la gradi?un copil nu poate...

4 mesaje

Copilul si limbajul de birjar

De unde a invatat asta si de ce repeta aceste cuvinte u stiu,dar el stie ca nu e frumos sa vorbesca asa si chiar ii este interzis.Cuvinte precum "tamp...

2 mesaje

anestezia dentara nu afecteaza sarcina!

Sunt Mariana,viitoarea mamica ingrijorata de starea bebelusului in concordanta cu vizitele la dentist.Contar cu ce stiam din Romania(locuiesc intr-o ...

1 mesaje

menstruatie dupa avort

Buna ziua,Sunt o tanara in varsta de 22 de ani si recent am facut avort, as dori sa stiu daca dupa acesta mentruatia mea se va schimba, in sensul ca i...

2 mesaje

sunt insarcinata sau nu?va rog sa-mi raspundeti...

am inceput sa iau anticonceptionale acum 4 luni(marvelon),problema e ca acum vreau un copil;am avut menstruatie pe 23 iulie apoi de pe 3 august nu am ...

1 mesaje

sunt insarcinata?

Buna,Am intretinut rel. sexuale cu partenerul meu in zilele fertile ale ciclului mestrual.La citeva zile dupa aceea au inceput sa ma doara sinii destu...

1 mesaje

diversificarea alimentatiei sugarului

Cand incep diversificarea alimentatiei sugarului?Desi recomandarile pediatrilor cu experienta sunt stricte cu privire la momentul diversificarii, am o...

7 mesaje

Bagajul pentru maternitate

Esti insarcinata, felicitari! Daca ai intrat in luna a 7-a a venit momentul sa te gandesti la bagajul pentru maternitate, la ce lucruri sa pregatesti ...

1 mesaje

Cum v-ati data seama ca sunteti insarcinate si dupa cat timp?

Ma interesesza cat mai multe opinii venite de pe urma experientelor de viata! Multumesc!

2 mesaje

va rog raspundeti-mi!

sunt in luna a V a de sarcina! am sters praful de pe un video care era conectat in priza! am simtit o furnicatura de curent electric! credeti ca a afe...

2 mesaje

avorturi

ce parere aveti?daca e un acident faptul ca ati ramas insarcinata ce faceti?ce ati face cu cei care avorteaza?

22 mesaje

nastere normala!

eu am nascut normal si prima si a doua oara si cred ca cel mai important este medicul,care stie ce sa iti recomande in fc de starea si organismul fiec...

1 mesaje

Cum ati reactionat cand ati aflat ca sunteti insarcinata?

9 mesaje

Cu ce inlocuim oul in alimetatzia bb

6 mesaje

Alaptam sau nu?

27 mesaje

Jocuri pe calculator pentru copil de 9 ani

4 mesaje

Nastere naturala sau cezariana???

32 mesaje

Consideri ca este corect sa ai copii in afara casatoriei?

32 mesaje

Cind spalam noii dintisori????

11 mesaje

sexualitatea pentru copii 11 ani

11 mesaje

Zimafluor

9 mesaje