De ce ne deprima atat de mult celulita,kilogramele in plus si carbohidratzii?

by: denisa18
Am tot stat si m am intrebat de ce ciocolata si alte ¨minuni¨ culinare ne deprima pe noi femeile intr un asemenea hal? Oare pt ca societatea promoveaza fotomodele slabute,sau piata e plina de produse de slabit,diete si medicamente sau pt ca atunci cand ne ingrasam nu o facem doar fizic,ci depundem anumite kilograme mental,pline de depresii,nervi,comportamente ciudate..??

serierre

serierre

ne vedem mult mai grase decat suntem

19 Iun 2008, 21:55

Denisa, evident ca multe kilograme sunt doar in capul nostru, eu mergeam la un salon si acolo era o tipa care era disperata, facea o gramada de tratamente si era deprimata ca nu mai slabeste
Va jur ca era atat de slaba incat mi-era clar ca nu mai avea de unde. Ce-i drept, fusese grasa, mi-au aratat fetele de la salon pozele ei , dar nici cand ajunsese unde dorea tot nu era multumita ...

emma_damian

emma_damian

SCAPA DE KILOGRAME

20 Feb 2008, 14:49

Celebre in toata lumea, efectul lor fiind dovedit in UE si in USA, pastilele de slabit Lida DaiDai Hua sunt 100% naturale, din extracte de plante chinezesti.
Functioneaza inca din primele zile!
Cea mai eficienta metoda pentru scaderea in greutate. NU prezinta nici un risc asupra sanatatii iar efectul este GARANTAT.
Slabesti minim 10 kg intr-o luna!
Pastilele sunt testate si certificate international.
Detalii pe: www.herbalshop.ro
Telefon:

andreea_patrascu

andreea_patrascu

stresul una dintre cauze

12 Feb 2008, 13:43

Stresul sta la baza dereglarii metabolismului, prin urmare incepi sa consumi din ce in ce mai mult. Cand aceasta dereglare devine vizibla prin kilogramele in plus se instaleaza o stare de depresie care se accentueaza datorita rigorilor societatii cu privire la aspectul fizic. Nu trebuie insa sa ne lasam inhibati de acest lucru si sa nu renuntam la cautarea unei solutii care ar putea fi schimbarea stilului de viata sau o dieta.

julya_ionescu

julya_ionescu

celulita si kilograme in plus

21 Ian 2008, 15:42

Felul in care arati este foarte important in societate, pt. ca inainte de a te cunoaste pe tine ca persoana, interiorul tau si capacitatile tale, colectivul te judeca dupa felul in care arati, facandu-si pareri eronate. Celulita si supraponderabilitatea teizoleaza de viata sociala, nesimtindu-te in largul tau cand iesi in oras, spre exemplu, astfel capeti o stare de angoasa.

amalia_07

amalia_07

societatea

21 Ian 2008, 15:38

Societatea, anturajul, mediul in care traim au influente asupra starii noastre de psihic. In cazul in care suferim de celulita si kilograme in plus, prin comportamentul anturajului si al societatii, persoanele suferinde sunt stanjenite, astfel ia nastere o stare de depresie a acestora.

melania_antony

melania_antony

ne pierdem increderea in noi

17 Ian 2008, 19:42

Imaginea conteaza intr-o societate care promoveaza tipul de femeie slaba.

monita

monita

Fiecare e frumoasa in felul sau

13 Nov 2007, 09:38

Daca gandesti pozitiv, nu o sa mai acumulezi "mental" kilograme. Toate fetele ar trebui sa stie ca sunt frumoase chiar daca nu au un corp de manechin.

pisi

pisi

Gol

19 Oct 2007, 20:00

Cei care mananca foarte mult o fac ca sa umple un gol,de cele mai multe ori,sufletesc,pe fond de neimpliniri si frustrari.

Tot ce e consumat cu moderatie e ok,inclusiv ciocolata.