Buna...dati-mi un rasp...va rog...

by: gianninna
Buna fetelor! Am o problema..chisturile ovariene dor?De cateva zile simt o durere "infundata" in partea dreapta jos.Si ar mai fi o problema care a devenit o obsesie pt mine.Prietenul meu este plecat in alta tara.A venit de sarbatori acasa, ultimul contact sexual a fost in primele zile din ianuarie.Normal ca am folosit prezervativul,caci sunt o fricoasa :PP. Ei...e ceva vreme aud si in stanga si in dreapta vorbindu-se despre sarcina extrauterina, ca este posibil sa fii insarcinata si totusi sa ai menstruatie!!! Eu am avut mesntruatie normala si luna trecuta si luna asta,adica nu am observat nici o schimbare,ma reefer la durata, culoare, cantitate.Iar in urma cu vreo sapt am auzit o alta "poveste",cum ca o fata a aflat dupa 3 luni ca este insarcinata si totusi a avut menstruatie,tocmai de aceea a aflat si asa tarziu!...Simptome de femeie insarcinata la mine nici vorba,nu am greturi,pofte,dureri de sani!Doar ca am devenit obsedata de aceasta problema cand am auzit fel si fel de povesti!:(( Credeti-ma ca de curiozitate am facut si un test de sarcina!!si a iesit negativ! :)Dar care este intrebarea....o sarcina extrauterina iese la un astfel de test?..Va rog sa-mi spuneti si mie ce stiti.Oricum stiu ca am un chist pe ovarul drept, iar dupa ce am facut tratamentul nu m-am mai interesat de el,sa vad daca s-a retras sau a mai crescut.Si durerea asta m-a cam speriat si simt ca ceva acolo in partea dreapta nu [prea este in ordine..Maine o sa ma programez pt un echograf!...Va multumesc daca m-ati citit :)) si astept un rasp de pe la voi....Si sa nu radeti de mine cu obsesia asta...va rog....In ultimul timp am fost mai mult singura si nu faceam decat sa ma gandesc la asa ceva....si poate de aceea a devenit o obsesie! Va pup!

ginie_pp

ginie_pp

medic

02 Oct 2017, 17:46

Buna, fetelor! Si eu am avut probleme asemanatoare. Aveam o durere nasoala in zona ovarelor. Si dupa un control la dr. Silviu Istoc am aflat ca aveam o infectie. Cel mai bine este sa consulti si tu un medic. Eu ti-l recomand cu incredere pe doctorul meu, un om profesionist si cu multa experienta in spate. Nu e bine sa te joci cu astfel de simptome. Multa sanatate!

eri

eri

pt. geanina!...

03 Mar 2006, 13:26

Buna fetelor! O problema asemanatoare am avut si eu am mers si mi-am facut analizele.si s-a dovedit a fi o inflamatie la ovarul drept si in acelasi timp si o infectie urinara(simptomele mele erau ca ma durea f.rau in partea dreapta jos si spatele in acelasi timp)Mi-au luat sage si analiza la urina,inclusiv urocultura.Urmex cu antibiotice si iau No-Spa pt calmare.In speranta ca ti-am fost de ajutor iti doresc insanatosire grabnica si mergi urgent la dr. pt ca o racela la ovare poate duce la infertilitate mai tarziu

pisi

pisi

Daca te-ai protejat,

27 Feb 2006, 12:34

dupa cum a spus si Corinutza, nu cred ca ai ramas insarcinata !
Eu ma gandesc sa nu fie o raceala a a ovarelor (anexita, deci ) ! Doar un medic iti poate da un raspuns clar la intrebarile tale !
Mult succes si sa auzim numai de bine !

meonlyme

meonlyme

..

26 Feb 2006, 19:56

geannina,din pacate trebuie sa itzi spun k sunt sanse sa fi insarcinata chear dak ai menstruatzie...
Cel mai bine e sa mergi la un ginecolog,si el te poate lamuri.. succes.kiss u

inutza

inutza

:)

26 Feb 2006, 16:30

draga gianninna foarte bine ca te duci la un doctor,doar el poate sa iti spuna de la ce vin durerile...eu iti spun sa nu te sperii mai ales ca ai urmat un tratament,poate ai racit usor si atunci ai dureri la ovar...in privinta menstruatiei chiar si cand esti insarcinata...mai poti vea sangerari peste sarcina dar foarte putine si oricum dca ai ramas insarcinata ciclul va intarzia cu cateva zile iar in urmatoarea luna nu va mai veni...iar acolo unde mai sunt sangerari abundente e vorba de un avort spontan cand ramai insarcinata si organismul tau nu tine sarcina...nu iti mai face atatea griji si ganduri...gandurile astea suparatoare iti pot face mai mult rau...stresul imbolnaveste organismul si asta se trateaza greu...asha ca dute la doctor ca sa te linistesti iar in privinta sarcinii stai linistita,tu ai spus ca ai folosit prezervativ si ca ti-ai facut si testul si mai ales ca ai avut si menstruatia normala...te pup si astept vesti!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!