dureri in timpul actului sexual :s

by: abobrinha
nici nu stiu cum sa va spun...exact la inceputul actului sexual..mai exact cand are loc introducerea penisului in vagin ma doare destul de rau(nu pot sa zic ca e vina partenerului pentru ca el e foarte grijuliu)...dupa etapa asta,n-ar mai fi asa o mare problema(cu toate ca tot am o stare de usor discomfort)...
nu inteleg de ce am astfel de dureri...am inteles,e normal sa te doara prima data,dar pe mine inca mai mai doare...ma rog...n-a trecut decat aproape o luna de cand mi-am pierdut virginitatea,iar cu iubitul meu ma intalnesc cam o data pe saptamana...
sunt normale aceste dureri?vor trece de la sine sau trebuie sa ma duc la un medic ginecolog?

abobrinha

abobrinha

:)

26 Ian 2009, 18:01

va multumesc fff mult pt raspunsuri:*:*:*:*
oricum,din cate vad durerile incet incet durerile isi pierd din intensitate...ceea ce ma bucura...sper sa treaca(de tot!)cat mai curand aceste dureri... :) :D
pup u all :* :*:*:*:*

nicoleta123

nicoleta123

...

23 Ian 2009, 19:07

Eu cred ca inca nu ti s-a rupt himenul.... ca din cate imi dau eu seama ai facut-o doar de vreo 3 sau 4 ori.... si e posibil sa ai himenul mai elastic si sa se rupa mai greu ... de aia sa te doara.... sau poate ai ramas tu cu vreo frica, vreo trauma de la ceva si te incordezi, el intra mai greu si te doare.... sau poate aveti nevoie de un lubrifiant.... ca sa intre mai usor... :) ca e posibil sa te doara si din cauza asta.... Daca nu te incadrezi in nici unul din cazurile de mai sus atunci te sfatuiesc sa mergi sa vorbesti cu un medic... sa te consulte...
Numai bine iti doresc.... asteptam un raspuns de la tine... :) :*