vreau un bebe

by: danyella21
din pacate am un chist ovarian,iar doctorii la care am fost doar m.au secat de bani fara nici un rezultat....am luat un tratament care sa ma ajute sa raman insarcinata,dar menstruatia a venit doar o zi,iar a doua zi s.a oprit...crede.ti ca as putea fi? sau daca nu sunt ce sfaturi imi dati?

ginie_pp

ginie_pp

dr Istoc

13 Feb 2015, 15:18

Buna, Daniela, imi pare rau sa aud asta, mai ales faptul ca medicii ne seaca de bani fara niciun rezultat. Aici cred ca intervine alta problema: cat de corect ne alegem noi medicii care sa ne ajute sa concepem un copil. Greseala asta am facut-o si eu atunci cand am fost diagnosticata cu endometrioza. Ulterior mi s-a spus ca nu pot aplica nici pentru fetilizarea in vitro si ca sansele mele de a concepe un copil sunt 0. Acum 6 luni am schimbat medicul si am ajuns la domnul doctor Silviu Istoc de la Medicover si acum sunt in tratamente si analize pana peste cap. Sper din tot sufletul sa rezolvam ceva impreuna. Daca spui ca ai probleme cu chisturile, poti merge la el pentru un control de specialitate si te poti opera prin laparoscopie, e un tip de operatie prin care nu ti se elimina uterul. Sper sa iti fiu de ajutor! Numai bine!