dureri gingivale

by: inka
Buna!Am si eu o problema. De ceva vreme ma dor si imi sangereaza gingiile. ma puteti ajuta cu un sfat sau poate sa-mi recomandati ceva pentru aceste afectiuni, in afara de pastele de dinti care se gasesc pe piata? Multumesc.

inka

inka

piascledine

25 Iul 2012, 18:05

Iti multumesc din nou pentru toate info pe care mi le-ai dat referitoare la piascledine. Am sa citesc cu atentie prospectul si am sa intreb si medicul pentru inca o opinie. Zi frumoasa!

dianne

dianne

Piascledine

23 Iul 2012, 17:39

piascledine se numeste intr-adevar medicamentul asta, e din extract de soia si avocado si costa in jur de 35 de ron. se gaseste in farmacii.

Uite ce am gasit:
"Combate efectele neplacute ale parodontozei si ale bolii artrozice.

Piascledine 300 are la baza o combinatie inovatoare de extracte din ulei de soia si avocado, care actioneaza ca tratament adjuvant in boala artrozica si parodontoza. Medicamentul este produs in conformitate cu cele mai exigente standarde internationale de calitate si este natural.

Medicamentul se elibereaza fara prescriptie medicala.
Doza recomandata: 1 capsula/zi.

Pentru informatii suplimentare adresati-va medicului dumneavoastra curant. "

Daca vrei sa citesti mai multe despre el, poti intra aici:
http://www.piascledine.ro/prospect.pdf
http://www.piascledine.ro/RCP.pdf

multa sanatate!

inka

inka

dureri gingivale

20 Iul 2012, 17:45

Merci Dianne, asa cum spui si tu am incercat cu propolis dar inca nu am vazut sa dea rezultate, cat despre soia si avocado stiu ca au niste proprietati incredibile . chiar te rog sa te interesezi de acest medicament pentru ca este natural si ar fi interesant de stiut cat mai multe amanunte , unde il gasesc si cat costa.

irina_ele

irina_ele

piascledine

20 Iul 2012, 14:45

Piascledine 300 iau si eu de la inceputul anului si ma simt mult mai bine. Dentistul meu mi-a spus ca am un inceput de parodontoza. El mi-a recomandat medicamentul, nu ma risc sa iau fara recomandare medicamente, mai ales pentru afectiuni serioase.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

propolisul e foarte bun

19 Iul 2012, 14:01

il recomand, insa in orice situatie trebuie consultat si un medic stomatolog

corinaea

corinaea

dureri gingivale

19 Iul 2012, 11:58

E bine sa mergi la medic. Eu sunt adepta remediilor naturale, s-ar putea sa functioneze cu un detartraj si cu ceva natural dupa.
Am auzi si eu de piascledine, dar nu stiu cat e de eficient pentru ca nu l-am luat.
Pe mine au inceput sa ma gingiile din jurul maselelor de minte pentru ca acestea sunt foarte inghesuite si daca nu am mare grija la igiena dentara e foarte problematic.
Cei care mai stiti ce remedii ar ajuta, am rugamintea sa ne ziceti si noua.
Corina

hygienist

18 Iul 2012, 18:51

Trebuie neaparat sa mergi la doctor hygienist ptr evaluare si curatare sub gingii, apoi foloseste ata dentara combinat cu dus bucal , dupa fiecare masa. Nu e de gluma cu asa ceva, poti sa iti pierzi dintii …

dianne

dianne

dureri gingivale

18 Iul 2012, 16:27

Buna
Ce anume te intereseaza? exista medicamente clasice si remedii naturale.
Igiena dentara e foarte importanta, trebuie sa folosesti o pasta de dinti buna si ata dentara. Mai e utila si apa de gura destinata problemelor gingivale. La fel de bun e si propolisul.
Trebuie sa ai grija sa nu se transforme intr-un inceput de parodontoza.
Cunosc pe cineva care are probleme similare si ia un medicament natural din soia si avocado, daca vrei pot intreba cum se numeste.
Succes

japonialove

japonialove

buna

18 Iul 2012, 14:39

este posibil sa ai gingivita, esti fumatoare? daca da, este principala cauza pentru care te confrunti cu problema asta; sfatul meu este sa mergi neaparat la un control stomatologic, pana atunci poti sa te dai cu un gel cu salvie si propolis, ajuta la calmarea gingiilor si stopeaza sangerearea, se gaseste in orice farmacie si e in jur de 6-7lei. bafta