Insarcinata sau nu?

by: miichelle31
Buna fetelor sunt mai noua si nestiutoare. am si eu o problema care suna asa: In data de 30.11.2008 trebuia sa am CM dar nu aventi, in data de 02.12.2008 a venit doar sun forma unei pete. In data de 04.12.2008 am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Ce parere aveti sunt insarcinata sau nu?

eva31

eva31

Sa faca teste de sange

10 Apr 2011, 01:00

Exista un test de sarcina, numit Beta-HCG. E cel mai bun test si eu nici in prima sarcina, cu fetita mea si nici cand am avut un avort spontan, acum doi ani, nu am facut teste cumparate de la farmacie. Sunt bani aruncati si testul ala evidentiaza o sarcina chiar de la 3-5 saptamani.

onutza_27

onutza_27

teste...

19 Iun 2009, 13:15

Eu cred ca testele sunt cea mai mare tampenie....eu am absolut toate simptomele, iar testul mi-a iesit negativ.... astept sfarsitul lunii si ma duc la doctor.

onutza_27

onutza_27

veau o parere

17 Iun 2009, 21:19

Am si eu o problemuta. Desii luna asta am avut un cm normal....mi-a venit pe 1, dupa cateva zile au inceput sa nu-mi mai placa anumite mancaruri pe care le adoram, sa am atacuri de panica, sa ma simt stresata, sa ma supar pe sotul meu fara motiv, iar de cateva zile,am o greutate in ovare, scurgeri, care nu am prea avut eu astfel de probleme, nu ma doare nmic cand imi vine... sanii ii simt foarte grei, merg foarte des la toaleta, am o permanenta senzatie de voma,si mananca foarte multi castraveti murati:D deasemeni, daca mananc o mancare care nu mi-a placut foarte mult....o vars imediat. Nu mai suport parfumul sotului meu, si imi place mirosul de naftalina. Penru ca nu sunt n Romania, si nu stiu exact cum sa cer,ma rog de sotul meu sa luam un test. Nu vrea, penru ca daca iese negativ, ar fi foarte deceptionat. Vrea sa asteptam sa vedem daca imi vine cm. Voi ce parere aveti? Sa fie o sarcina? Cealtceva ar putea cauza aceste simptome?

ary88

ary88

viitoarelor mamici va rog raspunde TI URGENT!

17 Mar 2009, 17:18

mai intai simptomele mele
1)intarzierea menstruatiei 2 3 sapt
2)2 teste pozitive..
3)sanii foarte sensibili si durerosi
4)de la 49.7 kg in 3 sapt am acumultat 52.7
5)urinari dese
6)pofte de muraturi
7)gretzuri si arsuri de stomac
8)febra si calduri pe tot corpul noaptea.in special
am 21 de ani si vreau sa stiu daca tot ce am mentionat aici este sarcina...si ce sa fac sa nu il pierd recomandati-mi va rog mult!

adivera

adivera

Se poate

25 Ian 2009, 01:17

O sarcina de pana intr-o luna se poate sa nu iasa la test dar la un ecograf intravaginal cu siguranta va fi vizibila

vero2000

vero2000

mergi la un control

04 Dec 2008, 14:53

oricum ar fi insarcinata sau nu, cel mai bine, consider eu, e sa te vada un medic ginecolog. poate sa fie o intarzaiere sau poate sa fie chiar o sarcina. in privinta testelor nu stiu cat de bune sunt.