In sarcina

by: cold_as_ice
As dori sa stiu daca se poate ce suplimente vitaminice sunt recomandate in timpul sarcinii si cum se iau fiecare. Stiu ca anumite vitamine sunt interzise in anumite luni, insa nu stiu exact care este schema. Am o amica insarcinata si bulversata de zeci de "sfaturi pertinente"

electronicguest

electronicguest

interzis

04 Feb 2012, 15:22

Sa nu cumva sa te apuci de capul tau, sau sfatuita de "binevoitori" sa apelezi la medicamente, cat esti gravida, fara a consulta un medic de specialitate. Intre suplimente si medicamente de mult nu mai este nici o diferenta.

eva31

eva31

Sa se duca la medic.

10 Apr 2011, 01:02

Pentru setul complet de analize de sange, poate avea anemie sau lipsa de calciu, de magneziu care trebuie suplimentate. Dar acidul folic se ia cam obligatoriu in primul trimestru de sarcina, pentru ca dezvolta tubul neuronal al bebelusului. Dar si acidul folic se ia doar dupa analize si la prescrierea medicului care o monitorizeaza.

alexandras

alexandras

..

26 Iul 2010, 14:07

de medic ginecolog a auzit? ma gandesc ca eu iti spun acum ce stiu dar cata incredere pot avea tu in mine, doar un id pe net?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.