Ce faci atunci cand ai o relatie frumoasa,dar cel de langa tine....

by: erikka
....e genul linistit si prefera mai degraba statul in casa decat sa iasa la o plimbare sau eu stiu orice altceva decat statul in casa.Nu se pune problema ca nu mi-e bine langa el,dimpotriva spun ca e tot ce mi-am dorit.....dar singurul lucru,ce ma nemultumeste e ca mi-as dori sa mai fac si altceva mai iesit din comun uneori!ce ziceti ,cer eu prea mult???

elaa_yoana

elaa_yoana

:)

01 Oct 2011, 14:21

Scuza-ma ca te intreb...dar sex faceti?

elaa_yoana

elaa_yoana

:0

01 Oct 2011, 14:19

Eu nu inteleg astfel de persoane, care atunci cand ai o relatie se plafoneaza, numai vrei sa faci nimic cu persoana iubita, stai in casa fara sa mai iesi.
Am avut un astfel de specimen, care statea numai in fata calculatorului...nu-l interesa daca poate as manca si eu o inghetata sau sa ne plimbam prin parc sa mai schimbam atmosfera.
Nu am rezistat langa astfel de persoana...ma plictisisem la un moment dat.
Numai eu trageam de el sa facem , sa iesim, la o petrecere nu dansa....am fugit mancand pamantul.
Nu zic in fiecare seara...dar macar odata pe saptamana, tot meriti o relaxare.
Incearca sa comunici sa-i zici...
Succes

eva31

eva31

Nu ceri prea mult

06 Apr 2011, 02:36

Si o iesire de genul asta mai consolideaza relatia, va puteti cunoaste si in alte medii. Spune-i ca vrei sa mai si iesi. MAi ales in alt oras, la munte sau la mare.

nymphetamines

nymphetamines

daca discuti cu el si nu intelege...

16 Apr 2009, 15:16

ar fi cazul sa incepi sa iesi fara el, cu fetele. in clipa in care observa ca iesitul din casa este important pentru tine ar trebui sa inteleaga ca e cazul sa-ti ofere ceea ce iti doresti. asta daca te iubeste. orice ar fi nu trebuie sa lasi situatia asa

pandora

pandora

Buna fetelor,

15 Feb 2009, 22:20

In urma cu un an de zile ma confruntam cu aceeasi problema ca si voi,nu-l puteam dezlipi pe sotul meu de televizor, pana cand ne-am facut noi prieteni de familie.Daca pana acum nu aveam cu cine merge la teatru, acum el este cel care cumpara biletele sau face program pentru weekend.
Si pana la urma, iesirile in doi pe mine una ma plictisesc, poate acelasi lucru il simtea si el.

botoasa

botoasa

buna

10 Ian 2009, 14:32

asa sunt unii baieti,si al meu e la fel dar eu stiu intotdeauna cum sal iau ca sa fie bine pt mine cred :).sunt o fire foarte vesela de fel si cd imi doresc ceva de cele mai multe ori reusesc. imi place sa fac lucruri nebunesti si lui ai place la nebunie asta,sa ma vada ca ma dau in leagan sau... lucruri de genu asta,sa mananc vata pe bat in fine.de multe ori imi spune ca ma luat sa ma creasca :)).sfatul meu e sa fi vesela tot timpul,cocoloseste-l cu vb dulci,intreaba-l ce lucru nebunesc iar placea sa faca si treci la treaba.intai incearca sa faceti impreuna lucruri care-i plac lui si dupa aceea vi si u cu ale tale.crede-ma ca am suportat destul de multe vizoanari de fotbal pt el dar a meritat :))concluzia este sa faceti lucruri care va bucura pt amandoi.

anna

anna

parerea ta

06 Nov 2006, 08:34

altii poate sunt da alta parere, si anume ca se pot da in "trambulinele " alea fara sa se impiedice de prejudecati, si sa se simta foarte bine si relaxati.
Oricum ca intotodeauna adevarul este pe la mijloc, si anume trebuie sa facem concesii si noi si ei.

pisi

pisi

apropos de parcul pentru copii

03 Nov 2006, 13:43

ati incercat sa va imaginati iubitul/sotul dandu-se in leagan,in balansoar sau pe topogan ?
ah,nu ? pai vedeti nici lor nu le place cand o femeie in toata firea chitaie imbujorata cand se da in leagan sau tipa ca si-a agatat dresul in topoganul ruginit.

cat mai esti adolescenta parca mai merge sa faci toate chestiile astea,dar mai tarziu devine penibil,e ca si cand ai "admira" un elefant deplasandu-se intr-un magazin cu portelanuri...

alexis

alexis

Problema este ca...

03 Nov 2006, 13:36

asa nu va merge la infinit(de asta sa fi sigura). Tu probabil k l-ai tolerat de ceva timp , iar faptul ca acum iti exprimi nemultumirea , semnalizeaza aparitia unei frustrari . Inchipuie-ti ca daca tu nu-ti vei satisface aceasta necesitate de a iesi si socializa , la un moment dat vei izbucni . Asta inseamna cel mai probabil o cearta urata k prietenul tau . Poate ca el crede ca la un moment dat te va determina sa ai aceleasi obiceiuri ca si ale lui . Si inca ceva...daca vei reusi sa obti ceea ce iti doresti in doze mici nu vei determina decat amanarea izbucnirii .
Ideal ar fi sa ii arati tot timpul cat de important este pt tine sa iesiti impreuna si sa nu ii refuzi nici lui alte placeri . In felul acesta s-ar putea sa se gandeasca sa iti mai faca si tie o bucurie , k doar viata in doi presupune lipsa egoismului . Cam asta este parerea mea . Cel mai corect este sa faci ce iti dicteaza inima .
Multa bafta !

anna

anna

inteleg

02 Nov 2006, 16:29

pentru ca exact asta traiesc si eu. Cu chiu cu vai mai obtineam cate o iesire in parc...soldata cu un mers in viteza...E cam clar ca nu-i place si atunci nu-l mai fortez.. La restaurant l-am fortat iarasi sa mergem...statea ca pe ace (saracul:) voria sa-mi faca pe voie).Am cam abandonat ideile astea. Oricum cand vreau ceva trebuie sa-l pregatesc mult inainte. Mai ies cu prietene...si nu prea-i convine. Doar asa se hotaraste ca data urmatoare cand ii propun sa mearga totusi. Romantismul a cam disparut::)mai rau e ca nu ma lasa sa fac mai nimic din ceea ce ar iesi din comun.De exemplu nu ma lasa sa sar pe trambulinele acelea organizate in parcuri (pentru copii ce-i drept:))Si eu tare as vrea sa sar in ele...

erikka

erikka

S-a intamplat sa mai iesim...

02 Nov 2006, 13:10

din cand in cand,la vreo ocazie speciala,ceva de genul ca....se aduna toti prietenii lui care vin si cu prietenele,asa ca o iesire de genul asta ii convine.Imi place si mie sa ne adunam asa mai multi si sa ne distram dar..vreau sa facem ceva doar noi doi....sigur ma intelegeti:) :)

anna

anna

Erikka

02 Nov 2006, 12:25

exact asa suntem si noi (eu si sotul meu). Retete nu prea sunt. Pot doar sa -ti povestesc ce am mai facut eu..poate merge si la tine. Rezultate extraordinare nu am obtinut.Doar asa..mititele. Si pe mine ma nemultumeste faptul ca prefera statul in casa.Eu as mai iesi pe afara (locuim chiar langa un parc foarte frumos)insa degeaba. Am incercat si am si reusit sa-l fac sa mergem asa..mai rarutz la teatru. Cumpar biletele cu saptamani inainte, sa aiba timp "domnul meu" sa se pregateasca psihologic :). Oricum , in ziua "fatidica" face o fata ...(acum tb sa plec dar revin)

pisi

pisi

Hmm

02 Nov 2006, 12:01

Mai intai de toate as incerca sa discut cu el si sa-l rog sa ajungem la un compromis in ceea ce priveste petrecerea timpului NOSTRU liber,satisfacand in acest fel si preferintele lui,dar si pe cele ale mele.

Daca nu am ajunge la un rezultat,ori m-as desparti de el,deoarece pe o perioada lunga de timp,o astfel de relatie n-ar functiona,ori l-as ignora si as incepe sa imi petrec timpul liber,alaturi de persoane,care au aceleasi hobby-uri ca si mine,iar in acel cerc de prieteni/cunoscuti,ar exista desigur posibilitatea sa cunosc pe cineva cu mult mai compatibil cu mine decat actualul partener.

Voi de ce credeti ca foarte multe persoane se despart din cauza nepotrivirii de caracter?
Banuiesc ca exact la acest lucru se refera acea nepotrivire,unul trage hais,si altul cea,cum se mai spune.

Voi ce credeti ?